Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Maserati MC 12XX by Edo (https://forum.4tuning.ro/400-europene/33937-maserati-mc-12xx-by-edo.html)

RoSonic 20-02-07 15:06

Maserati MC 12XX by Edo
 
3 Attachment(s)
Maserati MC 12XX by Edo

Maserati MC12 modificat de Edo Competition:

- motor: V12, 6.3 litri cu numeroase modificari interne
- putere dezvoltata: 800 hp/(588 kW) @ 8.500rpm
- cuplu maxim: 780 Nm @ 5.800rpm
- viteza maxima declarata: >390km/h
- 0 – 100 km/h: 3,2s
- 0 – 200 km/h: 9,0s
- 0 – 300 km/h: 19,0s
- sistem de franare cu discuri ceramice: 396mm fata si 360mm pe spate
- suspensie ajustabila
- greutate redusa cu 100kg
- volum reglabil in doua trepte al sunetului facut de evacuare (2 niveluri selectabile printr-un buton)
- jante 10 x 19 cu anvelope 265/35 ZR 19 pe fata, si 13 x 20 cu 335/30 ZR 20 pe spate.

mafia4life 20-02-07 16:06

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
MISTO
imi place combinarea de culori

F430 20-02-07 16:28

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
nu credeam ca se mai poate modifik ceva la masina asta arat super fain

Cobra_razvy7 20-02-07 16:36

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Cat o fii pretul??

Luigyy 20-02-07 16:48

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
prea tare e aceasta masina

Andreus 20-02-07 17:45

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Mie imi place mai mult cum arata modelul de baza....cel care nu e tunat

boy_wonder 20-02-07 17:47

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
mai marfa e versiunea de baza.. ala albastru

Geko 20-02-07 19:03

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
marfa masinuta,putere din plin si senzatii majore

Todorutz 20-02-07 19:29

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
nu-mi place deloc combinatzia de culori dar apreciez faptul k s-au bagat sa modifice o asemenea masina :)

Tzus 20-02-07 19:40

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Frumoasa masina insa combinatia de culori nu-mi place deloc.

TheFasterMan 20-02-07 20:04

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
pffff....ce masina....se apropie de veyron ca viteza....imi place.....combinatia de culori e misto

G-power 20-02-07 20:39

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
M-as multumi si cu masina stock.....

Bobby boss 20-02-07 21:12

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
asta e avion nu mai e masinutza

ROSSI 46 20-02-07 21:16

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
oooo dar vai ce avem aici....niceeee...performantze de racheta sol sol....

z3r0m3CSL 20-02-07 22:06

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Faina combinatie de culori si 800Cp is cativa, inca chiar prea multi pt o masina de stada !!!


All times are GMT +2. The time now is 23:02.

- Copyright 2026 4Tuning