![]() |
Diorama 1:18
5 Attachment(s)
Salutare ,
Pentru cei care nu ma cunosc , sunt Robert. De ceva vreme tot admir munca lui deyan si 2010 , si acum , ca tot sunt fara job de 2 sapt, am zis ca e timpul sa incerc si eu . Pentru inceput am facut doar peretii , din osb , si am vopsit partea de jos cu fuller . Mi-am facut si in publisher , pentru cei 3 pereti , schema exacta , pe care trebuie doar sa o printez pe autocolant si apoi sa o aplic. In paralel am incercat sa fac si ceva unelte pentru garaj , nu de alta dar tot lucreaza prietena cu fimo si am zis sa ma alatur. Maine o sa le vopsesc sa vad ce iese... Postez ceva poze cu ce am facut pana acum . :-) |
Re: Diorama 1:18
Interesant.
|
Re: Diorama 1:18
Bine ai venit!
Astept sa vad urmatoriii pasi, spor!!! |
Re: Diorama 1:18
3 Attachment(s)
Quote:
Am mai facut niste chei , care au iesit cam mari ... Nu am o figurina 1:18 momentan sa imi fac o parere dar asa mi se par. Am vopsit sculele , 3 bibliorafturi si un ceas :D... |
Re: Diorama 1:18
3 Attachment(s)
Am mai facut un laptop , 4 holdere de roti , 1 ranga , 1 trusa de prim ajutor si un calculator .
:-) Aaaa si un stingator :)) |
Re: Diorama 1:18
10 Attachment(s)
Mi-au ajuns si materialele si m-am apucat de treaba ...
Azi mi-am facut o remorca de motocicleta si una de auto ... sunt gata 80 % ... dar pana acum sunt multumit de ce a iesit ... :-) Cheers |
Re: Diorama 1:18
Incepe sa prinda viata...
|
Re: Diorama 1:18
Quote:
Sper sa ajung sa printez colantul , sa incep sa fac pozele in interior... |
Re: Diorama 1:18
Au iesti foarte bine remorcile :-) incearca sa confectionezi si niste aripi la rotile de la remorca si ia de la o macheta defecta niste stopuri cat mai banale si pune-le la remorca :D
|
Re: Diorama 1:18
Quote:
|
Re: Diorama 1:18
6 Attachment(s)
Am mai facut o macara girafa , un elevator si un palet...
|
Re: Diorama 1:18
Vad ca merge bine treaba pe aici,paletuUI ACELA fa-l de puncte negre(cum ar fi sa pui un motor pe el si sa se vada uleiul scurs)
|
Re: Diorama 1:18
Quote:
|
Re: Diorama 1:18
12 Attachment(s)
In weekend am fost harnic ... si am terminat intr-un final diorama de vopsit , colantat si toate cele :D
Cativa pasi cu ce am avut in lucru , si cateva poze la momentul actual ... Hope you will like it! |
Re: Diorama 1:18
Parca e alta viata acum...
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:46. |
- Copyright 2026 4Tuning