Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica Audi (https://forum.4tuning.ro/282-zona-tehnica-audi.html)
-   -   help (https://forum.4tuning.ro/282-zona-tehnica-audi/338102-help.html)

batix 28-09-12 21:25

help
 
am un audi a6 din 2002 2.5 v6 tdi (akn) si am pus testeru pe ea si mia dat eroarea asta
1 Fault Found

00542 - Needle lift Sensor (G80)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
am citit pe diverse forumuri ca e injectorul 3 care are un fir pe el dar la mine nu are nici un injector fir pe el ! cum pot remedia problema ?

Tudorache$ 30-09-12 19:50

Re: help
 
cum nu are mufa? atunci cum merge masina?daca nu ma insel trebuie sa dai jos capacul de la chiuloasa sa vezi mufele.

batix 30-09-12 22:34

Re: help
 
pai am vazut niste poze pe net si pe injectorul cu problema avea un fir mai subtire pe el ... eu nam nici un fir mai subrire pe nici un injector ! toate-s la fel ....

universcomimpex 02-10-12 07:29

Re: help
 
Quote:

Originally Posted by batix (Post 5190865)
am un audi a6 din 2002 2.5 v6 tdi (akn) si am pus testeru pe ea si mia dat eroarea asta
1 Fault Found

00542 - Needle lift Sensor (G80)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
am citit pe diverse forumuri ca e injectorul 3 care are un fir pe el dar la mine nu are nici un injector fir pe el ! cum pot remedia problema ?

vezi ca nu este neaparat injectoru cu fir

batix 02-10-12 12:19

Re: help
 
pai daca nu e injectoru cu fir care sa fie problema?

universcomimpex 02-10-12 17:40

Re: help
 
Quote:

Originally Posted by batix (Post 5194784)
pai daca nu e injectoru cu fir care sa fie problema?

mergi la cineva care se pricepe eu unu nu pot da informatia.

martinica 04-10-12 18:41

Re: help
 
intai o stergi si vezi daca mai reapare...

batix 04-10-12 18:51

Re: help
 
am sterso si apare imediat inapoi ... am sa iau sa curatz toate mufele de pe la motor sa vad daca mai apare ...


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning