Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/34750-opel-c20let-uri-mastertuner-autotest.html)

MasterTuner 02-03-07 20:29

OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
1 Attachment(s)
Aceste masini au fost masurate si la noi si la Vitan. Sunt modificate NU de noi, noi doar le-am masurat. II invit pe baietii de la Computest sa puna si masuratorile lor.

GTA 07-03-07 22:41

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by zbuciumus (Post 778205)
Aceste masini au fost masurate si la noi si la Vitan. Sunt modificate NU de noi, noi doar le-am masurat. II invit pe baietii de la Computest sa puna si masuratorile lor.

Salut...eu sunt detinatorul testului de mai sus.....

Din pacate Catalin de la Autotest nu mai are graficul dar este la voi,vezi in program Vectra A B-xx-COX,stiu ca mi-ai aratat mie graficul Vineri.

Stii ca spuneam ca masina trbuie sa scoata 270-275CP si a scos doar ce se vede mai sus.De la voi am plecat si la Catalin si a scos la fel(2-3CP si 2-3NM + sau - nu mai stiu).

Problema este o pierdere de presiune pe traseul de admisie,este costatata dar nu prea am timp s-o remediez.

mpa 08-03-07 11:13

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 786989)
Salut...eu sunt detinatorul testului de mai sus.....

Din pacate Catalin de la Autotest nu mai are graficul dar este la voi,vezi in program Vectra A B-xx-COX,stiu ca mi-ai aratat mie graficul Vineri.

Stii ca spuneam ca masina trbuie sa scoata 270-275CP si a scos doar ce se vede mai sus.De la voi am plecat si la Catalin si a scos la fel(2-3CP si 2-3NM + sau - nu mai stiu).

Problema este o pierdere de presiune pe traseul de admisie,este costatata dar nu prea am timp s-o remediez.

De ce nu vrei sa recunosti adevarul! Esti pus aici sa faci reclama! Ambele dyno-uri sunt stricate si de fapt masina ta face peste 350 cp la roata.
De ce sa ai puterea sa recunosti ca mai e de lucru. Nu mai simplu zici ca dyno-ul e stricat?

yoda 08-03-07 13:03

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 787624)
De ce nu vrei sa recunosti adevarul! Esti pus aici sa faci reclama! Ambele dyno-uri sunt stricate si de fapt masina ta face peste 350 cp la roata.
De ce sa ai puterea sa recunosti ca mai e de lucru. Nu mai simplu zici ca dyno-ul e stricat?

mai mpa...vezi de lungul nasului...mare racer ce esti!te incaltai cu fesu' si treceai in picioare pe sub pat, racere cand se dadeau oamenii mari!
nu mai fi asa acid k te neutralizeaza altii!!! k? ;)

GTA 08-03-07 22:08

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 787807)
mai mpa...vezi de lungul nasului...mare racer ce esti!te incaltai cu fesu' si treceai in picioare pe sub pat, racere cand se dadeau oamenii mari!
nu mai fi asa acid k te neutralizeaza altii!!! k? ;)

Si uite asa incep discutiile fara rost si OT.

mpa 09-03-07 01:44

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 787807)
mai mpa...vezi de lungul nasului...mare racer ce esti!te incaltai cu fesu' si treceai in picioare pe sub pat, racere cand se dadeau oamenii mari!
nu mai fi asa acid k te neutralizeaza altii!!! k? ;)

Oi fi baza si nu stiam eu. Te simti nebagat in seama. Cum zicea un amic din Bacau. Ia caii mei si dute.

bulldog_cox 09-03-07 02:48

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 787624)
De ce nu vrei sa recunosti adevarul! Esti pus aici sa faci reclama! Ambele dyno-uri sunt stricate si de fapt masina ta face peste 350 cp la roata.
De ce sa ai puterea sa recunosti ca mai e de lucru. Nu mai simplu zici ca dyno-ul e stricat?

sincer nu este pentru reclama,cat de putin cunosc ceva despre masina lui GTA si nu ma simt bine ca stiu ca nu l-am putut ajuta intr-o treaba
si ca sa vezi si tu masina cauta-o pe forum si vezi ce a lucrat baiatul in ea...dar asa se intampla cand pui ceva pe forum si incepe fiecare sa posteze...cum fac si eu acum sunt off topic dar reply ul e deranjant

poate apare un grafic si in viitor ;)

yoda 09-03-07 14:15

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 788888)
Oi fi baza si nu stiam eu. Te simti nebagat in seama. Cum zicea un amic din Bacau. Ia caii mei si dute.

amice esti penibil!iti dadeam un sfat dar se pare k tu esti prea sus sa ne iei in seama!vorba aceea...cu cat te crezi mai sus cu atat e mai mare caderea!
iar despre cai...poti sa-i bagi undeva si sa te simti bine dupa!
este ultimul post al meu OT!

SpeedeR 09-03-07 19:51

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
lasal in pace k saracu are probleme existentiale :)
ignore him :D asta k sa nu mai strice si topicul asta cu visele lui porno cu pistoane,evacuari maro de la ce cox a dat,gume cu striatii si dynouri infierbantate... papa mepea :D

mask2k 11-03-07 23:18

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
vai ce amuzanti sunteti:)) in special speeder si yoda!!!

oricum , cine rade la urma rade mai bine, si acea zi se apropie , vai si ce o sa mai planga unii:)):))

scuze offtopicu!

si btw daca nu ati inteles ce a vrut sa zica mpa, e problema voastra !!
oricum tine cu casa(MT)!

GTA 12-03-07 00:27

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by mask2k (Post 793005)
vai ce amuzanti sunteti:)) in special speeder si yoda!!!

oricum , cine rade la urma rade mai bine, si acea zi se apropie , vai si ce o sa mai planga unii:)):))

scuze offtopicu!

si btw daca nu ati inteles ce a vrut sa zica mpa, e problema voastra !!
oricum tine cu casa(MT)!

Eu unul am inteles perfect ce vrea sa spuna MPA tocmai de aceea nu am raspuns.....si crede-ma ca nu tin cu nici o casa....testul de mai sus este primul pe care l-am facut la MT si nici nu cunosteam pe nimeni acolo pana in acea zi.

Katyyy 12-03-07 01:25

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 788888)
Oi fi baza si nu stiam eu. Te simti nebagat in seama. Cum zicea un amic din Bacau. Ia caii mei si dute.

Eu nu ma sucesc!
Eu am fost cu masina mea si cu a unui prieten la MT si nu m-a dezamagit acel stand.
Masina a fost testata si la Autotest si a dat lafel.

Poate sunt eu berbec, dar au fost doua masini nu una si una a fost testata la o firma care nu face tuning si a dat puterea ca la MT. Deci nu pot spune ca nu merge bine.

Asta e parerea mea si nu fac reclama pentru nimeni.
E doar parerea mea!

GTA 13-03-07 15:09

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Am o veste proasta pentru fanii VAG......

In timp ce lua o mare bataie de la un opel,unui GTI(2006) de 245CP i-au zburat (la propriu) culbutorii.Nu vreau sa rad sau altele.....dar acest lucru pune un mare semn de intrebare asupra fiabilitatii FSI-ului de 2L.

fuscobal 13-03-07 15:29

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Culbutorii ? La ce te referi ? Vrem detalii :)

yoda 13-03-07 17:03

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by mask2k (Post 793005)
vai ce amuzanti sunteti:)) in special speeder si yoda!!!

oricum , cine rade la urma rade mai bine, si acea zi se apropie , vai si ce o sa mai planga unii:)):))

scuze offtopicu!

si btw daca nu ati inteles ce a vrut sa zica mpa, e problema voastra !!
oricum tine cu casa(MT)!

vai ce amenintat ma simt...mor de frica... :lol: noroc ca am cutitul la mine.... ;)
eu tin cu "famiglia" nu cu casa!:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 06:03.

- Copyright 2026 4Tuning