Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   Votati impotriva taxei auto!!! (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/32608-votati-impotriva-taxei-auto.html)

Puya^WRX 05-02-07 20:23

Votati impotriva taxei auto!!!
 
Deoarece taxa de inmatriculare este neconforma cu legile din Uniunea Europena, deoarece impozitul pe masini este mult prea mare, deoarece in pretul benzinei sunt incluse taxe pentru orice sofer/automobil, cerem:
1) Desfiintarea taxei de inmatriculare
2) Desfiintarea impozitului pe automobile, deoarece automobilele nu sunt proprietati imobiliare. In cazul in care nu se poate desfiintarea completa a impozitului pe automobile, cerem reducerea drastica a acestuia.



cei care sunt de acord sa semneze,

http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html

sebaaa 05-02-07 20:40

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
si inca o chestie.. propun sa ne punem cu totii la semnatura link-ul de la petitia impotriva taxei auto

wlady 06-02-07 11:21

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
pun si eu la semnatura ... sa ajut si eu cu ceva :wink:

CJ-01-WOB 04-06-07 16:44

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
Apropo de noile taxe de inmatriculare

stie cineva ceva concret ?

turbojack 07-06-07 01:49

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 933137)
Apropo de noile taxe de inmatriculare

stie cineva ceva concret ?

Noile normative au fost aprobate,ar trebui (daca nu sint deja) aparute in monitorul oficial,insa nu a aparut o grila de calcul valabila si pe internet .

mihai88 15-06-07 00:05

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 936960)
Noile normative au fost aprobate,ar trebui (daca nu sint deja) aparute in monitorul oficial,insa nu a aparut o grila de calcul valabila si pe internet .


o sa apara cand au parlamentarii timp.....poate la anu

Fixius 05-10-07 13:54

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
din cate am inteles.. se va umbala la taxa ptr euro2, la taza de euro3 se va reduce la jumatate si euro4 la fel..

daca stie careva concret un site.. unde pot sa ma informez, va rog sal postati aici
Bafta!

turbojack 08-10-07 21:26

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
Quote:

Originally Posted by Fixius (Post 1133942)
din cate am inteles.. se va umbala la taxa ptr euro2, la taza de euro3 se va reduce la jumatate si euro4 la fel..

daca stie careva concret un site.. unde pot sa ma informez, va rog sal postati aici
Bafta!


Aici aveti noua grila de calcul. http://www.automobiletv.ro/specialTaxes.php
Cele mai dezavantajate sint cele cu euro 3.

CJ-01-WOB 08-10-07 21:32

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
ce taxe penibile

acum m-ar costa 5700 eur
la anul m-ar costa 6500 eur

pt FTO

yulasinio 09-10-07 01:49

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1139665)
ce taxe penibile

acum m-ar costa 5700 eur
la anul m-ar costa 6500 eur

pt FTO

Sunt mai norocos ca tine, acum m-ar costa 5151
iar la anul 5323
I love romania :censored:

Fixius 10-10-07 03:55

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
stati linisti ca site-ul ala.. nui bun.. ptr ca in ziua de azi o masina care sa aibe un motor de 1800 euro3 taxa costa 1300€ nu are cum cu noua... taxa de inmatriculare sa urce de 3 ori pretul...

am o masina adusa ptr vanzare din 2005 care are motr de 1700 si este euro 4 si acuma taza este 795€ nu 803.25 cat arata calculatorul ala...

si din cate am inteles eu... taxele de pruma inmatriculare euro 2, euro 3 si euro4 vor fi redus la jumatate de pret

CJ-01-WOB 10-10-07 20:11

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
nu ne incalzeste pt cei cu masini NON euro .

turbojack 18-10-07 01:37

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 1142990)
nu ne incalzeste pt cei cu masini NON euro .


Depinde de varsta.A mea scade de la 4600 la 1300 . :):):)

Fixius 18-10-07 02:06

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
e foarte rentabil ptr cei care au vectra a

afara gasesti pana in 700€ vectre in stare foarte buna.. cu motoare serioase.. si dotari.. multe...si uite.. ca la 2000€ te-ai scus.. cu masina buna..

pe cand si in ziua de azi.. o vectra a in stare buna... cu vopseaua originala.. e in jur la 4200€
Deci.. tot iei bine..

si pe mine ma bate gandu sa imi iau o vectra....

Fixius 28-11-07 11:16

Re: Votati impotriva taxei auto!!!
 
se mai aude ceva... ??? depre taxa asta.. ?


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning