Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/331221-sv-05-rbx-legenda-vie-peripetii.html)

sK11Ls 11-08-12 13:57

SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
12 Attachment(s)
Va prezint si eu olticul meu din '92 a avut si inca are chinu de a cara si cu toate astea tin sa il ingrijesc si sa ma iau la intrecere cu tot ce e in spatele meu :).L-a inceput era caroserie goala incetu cu incetu l-am pus pe roate,motor 1.3 cutie frantuzeasca in 5 trepte.Sa trecem la poze nu luati in seama cum e vopsit:))

Crysty95 11-08-12 14:35

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Bun venit
l-ai vopsit cu spray-ul, nu?
cutia in 5 e de gsa sau de axel?

sK11Ls 11-08-12 14:38

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Quote:

Originally Posted by Crysty95 (Post 5134053)
Bun venit
l-ai vopsit cu spray-ul, nu?
cutia in 5 e de gsa sau de axel?

axel da e vopsit cu sprayu:)

Crysty95 11-08-12 14:39

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
ok
si cam ce planuri ai cu el?

sK11Ls 11-08-12 14:40

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Quote:

Originally Posted by Crysty95 (Post 5134060)
ok
si cam ce planuri ai cu el?

inca nu am planuri cu el

George Hermenean 11-08-12 22:28

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Bine ai venit!
Dai o vopsea, ca arata aiurea:lol:

julaikos 11-08-12 23:02

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Bine ai venit pe forum.Masina n-arata rau dar o vopsea uniforma nu i-ar strica :D

big_marian 12-08-12 11:45

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Ne bucuram ca esti alaturi de noi si nu l-ai abandonat.

Daca ai nevoie de sfaturi, de piese sau de ajutor iti stam la dispozitie.8)

stuparu_mihairadu 12-08-12 11:46

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
vezi ca iese misto si cu sprayu :))..cauta postu meu sa vezi poze din "proiectul meu" ..ca eu l-am vopsit pe tot cu sprayu in parcare

don_eduardo37 13-08-12 08:10

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Ca sa zicem asa, arata promitator masina, are linie la caroserie, vopseaua nu-i aia o problema, dar daca ai da-o pe toata in nuanta aia de albastru ai fi boier, oricum poate astepta pana o fi momentul. E bine ca inca mai cara masinuta, eu pe a mea am iertat-o, i-am aruncat portbagajul, nici nu mai am ce sa fac cu el ca a dosparut de pe masina si streasina pe care se fixa.
Se vede ca are si pozitie frumusica pe sol, cred ca e doar o impresie de-a mea ca e mai lasata pe dreapta fata un pic. In rest, eu as fi scapat de masca aia care nush de ce natie de masina e, dar e cv subaru, ford? si de bagheta metalica de pe buza capotei, in rest, la cati mai multi km cu unchiu lu citroen, fara incidente.;)
Asteptam noutati pe parcurs.

Danutz Bratosin 13-08-12 15:38

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
La caroserie arata cat de cat bine...dar sasiu'? lonjeroane, praguri, podele... cum se prezinta?

lancer 13-08-12 15:41

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
bine ai venit ...aceleasi impresii ca majoritatea colegilor

eduardo ... masca aia nu e ford sau alta natie de masina a fost facuta special pt oltcit din fibra la aceleasi firme care faceau si spoilere si praguri ...si da chiar bine daca se taie interiorul ala ciudat ..despre bagheta de la marginea capotei ... pacat ca nu e ornamentul complet ...ceva de genul aveau rl-urile si trs-urile ...doar ca nu era metalica ci din plastic

sK11Ls 18-08-12 14:14

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Multumesc tuturor cu toti stim ca oltciturile au fost si vor ramane masini de tineret pentru orase si cati ani vor trece ele tot se vor incadra intre celalalte modele de masini deoarece au un aspect finut si deocheat.In legatura cu pragurile ,lonjeroanele nu are rugina masinuta nici daca te uiti cu lupa,ulei vaselina si antifon e bagat el .Planuri nu prea am poate intr-un an,doi vor aparea modificarile.Multumesc si nu dati oltciturile pe nimic in lume si ma bucur ca mai sunt posesori de aceste bestii:)) care se tin si de masini ce dacia nu poate nici daca are 2 motoare.

sK11Ls 18-08-12 14:26

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5136050)
Ca sa zicem asa, arata promitator masina, are linie la caroserie, vopseaua nu-i aia o problema, dar daca ai da-o pe toata in nuanta aia de albastru ai fi boier, oricum poate astepta pana o fi momentul. E bine ca inca mai cara masinuta, eu pe a mea am iertat-o, i-am aruncat portbagajul, nici nu mai am ce sa fac cu el ca a dosparut de pe masina si streasina pe care se fixa.
Se vede ca are si pozitie frumusica pe sol, cred ca e doar o impresie de-a mea ca e mai lasata pe dreapta fata un pic. In rest, eu as fi scapat de masca aia care nush de ce natie de masina e, dar e cv subaru, ford? si de bagheta metalica de pe buza capotei, in rest, la cati mai multi km cu unchiu lu citroen, fara incidente.;)
Asteptam noutati pe parcurs.

partea din dreapta nu e lasata,fiind ca ma facut poza din partea dreapta spoileru a acoperit acea parte si de aia ti se pare

sK11Ls 12-04-13 12:49

Re: SV 05 RBX o legenda vie cu multe peripetii
 
1 Attachment(s)
Inca nu a picat jos :)) vopseaua originala neschimbata


All times are GMT +2. The time now is 23:41.

- Copyright 2024 4Tuning