Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Poze cu locuri„nașpa” din străinătate.. (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/341580-poze-locuri-na-pa-strainatate.html)

VWfan01 20-10-12 21:25

Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
20 Attachment(s)
Dragii mei, am găsit pe net niște poze interesante din străinătate.Și mi-am dat seama că de fapt,în străinătate,nu curge lapte și miere,ci e la fel ca în România..sunt și locuri frumoase, dar și mai puțin frumoase..
Dar cum o poză face cât o mie de cuvinte, să lăsăm pozele să vorbească..
Poza 1. Georgia
Poza 2. Haiti
Poza 3. Skadar,Albania
Poza 4. Skadar,Albania
Poza 5. Skadar,Albania
Poza 6. Georgia
Poza 7. Quito
Poza 8. Serbia
Poza 9. Serbia
Poza 10. Prizren, Kosovo
Poza 11. Polonia
Poza 12. Polonia
Poza 13. Polonia
Poza 14. Polonia
Poza 15. Polonia
Poza 16. Azerbaijan
Poza 17. Azerbaijan
Poza 18. Batumi
Poza 19. Kosovo
Poza 20. Rusia

VWfan01 20-10-12 21:35

Random pictures
 
19 Attachment(s)
Alte poze din diverse țări..Ucraina,Serbia,Georgia,Argentina,Macedonia,C roația,Serbia,Mexic,India..

VWfan01 21-10-12 17:44

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
9 Attachment(s)
Niște poze din Turcia,prima e din Georgia.

paulito 22-10-12 16:46

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
Interesant threadu.. oricum si in Romania vezi ce am vazut aici.

xxdadixx 22-10-12 20:56

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
2 Attachment(s)
Maroc :)

VWfan01 22-10-12 22:07

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
Quote:

Originally Posted by paulito (Post 5218527)
Interesant threadu.. oricum si in Romania vezi ce am vazut aici.

Nu peste tot...Oricum in RO arata mult mai bine decat in Bulgaria, de exemplu..una din destinatiile de vacanta preferate ale taranilor.

VWfan01 28-10-12 10:48

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
1 Attachment(s)
Una de la bulgari

VWfan01 01-11-12 23:41

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
2 Attachment(s)
Sofia, Bulgaristan

SynTheLaZ 02-11-12 10:26

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
Toate pozele puse de tine sunt din tari precum a nostra, vai mama lor.

Cauta poze(in cazul in care nu ai fost acolo) din tari putin mai civilizate si o sa vezi diferenta, o sa vezi unde e mierea !

VWfan01 02-11-12 11:24

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
4 Attachment(s)
Având în vedere că sunt încă mulți românași care cred că în străinătate totul e ”mișto” , și mulți dintre ei își fac vacanțele în țări precum Ucraina,Ungaria,Bulgaria,Serbia,Armenia,Georgia,Tu rcia,Siria,Maroc,Egipt,Congo etc, m-am gândit să pun poze de prin țările astea.
Astăzi,Cipru-Nicosia

SynTheLaZ 02-11-12 13:18

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
Te inseli amarnic in legatura cu Egiptul si pot spune asta dupa 2 saptamani petrecute acolo dar la fel de bine pot spune si despre Turcia. Te invit sa te plimbi prin Antalya si sa-mi spui dupa aceea ce parere ai !

VWfan01 02-11-12 21:33

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
10 Attachment(s)
Da,văd ,e superb prin Cairo..Oameni buni,nu mai fiți snobi,nu mai mergeți în străinătate..Oricum 90% dintre românii care își fac vacanele afară sunt de fapt snobi care nici măcar nu sunt pasionați de călătorii,dar se duc fiindcă a fost vecinul X,care la rândul lui a fost fiindcă a fost și vecinul Y..DECI SE DUC „Afară” fiindcă e la modă. Chiar nu înțeleg,spuneți că nu vă place România dar vă petreceți vacanțele în țări care sunt mult mai urâte decât România?

SynTheLaZ 02-11-12 22:07

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
Singura din vechile minuni ale lumii se afla in Cairo, Marea Piramida dn Ghiza care pentru multi nu inseamna nimic. Oare stii ce senzatie ai atunci cand intrii in piramida sau atunci cand vizitezi mormintele faraonilor din Vale Regilor?

Nu ma intelege gresit, am vazut tara noastra in proportie de 90%, unele locuri de 3-4 ori in decurs a 4-5 ani dar sunt si alte lucruri care merita vazute.

Este mizerie in Cairo, isi arunca gunoiul de pe geam si ii dau foc cand creste mormanul prea mare, vezi animale moarte plutind, vezi oameni care se spala in aceeasi apa si altii care spala haine, vezi animale in casa, vezi saracie foarte mare, vara la 50grade miroase dar sunt alte lucruri pentru care merita vizitat si nu poti sa arunci cu pietre doar pentru ca tie nu-ti place.

Nu stiu cat si ce ai vizitat dar tind sa cred ca mare lucru nu.

P.S. Nici un vecin nu si-a permis sa mearga unde am fost eu, inseamna ca eu sunt cel dupa care se iau ei?

VWfan01 06-11-12 17:11

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
Pai e de inteles, eu nici daca as fi milionar in euro nu as cheltui mai mult de 100-200 euro pentru o vacanta..Iar de obicei o vacanta in strainatate,in special in tari de rahat precum Egiptul,costa o groaza de bani.Asa ca scuzati-i pe vecinii dvs care si-au permis sa nu mearga in Egipt

78KLM 06-11-12 19:06

Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
 
``Din pacate ``fac parte dintre aceia care spun :Romania !!! este cea mai frumoasa tara //si din fericire nu ma insel :D sper !

Este foarte frumos in toata lumea ...dar ROMANIA este Tara Mea !(frumoasa,dichisita,plina de bulangii,politicieni,parfumata,plina de cele mai frumose femei ,de oameni care isi vand copii , de ingrati de........plus infinit DAR este cea MAI FRUMOASA ..sa fie clar !!

P.S mai sunt locuri la MArCUta??


All times are GMT +2. The time now is 12:12.

- Copyright 2024 4Tuning