Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   vw vento (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/344799-vw-vento.html)

redcross_ro 10-11-12 15:05

vw vento
 
5 Attachment(s)
Am hotarat si eu sa prezint masina mea.
Este vorba despre un vento din 93 cu motor de 1,8 90cp.
Ce duce lipsa in dotarii il completeaza cu rugina :P
A fost cumparata in 2011 din ploiesti cu planuri mari pentru ea, insa numai acum am reusit sa ma apuc de ea.
Masina va intra in garaj saptamana viitoare pentru inlocui praguri si reparat unde mai are rugina, dupa aia vor urma ceva modificari sa fie pe planul meu.
As vrea sa fie gata pana in aprilie 2013, dar mai vad cat pot sa fac cu bugetul meu.
Vara asta m am distrat cu masina, am pus alta suspensi si m am obisnuit cum e sa conduci o masina mai joasa :)
Poze :

FUYO 10-11-12 17:31

Re: vw vento
 
Dupa cum te cunosc eu va fi un proiect care merita urmarit, numai bani sa fie:D

retro_renault 10-11-12 19:35

Re: vw vento
 
Imi place ca e joasa, imi place grila pe care i-ai pus-o si evident portbagajul. Nu stiu de ce dar cred ca vei face ceva cult spre OEM din ea, dupa cum ai inceput, fapt care m-ar bucura. De ce aprilie 2013 ? Bafta !

FED express 11-11-12 11:15

Re: vw vento
 
pare un proiect ce merita urmarit !!! bafta ! am avut si eu Vento in familie, e o masina foarte buna si se preteaza bine diferitelor stiluri.

redcross_ro 11-11-12 20:10

Re: vw vento
 
Multumesc pentru aprecieri.
Vreau sa termin pana in aprilie sa pot sa ma duc la Worthersee cu masina mea personala :)
Am fost deja de 2 ori acolo, odata cu masina lui maica mea si odata cu un vw golf 1 cabrio imprumutat de la un prieten foarte bun.
Masina o sa fie clean, nu stiu unde o sa fie incadrat la ce stil, dar nici nu ma intereseaza :)
Sunt convins ca nu o sa fie pe placul tuturor, dar vom vedea la sfarsit.

redcross_ro 23-01-13 18:42

Re: vw vento
 
1 Attachment(s)
vin cu un update la partea de piese cumparate :)
a primit masina un set de reglabile WEITEC Hicon Gt second hand, dar intr-o stare foarte buna
In rest masina se afla in bucati, asteapta pragurile noi si alte elemente de caroserie ;)

Speedy88 24-01-13 12:26

Re: vw vento
 
Bun inceput,idei bune ai,gusturile la fel,deci rezultatul o sa fie pe masura asteptarilor.Spor!

redcross_ro 29-01-13 17:45

Re: vw vento
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Speedy88 (Post 5332265)
Bun inceput,idei bune ai,gusturile la fel,deci rezultatul o sa fie pe masura asteptarilor.Spor!

@Speedy88 - Mersi! si tu ai o masina extraordinara! Sper sa o vad si eu live candva.

Intre timp am curatat un pic suspensia si am pus in dulap pana poate sa l urc sus pe masina.

B999CPY 29-01-13 18:10

Re: vw vento
 
N-ar fi rau sa-i dai si un spray pe ea pana una alta...

redcross_ro 29-01-13 18:25

Re: vw vento
 
@B999CPY - mersi pentru sugestie, insa inainte sa l pun in camera mea in dulap le am aranjat un pic :)

byJoKeR 29-01-13 22:43

Re: vw vento
 
Frumoasa masina, astept cu interes evolutia proiectului

redcross_ro 01-02-13 12:55

Re: vw vento
 
1 Attachment(s)
Deocamdata masina tot desfacuta sta in garaj, pana una alta am cumparat praguri!
Sper sa ma ocup de tinichigerie peste 2 saptamanii

rasfa7za7hu 01-02-13 20:37

Re: vw vento
 
salut.. Cat te'au ajuns pragurile? mc si spor la modificari si bani :D

redcross_ro 19-02-13 17:12

Re: vw vento
 
2 Attachment(s)
Last piece of the puzzle!
Acum poate sa inceapa tinichigeria! Sper ca de acum incolo sa am mai multe updateuri!

Speedy88 19-02-13 20:38

Re: vw vento
 
Quote:

Originally Posted by redcross_ro (Post 5369320)
Last piece of the puzzle!
Acum poate sa inceapa tinichigeria! Sper ca de acum incolo sa am mai multe updateuri!

Foarte tare!Aveam si eu candva gandul de a face asa ceva dar am renuntat in pofida altor bunatati.Spor sa ai!


All times are GMT +2. The time now is 08:12.

- Copyright 2024 4Tuning