Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   salutare...ma poate ajuta cineva? (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/326331-salutare-poate-ajuta.html)

alex_bunicul 05-07-12 18:48

salutare...ma poate ajuta cineva?
 
salut baieti...am o mica problema,sau mai exact o nelamurire....cum as putea sa fac sa`mi pornesc pozitiile si sa se aprinda pozitiile normale din faruri dar in acelasi timp sa am si semnalizarile aprinse dar la o intensitate mai mica?...ma poate ajuta cineva sau si`o facut careva chestia asta pe masina...???
ideea ii sa fie ceva gen ca la pisicile de state

rdy4ever 06-07-12 08:39

Re: salutare...ma poate ajuta cineva?
 
Desi nu inteleg ratiunea prin care ai vrea sa faci asta, e destul de simplu. Bagi bec cu 2 filamente, bec si soclu ca cel din stop de la pozitii/ceata si legi filamentul mic pe pozitii iar cel mare pe semnalizare. Si gasesti o cale sa calculezi siguranta necesara. Sau mai dai o gaura in semnalizari si mai tragi un bec... Cum vrei.

Florian328 06-07-12 11:53

Re: salutare...ma poate ajuta cineva?
 
Quote:

Originally Posted by rdy4ever (Post 5092296)
Desi nu inteleg ratiunea prin care ai vrea sa faci asta, e destul de simplu. Bagi bec cu 2 filamente, bec si soclu ca cel din stop de la pozitii/ceata si legi filamentul mic pe pozitii iar cel mare pe semnalizare. Si gasesti o cale sa calculezi siguranta necesara. Sau mai dai o gaura in semnalizari si mai tragi un bec... Cum vrei.

vz k se gaseste si modul special ptr asa ceva la 150ron si nu trb sa mai gauresti semnalul


All times are GMT +2. The time now is 21:51.

- Copyright 2026 4Tuning