Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   ajutor daca se poate (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/332389-ajutor-poate.html)

art_Thomas17 20-08-12 22:35

ajutor daca se poate
 
Salut tuturori as fi recunoscator daca ma-ti ajuta si pe mine
1. am un sub Toxic TSW-120F pe net am vazut pe 2 site-uri ca are 500 rms dar nu prea cred
2. am 2 amp : un RAVELAND XCA 1200 si un XCA 700
3. am un set de cabluri Dietz de 35mm cu siguranta de 100A ii bun sau nu?
ma gandeam sa leg la statia mare woofer-ul ca are functii de 4/3/2 canale si pe 2 canale in punte cred ca ar duce woofer-ul ce ziceti?
si la a 2-a statie ca ii pe 2 canale am vrut sa leg 2 boxe magnat dar nu stiu cum trebuie legate 2 statii trebuie sa trag separat + si - , si rca de la statia mare la aia mica sau trebuie sa trag rca tot de la player ca la player am 2 mufe rca 2x rosu si 2x alb si remot tot de la player ?

art_Thomas17 24-08-12 19:51

Re: ajutor daca se poate
 
nimeni un mic ajutor??

floricel2010 10-09-12 18:43

Re: ajutor daca se poate
 
Daca ne spui si ce player ai, poate reuseste cineva sa te ajute.

art_Thomas17 12-09-12 23:08

Re: ajutor daca se poate
 
am facut un upgrade la tot

gaby007 13-09-12 04:51

Re: ajutor daca se poate
 
Quote:

Originally Posted by art_Thomas17 (Post 5145448)
Salut tuturori as fi recunoscator daca ma-ti ajuta si pe mine
1. am un sub Toxic TSW-120F pe net am vazut pe 2 site-uri ca are 500 rms dar nu prea cred
2. am 2 amp : un RAVELAND XCA 1200 si un XCA 700
3. am un set de cabluri Dietz de 35mm cu siguranta de 100A ii bun sau nu?
ma gandeam sa leg la statia mare woofer-ul ca are functii de 4/3/2 canale si pe 2 canale in punte cred ca ar duce woofer-ul ce ziceti?
si la a 2-a statie ca ii pe 2 canale am vrut sa leg 2 boxe magnat dar nu stiu cum trebuie legate 2 statii trebuie sa trag separat + si - , si rca de la statia mare la aia mica sau trebuie sa trag rca tot de la player ca la player am 2 mufe rca 2x rosu si 2x alb si remot tot de la player ?

Cablu de alimentare de la baterie cat mai gros,un distribuitor de curent in portbagaj ca sa poti alimenta ambele amplifuri si rca tragi din HU separat,unul din iesirea de subwoofer in ampliful care il folosesti pe subwoofer iar celalalt in ampliful care il folosesti pe difuzoare iar remote tragi tot din HU ca sa poti opri amplifurile cand scoti cheia din contact.bafta

art_Thomas17 15-09-12 12:23

Re: ajutor daca se poate
 
ms de ajutor


All times are GMT +2. The time now is 23:55.

- Copyright 2026 4Tuning