Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   a4b5 argint viu (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/347271-a4b5-argint-viu.html)

mari79 24-11-12 17:38

a4b5 argint viu
 
10 Attachment(s)
Salut prieteni vreau sa va prezint audi/ul meu a4b5 si sa_mi spuneti parerile voastre sincere si pareri despre ce as putea sa_i mai fac pe viitor.Multumesc

Dotari standard: 110 cai,climatronic,geamuri electrice fata,IC faraBC,faruri normale,inchidere centralizata cu cheie briceag,Cletronic.

Dotari ulterioare: jante pe 17", cauciucuri 205/50/17, proiectoare, triple fumurii, folii pe geamuri,

Dotari viitoare: faruri facelift, volan S line, interior piele, praguri si prelungiri spoilere,

ms99ass 24-11-12 18:23

Re: a4b5 argint viu
 
Roaga un moderator sa iti mute topicul aici: https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html

De la ce vine ,,argint viu''?

Sfaturi:
-scapa de led-urile din faruri si din grilele spoilerului, nu arata bine
-arunca urgent banda tip neon de pe placuta de inmatriculare, nu inteleg ce cauta acolo:rolleyes2
-pune-i arcuri sport (eventual si amortizoare sport), de exemplu arcuri eibach pro kit - nu sunt deloc rigide, insa coboara masina suficient de mult, iar pe termen lung, nu uzeaza amortizoarele stoc
-faruri facelift + grila facelift SAU faruri daylight + grila RS4, nu ii pune angel-eyes:-)
-stopuri facelift sau stopuri led
-alte jante (17'' S-line de pe B6 de exemplu)

Cu aceste modificari, vei schimba drastic aspectul masinii. Dar si fara ele, tot arata bine:D

mari79 24-11-12 18:57

Re: a4b5 argint viu
 
argint viu fiindcă este in miscare mai tot timpul;ledurile din faruri si spoiler mi s-au parut interesante;jentile sunt de pe un b6 si au distantiere;
Ai perfecta dreptate despre arcuri etc si in functie de bani voi incerca sa remediez ce se poate si s-o fac sa arate mai bine.Multumesc de sfaturi.

vlad.pop 24-11-12 23:55

Re: a4b5 argint viu
 
Ce este "Cletronic"? Ce inseamna ca nu am mai auzit asa ceva pana acum?

mari79 26-11-12 18:09

Re: a4b5 argint viu
 
exact nu stiu nici eu dar in bord mi se aprinde o masina si o cheie sub ea.Cert e ca mi/am facut o cheie briceag si cand o introduc in contact mi se aprinde becul respectiv cu masina si cheia sub ea dar masina nu trage si nu pot demara.Am vazut ceva pe net dar e in franceza si traducerea nu e prea buna.Masina mea am adus/o din Franta in 2011.

ReLLaXX 27-11-12 02:40

Re: a4b5 argint viu
 
Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 5260808)
[I]
Sfaturi:
-scapa de led-urile din faruri si din grilele spoilerului, nu arata bine
-arunca urgent banda tip neon de pe placuta de inmatriculare, nu inteleg ce cauta acolo:rolleyes2
-pune-i arcuri sport (eventual si amortizoare sport), de exemplu arcuri eibach pro kit - nu sunt deloc rigide, insa coboara masina suficient de mult, iar pe termen lung, nu uzeaza amortizoarele stoc
-faruri facelift + grila facelift SAU faruri daylight + grila RS4, nu ii pune angel-eyes:-)
-stopuri facelift sau stopuri led
-alte jante (17'' S-line de pe B6 de exemplu)

Cu aceste modificari, vei schimba drastic aspectul masinii.

X2

Ledurile si neonul sunt din alt film. Unul de groaza. :)

mari79 30-11-12 17:45

Re: a4b5 argint viu
 
:lol::rolleyes2:D

marius3030 03-12-12 22:05

Re: a4b5 argint viu
 
Quote:

Originally Posted by ReLLaXX (Post 5263941)
X2

Ledurile si neonul sunt din alt film. Unul de groaza. :)

+10

scapa de chestiile enumerate de colegii de mai sus si pt inceput o sa fie ff ok.
cheia care iti apare in bord este de la imobilizatorul electronic.nu am idee din ce cauza poate sa apara dar e cv in neregula cu cheia ta ori cu chip-ul din ea.

kitz` 08-12-12 12:51

Re: a4b5 argint viu
 
frumoasa masina...bafta in continuare

crs38 12-01-13 19:57

Re: a4b5 argint viu
 
Frumoasa masina !

I-ar sta bine cu faruri de audi a4 model 2000 :-)

belezutzu 19-01-13 10:02

Re: a4b5 argint viu
 
Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 5260808)
Roaga un moderator sa iti mute topicul aici: https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html

De la ce vine ,,argint viu''?

Sfaturi:
-scapa de led-urile din faruri si din grilele spoilerului, nu arata bine
-arunca urgent banda tip neon de pe placuta de inmatriculare, nu inteleg ce cauta acolo:rolleyes2
-pune-i arcuri sport (eventual si amortizoare sport), de exemplu arcuri eibach pro kit - nu sunt deloc rigide, insa coboara masina suficient de mult, iar pe termen lung, nu uzeaza amortizoarele stoc
-faruri facelift + grila facelift SAU faruri daylight + grila RS4, nu ii pune angel-eyes:-)
-stopuri facelift sau stopuri led
-alte jante (17'' S-line de pe B6 de exemplu)

Cu aceste modificari, vei schimba drastic aspectul masinii. Dar si fara ele, tot arata bine:D

suna-ma pentru suspensia sport reglabila-0764610382

mari79 08-02-13 16:49

Re: a4b5 argint viu
 
acum cateva zile i/am pus bixenoane dar sincer.............nu prea sunt multumit.Stiu ca ar fi mers mai bine niste facelifturi cu xenoane pe scurta dar............bugetul e slabut anul asta.

mari79 08-04-13 00:32

Re: a4b5 argint viu
 
4 Attachment(s)
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiii bine de doua zile lucram la masinuta.I/am pus pe spate banchete de a4b6, si urmeaza sa/i pun si pe fata tot de a4b6 full electric si incalzire.Asa ca sa vad cum ii sta.
Voi ce ziceti?I/as pune si volanul de sline din 2002 ce il am de vanzare/schimb dar momentan e costisitor pentru mine.Nu se potriveste.

mari79 29-06-13 21:22

Re: a4b5 argint viu
 
6 Attachment(s)
ultimele modificari>
am montat tot interiorul de la un a4b6.
am cumparat angel eyes si le voi monta in cel mai scurt timp

REPTYLE 29-06-13 21:35

Re: a4b5 argint viu
 
Frumos noul interior. Ai facut legaturile pt reglajele electrice?


All times are GMT +2. The time now is 15:01.

- Copyright 2024 4Tuning