![]() |
Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Un Nou grafic Dyno
2.0 TFSI - Stage 4 APR turbina este un GT2871R. https://img594.imageshack.us/img594/7544/photoztqb.jpg |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Ce combustibil s-a folosit?
Turbina e un GT2871R curat? Mama lui de GT2871R cu max. 45lbs/min airflow sa faca 537hp. Ce eficienta volumetrica au motoarele astea fratilor care fac cu un GT28 atatia cai? |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Turbina este un GT2871R, T3, 0.63 A/R , fara nici o modificare.
S-a folosit OMV Carera 100 + Metanol. La 1.21 constant Boost masina face 408 CP :D La 2.2 Overboost cu 1.85 pe capat (mai mult de 1.85 nu poate turbina) scoate caii din grafic. Motorul este refacut complet cu tot ce trebuie, pistoane 10.5 compresie, biele, chiuloasa portata, etc :), + injectie directa + metanol, pentru a sari de cei 45 lbs/min |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Ca si idee, merge mai tare 100 - 300 decat un Audi TT RS 2.5 TFSI - Revo stage 2 :)
|
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Inainte sa inceapa can-canul, repet o intrebare:
Cu ce tip de combustibil s-a facut dyno-ul prezentat mai sus de 537hp? |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Domnilor , va rog pastrati-va energia pentru strada sau pentru alte forumuri.
Daca doriti provocari aveti sectiune si pe 4t dar nu este aici. Multumesc. |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
impresionant rezultatul, pe site-ul www.turbobygarrett.com gt2871r cu ar 0.64 dau un maxim de 460cp , s-au folosit ceva aditivi in benzina?
felicitari domnilor pentru rezultat . |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
A zis ca s-a folosit metanol...
|
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Garret, ne ofera o idee despre flow, caii se obtin si din eficienta volumetrica crescuta a motorului.
Compresia 10.5, + injectia directa + Metanol, + un soft adecvat au dus la rezultatul de mai sus :) |
Re: Seal Leon Cupra 2.0 TFSI - (Stage 4) - tune by APR
Uimitor cu o compresie asa de mare. Ma asteptam dupa ce am vazut graficul,modelul turbinei, ca sa vad o compresie de maxim 9.5...ma gandeam ca merge la 8.5:1 , dar....wow....APR face metale tari.
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:30. |
- Copyright 2026 4Tuning