Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   Alt bord pe dacie (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/329091-bord-dacie.html)

DJBOSS 25-07-12 23:03

Alt bord pe dacie
 
As vrea sa schimb bordul la dacia mea si as pune de o masina straina ,dar nu de e30 cum au pus majoritate,am vazut bord de opel astra f,opel vectra a ,merg la fix pe lungime ? Daca aveti poze si detali va rog sa postati multumesc frumos.

valy1233 26-07-12 10:17

Re: Alt bord pe dacie
 
nu faci decat sa te complici foarte tare...iti dai seama ca iarna nu o sa mai ai caldura(parbriz aburit/inghetat,si nu numai)
lasand la o parte prinderea...asezarea lui corecta,ceasurile...si restu

DJBOSS 28-07-12 20:30

Re: Alt bord pe dacie
 
2 Attachment(s)
Uitati ce-am gasit adineauri............:rolleyes2 bord de MG pe dacie nu situ daca este fuctionabil,oricum credca numerge clima si ceasurile alea nu situ ce sa zic.........dar am impresionant cand am vazut.Masian este la vanzare am gasito la bazar

valy1233 28-07-12 21:07

Re: Alt bord pe dacie
 
air bag'ul sigur e functional :lol: :lol:

3-DB4421 30-07-12 12:30

Re: Alt bord pe dacie
 
Nu stiu ce sa zic,e complicat sa montezi un bord de pe o masina straina,mai aleas sa mearga toate comenzile,sa bage caldura,etc.DAca vrei sal montezi decat de frumusete,si iarna sa stai sa ingheti in masina,eu zic ca nu e o idee buna.Mai bine il lasi pe asta original.Il ingrijesti sa nu crape si gata.

rob3rt0 30-07-12 18:17

Re: Alt bord pe dacie
 
1 Attachment(s)
Bordul CN4 ce are?Mie mi se pare superb8)

b08ygs 30-07-12 20:32

Re: Alt bord pe dacie
 
Quote:

Originally Posted by rob3rt0 (Post 5120887)
Bordul CN4 ce are?Mie mi se pare superb8)

Exact ce vroiam sa postez si eu... ala e cel mai misto bord facut de Dacia... de ce sa te complici cu modificari si cacaturi... cand ai un bord care e si misto baga si caldura ca spartu...


All times are GMT +2. The time now is 16:02.

- Copyright 2026 4Tuning