Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   Inca o vechitura salvata de la moarte E12 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/344827-vechitura-salvata-moarte-e12.html)

dani_smarandescu 10-11-12 17:54

Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
8 Attachment(s)
Intamplator mergeam pe strada si vad masina asta intr-o parcare in paragina cica statea acolo nemiscata de vreo 5 ani si mia placut foarte mult atunci am luat legatura cu o prietena care statea in zona aia si am rugat-o sa se intereseze sa gasesc cine e proprietarul sa vad daca nu vrea sa o vanda , am aflat ulterior ca proprietarul era plecat din tara ...:D eu cautam o volanta de 2,0 sau 2,3 jetronic cea de 6,300 kg , ma suna un prieten ca are cineva un rechin care are motorul ala de 2,0i jetronic si vrea sa il duca la fier vechi si daca ma intereseaza sa merg sa desfac sa imi iau volanta , am facut repede legatura si era chiar rechinul galben care vroiam sa il cumpar ,, foarte tare ,,:D:D am vb cu nasul proprietarului iam dat putin mai mult de cat isi lua la fier vechi , am luat masina in rest ce sa va mai zic la caroserie se prezinta foarte bine foarte putina rugina asa la prima vedere , interiorul chiar foarte curat si ingrijit , motorul este un 2,0i M20 carburatie care azi nu am reusit sa il pornesc ceva probleme la carburator , in principiu vreau sa restaurez masina dar mai in colo prioritar fiind ursul care inca nu e gata

Darkside_89 10-11-12 18:04

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
Frumoasa povestea Dane,ma bucur ca l-ai luat,e frumos tare de tot modelul,sper sa-l restaurezi sa scoti ceva frumos din el,v-a fi un proiect frumos!!!
Sa o stapanesti sanatos!!!!

P.S.Arata bine masina!Ce an de fabricatie este?

dani_smarandescu 10-11-12 18:07

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
ms frumos bogdane , am uitat sa scriu ? este 1978

marius3030 10-11-12 19:50

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
foarte tare masina.nu arata deloc rau pt vechimea ei si mai ales pt ca a stat mult prin ploi cred.

PS:imi place ce scrie pe capota portbagajului!:lol::lol:

R.Equinox 10-11-12 21:00

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
Ma bucura faptul ca mai sunt oameni de genul acesta..Care iubeste mai mult fiarele decat plasticurile care sunt acum..

Eu iti urez multa bafta!..Ma abonez la Thread-ul asta..

dani_smarandescu 10-11-12 21:04

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
ms , ms , cum am zis si de la inceput prioritar este un e30 la care lucrez de ceva luni nu vreau sa ma pronunt de pe acuma ca o sa fac si e12-le asta dar mi-ar placea sa il pot restaura si pe asta de la 0 , mai vedem .

Andrei RS13 10-11-12 21:04

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5242770)
Ma bucura faptul ca mai sunt oameni de genul acesta..Care iubeste mai mult fiarele decat plasticurile care sunt acum..

Eu iti urez multa bafta!..Ma abonez la Thread-ul asta..

foarte tare masina,ramane acelasi motor?

dani_smarandescu 10-11-12 21:07

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
Quote:

Originally Posted by Andrei RS13 (Post 5242778)
foarte tare masina,ramane acelasi motor?

nu cred , cred ca o sa vina un M20B25 cu injectie pe viitor

tabokubmw 10-11-12 21:16

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
Bine coaie! Sa ai noroc de el .....

xxdadixx 10-11-12 21:23

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
F frumos, a ajuns unde trebuie.

crysty.bobok 10-11-12 21:36

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
https://www.youtube.com/watch?v=UoCH2kuZHd4


Felicitări Dan, putere de muncă si spor la bani, va ieși treabă bună cu siguranță!

Baftă!

rares22 12-11-12 09:39

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
e grava masina danute mama ma bucur ca am putut sa te ajut sa iti iei masina visurilor tale .Akuma sa reusim sa o si ducem pe drumul cel bun incet incet o vom face si pe asta;)

aprilia_sr 12-11-12 11:39

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
Ti-ai luat necaz pe cap..:)))..dar bafta cu el!..De ce minti?..masina a pornit....:P...dar...cu sprai de frane in gura ...nu imi vine sa cred cat de bine merge motorul..dupa atata timp de stat..

bilae21 12-11-12 18:19

Re: Inca o vechitura salvata de la moarte E12
 
sal daca iti trebuie ceva pt motorul ala am unul identic cu tot ce trebuie pe el.


All times are GMT +2. The time now is 08:08.

- Copyright 2026 4Tuning