Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Diorama 1:18 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/341420-diorama-1-18-a.html)

Tako 19-10-12 21:51

Diorama 1:18
 
5 Attachment(s)
Salutare ,

Pentru cei care nu ma cunosc , sunt Robert.
De ceva vreme tot admir munca lui deyan si 2010 , si acum , ca tot sunt fara job de 2 sapt, am zis ca e timpul sa incerc si eu .
Pentru inceput am facut doar peretii , din osb , si am vopsit partea de jos cu fuller .
Mi-am facut si in publisher , pentru cei 3 pereti , schema exacta , pe care trebuie doar sa o printez pe autocolant si apoi sa o aplic.
In paralel am incercat sa fac si ceva unelte pentru garaj , nu de alta dar tot lucreaza prietena cu fimo si am zis sa ma alatur.
Maine o sa le vopsesc sa vad ce iese...
Postez ceva poze cu ce am facut pana acum .
:-)

neamtu07 20-10-12 14:59

Re: Diorama 1:18
 
Interesant.

2010 20-10-12 15:15

Re: Diorama 1:18
 
Bine ai venit!
Astept sa vad urmatoriii pasi, spor!!!

Tako 20-10-12 21:07

Re: Diorama 1:18
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5216341)
Bine ai venit!
Astept sa vad urmatoriii pasi, spor!!!

Merci Merci

Am mai facut niste chei , care au iesit cam mari ...
Nu am o figurina 1:18 momentan sa imi fac o parere dar asa mi se par.
Am vopsit sculele , 3 bibliorafturi si un ceas :D...

Tako 22-10-12 19:52

Re: Diorama 1:18
 
3 Attachment(s)
Am mai facut un laptop , 4 holdere de roti , 1 ranga , 1 trusa de prim ajutor si un calculator .
:-)
Aaaa si un stingator :))

Tako 23-10-12 23:06

Re: Diorama 1:18
 
10 Attachment(s)
Mi-au ajuns si materialele si m-am apucat de treaba ...
Azi mi-am facut o remorca de motocicleta si una de auto ... sunt gata 80 % ... dar pana acum sunt multumit de ce a iesit ... :-)
Cheers

2010 24-10-12 06:42

Re: Diorama 1:18
 
Incepe sa prinda viata...

Tako 24-10-12 11:28

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5220459)
Incepe sa prinda viata...

Asa ca pentru inceput ... :-)
Sper sa ajung sa printez colantul , sa incep sa fac pozele in interior...

teo93dinu 24-10-12 13:06

Re: Diorama 1:18
 
Au iesti foarte bine remorcile :-) incearca sa confectionezi si niste aripi la rotile de la remorca si ia de la o macheta defecta niste stopuri cat mai banale si pune-le la remorca :D

Tako 24-10-12 18:50

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by teo93dinu (Post 5220838)
Au iesti foarte bine remorcile :-) incearca sa confectionezi si niste aripi la rotile de la remorca si ia de la o macheta defecta niste stopuri cat mai banale si pune-le la remorca :D

Aripi , acum ma chinui ... sa vad daca imi iese . Stopurile cred ca o sa le printez , ce am eu nu sunt deloc ok ...

Tako 25-10-12 20:54

Re: Diorama 1:18
 
6 Attachment(s)
Am mai facut o macara girafa , un elevator si un palet...

neamtu07 25-10-12 21:58

Re: Diorama 1:18
 
Vad ca merge bine treaba pe aici,paletuUI ACELA fa-l de puncte negre(cum ar fi sa pui un motor pe el si sa se vada uleiul scurs)

Tako 25-10-12 22:56

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by neamtu07 (Post 5222716)
Vad ca merge bine treaba pe aici,paletuUI ACELA fa-l de puncte negre(cum ar fi sa pui un motor pe el si sa se vada uleiul scurs)

mmm... la mine in atelier o sa se lucreze curat ... deci fara pete de ulei :)

Tako 31-10-12 17:24

Re: Diorama 1:18
 
12 Attachment(s)
In weekend am fost harnic ... si am terminat intr-un final diorama de vopsit , colantat si toate cele :D
Cativa pasi cu ce am avut in lucru , si cateva poze la momentul actual ...
Hope you will like it!

2010 31-10-12 17:33

Re: Diorama 1:18
 
Parca e alta viata acum...


All times are GMT +2. The time now is 16:46.

- Copyright 2026 4Tuning