Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   passat 1,8t automat probleme mansalier (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/345033-passat-1-8t-automat-probleme-mansalier.html)

rauldani4 11-11-12 22:15

passat 1,8t automat probleme mansalier
 
sal am si eu o problema la un pasat 98 cutie automata 4trepte
nu mai merge mansalierul de aproximativ o luna intro seara mam trezit ca nu mai merge cind vroiam sa ies din parcare de la un supermarket de atunci merg cu masaina fara mansalier precisez ca in restul vitezelor d 3 2 1 merge perfect
cind bag pe r parca ar vrea rotile din spate sa mearga dar nu are putere
am fost la citva mecanici dar am ramas doar cu parerea ca este de la ulei ca este ceva spart in cutie
acum 3 zile am fost in cart 23 la un mecanic mihai si mia pus testeru pe ea si mia zis ca cutia nu are nimik si e doar partea electrica asa ia dat pe tester ca ceva electrica nu comunica cu cutia automata
si ciudat mai e ca cind ai scot siguranta de la luminile de la bord se intampla ceva ciudat cu cutia
la bord dupa ce ai pun comtactul sare dupa p pe d dar maneta e in p sau in n iar dupa aceia cind o bag in r merge mansalierul dar nu mai merge bn in d
iar la bord imi ramane pe d nu mai imi arata cind se schimba vitezele
ce sfaturi imi dati ce poate sa fie

rauldani4 13-11-12 19:47

Re: passat 1,8t automat probleme mansalier
 
am verigicat calculatorul cutei automate si nu este deloc apa sau praf in el
cin e ma poate ajuta in privinta asta mia dat batai de cap toti mecanici


All times are GMT +2. The time now is 15:52.

- Copyright 2026 4Tuning