![]() |
E36 - `le meu !!!
9 Attachment(s)
Dupa o lunga perioada..mai exact cam 1an jumate de cand am masina ,m`am gandit s`o prezint si eu pe forum....
Este nascuta in 11.12.1996,de culoare Montreal blue metalic,sedan si cu un motor de 2.3i Automat.... Adusa in Romania in ianuarie 2011...si inmatriculata in Mai 2011...evident...Bulgaria...in posesia mea a intrat in iulie 2011...oferind o alta pisica coupe.... Ca dotari de fabrica a avut... -interior reccaro incalzit -asc -2x airbaguri -obc 18 butoane -dublu climatronic digital -car kitt -oglinda interioara cu senzor antiorbire -pachet lumini -pachetul de nefumatori -stropitori.butuce.oglinzi incalzite -2x geamuri electrice -cotiera piele De cand este l`a mine ....am mai schimbat eu cate ceva pe la ea cea mai mare bataie de cap mi`au dato jantele(o sa vedetzi si de ce in poze) o sa incerc sa mi amintesc in ordine ce iam cumparat..... difuzor bara spate ///M praguri ///M bara fatza de ///M eleron ZeeMax bandourile de ///M(ink nu toate :D si nemontate ink) macarale geamuri electrice spate consola de 4 geamuri electrice butonul de PDC ledul de la alarma(cautat 2 luni) cel in plastic rosu pt ca ea avea ledul pus intr`un plastic din consola.... presurile originale pe fatza suspensia pe spate Raceland reglabila suspensia pe fatza fixa -60(taiata 1 spira)Hartge stopuri ///M ++multe altele care or sa se vada prin poze....:D (k nu mi mai aduc aminte) zicand ca totusi nu este bine si mai trebuie ceva....i`am facut sticlele la faza lunga galbene...proietoarele galbele...semnalele galbele...si urmeaza si luksurile care momentan sunt rosii... ...iam mai vopsit bara fatza,pleoapele eleronul si spatele de sub stopuri culoarea masinii....spatele l`am vopsit pt ca am luat`o atinsa in spate pe langa multe alte indoituri... -la capitolul muzica i`am pus (de curand) casetofon sony Xpload cu usb boxele fatza sunt originale...pe spate sunt 2 boxe ovale(imi scapa numele) un subwoofer (carcasa-tub magnat si diff BM) si o statzie Magnat de vroe 200w(mai mult e de boxe :D ) trebuie sa povestesc si de jante ...:)) ...am inceput cu jante de tabla cand am luat masina...apoi am luat un set de jante M3 DS2 7.5 cu 8.5 j 17"....apoi am luat un set de jante de M3 e46 pe 18"...dupa care am zis sa le mai schimb o data de data asta am luat Borbet BS 16" 9j toate 4....astea le am acuma pe masina dar......am si jante de X5 19" 9.5j fatza cu 10j spate...dar cum este iarna acuma mergem cu jante de tabla... pentru iarna am suspensia stock...iam luat un set de jante de tabla..4 gume noi noutze pe 15" si un set de capace oridinale bmw..toata afacerea a costat 10 mil (in mare) dar iarna`i iarna.. am scris destul cred pt inceput...o sa las si pozele sa mai vb.... incerc sa le pun in ordine...cel putzin primele poze sunt de cand am luat eu masina...apoi dumnezeu cu mila :D:D:D ENJOY..!!! |
Re: E36`le meu !!!
20 Attachment(s)
apoi au urmat modificarile :)) pozele sunt amestecate nu in ordinea in care au fost puse pe masina pt ca am prea multe poze si nu mai stiu cum si unde sunt puse..:))
|
Re: E36`le meu !!!
alea de la arcurile spate sunt reglaje ceva sau 'flansele' alea pe care vin puse ?
|
Re: E36`le meu !!!
8 Attachment(s)
si au mai urmat...
|
Re: E36`le meu !!!
17 Attachment(s)
sunt reglajele la arcurile pe spate...urmeaza in poze (ca sa intelegi..)
si asha arata masina acuma.... |
Re: E36`le meu !!!
Si eu am aceeasi finala.... Sunt curios cum iti suna ?!!
Frumoasa masina ! spor la treaba in continuare |
Re: E36`le meu !!!
nu vinzi reglajele alea ?
|
Re: E36`le meu !!!
Nice !
|
Re: E36`le meu !!!
12 Attachment(s)
-finala se aude ca cea stock ca putere de zgomot...dar mai gros...dar nu se aude in masina de loc.....
-reglajele nu le vand ...si nu merg pe arcuri stock... ............ |
Re: E36`le meu !!!
arata ff bn masina.felicitari!
|
Re: E36`le meu !!!
multumesc...acuma k a venit frigul ...mai strangem piese pt ea... :D:D:D
|
Re: E36`le meu !!!
3 Attachment(s)
................cred ca am sa le schimb cu unele pe 17" :?::idea::?:
|
Re: E36`le meu !!!
Nu ma asteptam ca o "pisica pe bulgaria" sa ajunga asa...felicitari, arata foarte bine ;).
|
Re: E36`le meu !!!
conteaza unde e inmatriculata?poate si ricko o pune la anul pe Congo,dar masina tot aia ramane!;):)
|
Re: E36`le meu !!!
...cel putzin pentru mine nu conteaza pe ce este inmatriculata si sa inmatriculezi la noi un 2.5 + taxele aberante de la noi nu este rentabil.....
ma bucur ca va place... aaa si app aseara au "imprumutat" baitzii o oglinda de la mine....nu de alta dar s`au gandit ca 2 sunt prea multe.....:D ... romania ce sa faci.... |
| All times are GMT +2. The time now is 13:25. |
- Copyright 2026 4Tuning