Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - touring(318tds,sound car) (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/332842-e36-touring-318tds-sound-car.html)

SJ-82-GMA 23-08-12 22:48

E36 - touring(318tds,sound car)
 
Salutari posesorilor de 3-ere,sunt nou pe aici la rubrica asta de bmw-uri,de o sapt am cumparat aceasta pisicuta,cateva despre ea: an fabricatie 95,motor 1.7-90cai,cateva dotar:2xairbag,interior piele neagra,scaune incalzite,clima,trapa+2geamuri electrice,servo,abs,jante oem originale!planuri de viitor prima data sa o trec pe numele meu,folii geamuri,jante pe 16",si ce a inceput deja,pe plan de sound,2 difuzoare spate ground zero,cd player alpine,woofer Fi 15",statie ground zero nuclear 2000w,condensator de 1 farad hifonics,cutie concurs si muzica separat,baterie noua tudor 85ah,cabluri de 50mm,intarit plusul si minusul de pe baterie caroserie+alternator,sambata daca totul merge bine voi vedea cum suna,revin cu poze,scuze daca v-am plictisit cu textul lung

rotaru 23-08-12 23:07

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
pune niste poze cu ,,matza,,8)

SJ-82-GMA 24-08-12 21:57

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Azi am reusit sa trag firele si sa reglez farurile,bateu aiurea

CataCJ 24-08-12 22:40

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Poze cu masina ?

xxdadixx 25-08-12 07:56

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Pune poze cu masina.
Ce model de FI e? Am avut si eu un Q de 15 si inca unul de 12, super difuzoare.

SJ-82-GMA 26-08-12 12:57

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
8 Attachment(s)
pozele promise...,mai lipseste cutia si un ornament pe toba care va fi pus saptamana viitoare

fazekasnfs 26-08-12 12:59

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
faina ,din oradea ailuat masina?

SJ-82-GMA 26-08-12 13:29

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 5151913)
faina ,din oradea ailuat masina?

mersi,este inscris pe un nepot de al lui unu de aici din zalau,acolo la sanpaul,sapt viitoare il transcriu

SJ-82-GMA 26-08-12 13:30

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 5150699)
Pune poze cu masina.
Ce model de FI e? Am avut si eu un Q de 15 si inca unul de 12, super difuzoare.

este fi cu,con-re audio,cred

Lil' D 26-08-12 14:34

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Quote:

Originally Posted by SJ-82-GMA (Post 5151938)
este fi cu,con-re audio,cred

RE SE 15, recone FI custom :)

SJ-82-GMA 26-08-12 14:53

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Quote:

Originally Posted by Lil' D (Post 5152014)
RE SE 15, recone FI custom :)

Mersi de ajutor,sa speram ca putem face ceva cu ele

SJ-82-GMA 28-08-12 08:41

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Am reusit sa schimb semnalizarile fata cu unele albe,modificat toba spate+ornament,sapt asta va merge la infoliat geamurile,farurile+parasolar,pleoape faruri sunt comandate,revin cu poze

SJ-82-GMA 15-09-12 20:12

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
7 Attachment(s)
dupa un timp revin cu niste modificari facute(folii geamuri,semnalizari albe cu becuri negre,stopuri spate fumurii,jante borbet a 7,5j pe 16",niste poze cu cutia de concurs,am mai schimbat injectorul cu fir si cel mai important am reusit sa il transcriu,mai trebuie sa montez ploapele),atasez niste poze,pareri?:

SJ-82-GMA 01-10-12 21:46

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
8 Attachment(s)
si prima cupa castigata la tuning show oradea,la spl,fara nici un acordaj facut 146.8db,multumit de scor si de eveniment,cateva poze,in curand si un video cu muzica:

Bycristinel 05-10-12 13:51

Re: e36 touring(318tds,sound car)
 
Quote:

Originally Posted by SJ-82-GMA (Post 5151911)
pozele promise...,mai lipseste cutia si un ornament pe toba care va fi pus saptamana viitoare

Felicitari pentru noua masina GMA e frumoasa te-am vazut intr-o cu ea la Lukoil sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi KM cu ea :twisted::rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 22:15.

- Copyright 2026 4Tuning