Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   completare cu ulei ! (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/338377-completare-ulei.html)

egroeg 30-09-12 21:31

completare cu ulei !
 
vreau sa completez cu putin ulei castrol 10w/40 tot cu ulei castrol 10w/40 dar difera specificatiile ex: a3 b3/ a3 b4 ,ce se intampla daca le amestec?

vlaly 02-10-12 15:13

Re: completare cu ulei !
 
Quote:

Originally Posted by egroeg (Post 5192931)
vreau sa completez cu putin ulei castrol 10w/40 tot cu ulei castrol 10w/40 dar difera specificatiile ex: a3 b3/ a3 b4 ,ce se intampla daca le amestec?

nu se intampla nimic,daca gresesc sa ma corecteze careva..atata timp cat e tot 10w/40 nu ai treaba,eu la dacie am pus full sintetic peste ulei normal..si nu a avut nimic,nu stiam atunci abia luasem carnetul si am luat primul ulei de am zis eu ca e mai bun zic..sa completez.

nt98adu 30-10-12 18:53

Re: completare cu ulei !
 
Nici o problema daca se respecta vascozitatea 10w40 in cazul tau.

mariod 31-10-12 17:03

Re: completare cu ulei !
 
Probleme nu sunt.
*ai putea pune toate intrebarile intr-un singur topic sau ai putea sa mai folosesti si functia "Cauta".


All times are GMT +2. The time now is 04:29.

- Copyright 2026 4Tuning