![]() |
Unde rectific vilbrochen?
Salutare! Am un Ford Maverick 2.3 xlt din 2005 si masina a ramas fara ulei. Problemele aparute sunt la motor si necesita inlocuirea a 2 biele, cuzineti si vilbrochenul.
Am cautat sa cumpar un motor de la dezmembrari de 2.3 si nu am gasit pe nicaieri iar pe ebay in America sunt foarte reticenti vanzatorii in a expedia peste hotare. M-am decis sa rectific vilbrochenul fiindca am reusit sa gasesc biele si cuzineti noi la pret bun. Mecanicul de la reprezentanta Ford, unde am dus masina, mi-a spus ca arborele este ovalizat. As dori sa imi recomandati un loc unde sa pot rectifica arborele cotit (stiu ca nu va tine o vesnicie aceasta reparatie). |
Re: Unde rectific vilbrochen?
0744300564 e undeva pe la baneasa sunt foarte ok
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:43. |
- Copyright 2026 4Tuning