Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Intrebare bmw e36 (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/342045-intrebare-bmw-e36.html)

MiculJon 23-10-12 21:58

Intrebare bmw e36
 
Stie cineva cum scot becul din proiectoare ?

Ghostyz0r 27-10-12 01:08

Re: Intrebare bmw e36
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by MiculJon (Post 5220266)
Stie cineva cum scot becul din proiectoare ?

Scoate proiectorul,iar dupa aceea te descurci.
Ca sa-l scoti bagi o surubelnita(foarte usor) in gaurica aceasta si va iesii.
Attachment 2594033



Ca sa scoti becul din soclu,trebuie sa rotesti de catre soclu spre stanga/dreapta (daca imi aduc eu bine aminte.),cel putin la e46 asa e.

secadan 15-11-12 16:43

Re: Intrebare bmw e36
 
la E36 cu proiector dreptunghiular (asa e la mine , 316 compact '95) prinzi cu toata palma capacul ala rotunt din spate si rasucesti spre stanga , se misca aproximativ un centimetru ca nu e cu filet, ridici usor capacul si decuplezi cei doi papuci (rotund -, plat +), prinzi capetele sigurantei metalice , le strangi si le tii asa in timp ce le tragi afara ridicand-ule in sus . De aici se descurca si un orb ! Montarea se face exact in ordinea inversa! Spor la treaba !

the_rifle 17-11-12 09:39

Re: Intrebare bmw e36
 
Nu asa...
Scoti tunelul de aer de la frana bagi mana in interior la proiector si apesi pe un fel de clema si iese proiectorul din rama...


All times are GMT +2. The time now is 10:41.

- Copyright 2026 4Tuning