Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Anunturi Auto VW (https://forum.4tuning.ro/501-anunturi-auto-vw.html)
-   -   Cumpar! (https://forum.4tuning.ro/501-anunturi-auto-vw/333691-cumpar.html)

daffy duck™ 30-08-12 11:34

Cumpar!
 
Noroc baieti, am si eu nevoie pentru un passat din 2003 de urmatoarele :

- Capete de bara
- Pivoti
- Burduf de planetara ( aici am nevoie de toti 4)


preturi careva, dezmembrari?

in cel mai rau caz, noi !

HandsUp 30-08-12 11:56

Re: Cumpar!
 
Avand in vedere ca majoritatea is 'consumabile' si foarte accesibile ca pret, te pui sa le iei de pe dezmembrari ? :|

dmo.mihai 30-08-12 13:49

Re: Cumpar!
 
:)) esti nebun ? cum draq sa iei alea de la dezmembrari ?

Archanghel 30-08-12 20:59

Re: Cumpar!
 
Asta chiar ca e nebunie.
CONSUMABILE, NEVERE EVER DIN DEZMEMBRARI.
Un cap de planetara, poate.... hai mai merge.... dar, pivoti, capete de bara...... glumesti nu?

Si ca un mic exemplu :
1. capetele de bara pe lemforder, cred ca-s in jur de vre-o 50 lei bucata
2. pivoti febi bilstein sunt 90 lei amandoi
3. burdufele sunt in jur de 15 lei/bucata (cele din cauciuc, nu plastic) la unix

Nu mai stiu exact cat am dat eu pe capetele de bara exact, dar restul le-am cumparat eu pentru B4-ul meu....
Oricum, exact cu piesele cu care nu e de joaca, tu cauti in dezmembrari???

yulika 30-08-12 22:06

Re: Cumpar!
 
gresit .. tu ai cumparatpentru B4 iar baiatul asta are B5.5 deci are alt sistem .. el are kit de brate care ajung undeva la 750 ron sau pe bucati dar e mai scump pt k la pivoti de jos sunt 2 brate *unul costa 200 ron si celalalt 210 ron* si capetele de bara 65-70 ron . o seara buna

P.S. daca ai nevoie de bratul care sustine amortizorul si ai modelul cu , conul gros ... am 2 buc noi noute si iti fac pret bun .. dar treb sa verifici

Archanghel 31-08-12 20:16

Re: Cumpar!
 
Erea o comparatie, si nu erea nevoie sa fii ironoc.
Sustin in continuare ca e o prostie sa ceri consumabile SH.
Sau daca tot ai tu sa-i dai consumabile SH, poti garanta, de ex, ca pivotul nu se rupe in o luna, si sa-l arunce in sant?
E doar o amarata de intrebare.

Si acuma ca o constatare, de "mic mecanic ce ma cred" : CE PRET ARE SIGURANTA LA ORICE MASINA????????????

yulika 31-08-12 23:54

Re: Cumpar!
 
nu am fost ironic .. scz daca ai inteles gresit .. am rectificat putin preturile doar prin faptul k difera sistemul de directie al masini ... iar piesele ce am scris mai sus sunt noi nu SH .. oricum baiatul cred k a si facut masina

am avut si eu B4 si ce pot sa spun .. super preturi .. numai k la B5 e putin mai costisitor


All times are GMT +2. The time now is 15:20.

- Copyright 2026 4Tuning