Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Noua mea achizitie Solenza B84CFN (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/329523-mea-achizitie-solenza-b84cfn.html)

Kosmin07 29-07-12 17:44

Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Salutare ...
Tocmai ce mi-am achizitionat o Solenza Clima din 2003 cu AC si nu se putea sa nu ii fac prezentare 'de moda' aici pe forum .....:D:D:D

Kosmin07 29-07-12 18:59

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
1 Attachment(s)
Si pozele de rigoare.......:D:D

BluBear 29-07-12 18:59

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Ai inceput promitator.......

Kosmin07 29-07-12 19:17

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
1 Attachment(s)
Imi cer scuze pentru poze nu pot sa le pun toate intr-un post din cauza netului...:(:(

Kosmin07 29-07-12 19:35

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Pentru inceput am zis sa ii fac interiorul alb ( fete usi,bord partea de jos de la schimbator), apoi modificari exteriooare - modificari ale barilor fata si spate ( vor fi modificate de mine) la fel si pragurile ......

Kosmin07 29-07-12 19:44

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
1 Attachment(s)
Pentru inceput cine stie unde gasesc sau cine are modelul asta de jante si cam la ce pret sunt noi si second hand .sunt gen ca alea dupa solenza portocalie cu AAX

BluBear 30-07-12 14:46

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Nu se potrivesc pe solenza in sensul ca nu arata deloc bine.
Nu fa interiorul alb...lasa`l asa cum e sau gaseste altceva de facut.
Poti sa scoti eleronul ala urat!

OMG SOLENZA TURBO ahahahahahhaha

AnDr3Y-SoLenZa 30-07-12 16:13

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Ce e BluBear nu ai vazut solenza turbo ? :D O sa vezi in curand :lol:

Cosmin , frumoasa solenza in mare parte dar scapa de eleronu ala urat de acolo si pune'i niste jante frumoase , nu alea , ar merge ceva cu mai multe spite .
PS : e exact ca a mea :D clima 2003 :X

BluBear 30-07-12 19:24

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Lasa`ne ca tu pui r5 gtt!
Vreau sa vad e7j cu melcu` pe el!

Kosmin07 30-07-12 22:09

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Quote:

Originally Posted by BluBear (Post 5120638)
Nu se potrivesc pe solenza in sensul ca nu arata deloc bine.
Nu fa interiorul alb...lasa`l asa cum e sau gaseste altceva de facut.
Poti sa scoti eleronul ala urat!

OMG SOLENZA TURBO ahahahahahhaha

In legatura cu eleronul deocamdata nu-l dau jos ca imi raman gaurile acolo si app asa am luat-o nu l-am pus eu.....il voi da jos si voi pune altul mai frumos sau daca nu voi face spatele clean ceva gen cum a facut Nelutzu .......si in privinta jantelor am ajuns si eu la aceiasi concluzie ca nu dau bine alea pe masina si ma voi reprofila pe alte modele....mersi pentru sfaturi si critici sunt bine venite oricand;);)

Kosmin07 30-07-12 22:13

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
a BlueBear am mai zis decat am luat-o si tot ce e pe ea asa a fost acum am inceput sa ma apuc de ea .....sti cum e incet incet si masina-i gata ;)

BluBear 30-07-12 23:07

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Normal omule, sa nu te gandesti ca am vrut sa te ofensez.
Ma bucur ca nu vrei jantele alea.

Kosmin07 30-07-12 23:15

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
5 Attachment(s)
Astazi dupa ce am iesit de la munk m-am ocupat un pic asa de ea mai precis i-am dat grila jos si am revospito pentru ca arata destul de urat se jupuise vopseaua dupa ea......iar zilele astea o voi reface din nou si ii voi scoate stema cu Dacia ;);)

SOLENZAXJG 31-07-12 06:48

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Punei niste pleoape adevarate nu colant si alte chestii,in rest masina arata bine dar cred ca o fost vopsita de curand barile,bandourile acuma puse.Sa ai noroc de ea si cat mai multi km cu ea fara probleme.

Kosmin07 31-07-12 19:47

Re: Noua mea achizitie Solenza B84CFN
 
Quote:

Originally Posted by SOLENZAXJG (Post 5121406)
Punei niste pleoape adevarate nu colant si alte chestii,in rest masina arata bine dar cred ca o fost vopsita de curand barile,bandourile acuma puse.Sa ai noroc de ea si cat mai multi km cu ea fara probleme.



Mersi ;) o sa ii pun si pleoape adevarate colantul l-am pus asa pana ii iau ce mi-a ramas de la autocolantul pentru parbriz...;);) modificarile vor veni treptat din cauza banilor....a fost vopsita pe ici pe colo insa dupa ce termin cu ea de aranjat o sa ii dau vopsea totala sa vedem ma gandeam sa ii schimb culoarea...:D


All times are GMT +2. The time now is 00:28.

- Copyright 2024 4Tuning