Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Opel (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel.html)
-   -   stingere progresiva plafoniera :?: (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/323188-stingere-progresiva-plafoniera.html)

D o n n 12-06-12 21:44

stingere progresiva plafoniera :?:
 
Ce anume trebuie sa pun/schimb/improvizez sa fac aceasta treaba pe un astra f?adica sa se stinga treptat lumina ca la bmw de exemplu?as avea de unde sa iau de pe un bmw cam tot ce trebuie,dar nu prea stiu ce anume trebuie mai exact...si as mai avea un astra g ...de pe care pot lua cateceva,sau vectra c...una din ele trebuie sa aiba tot.asa ca astept un raspuns de la cunoscatori...



p.s imi cer scuze daca s-a mai discutat undeva problema asta,eu nu am gasit,si ma intereseaza strict ce am scris mai sus,nu vreau raspunsuri gen :du-te la electrcian sa iti faca toata instalatia si etc...ca m-am interesat si ma costa 150~ lei...si nu dau atatia bani cand pot face pe gratis..ms de ajutor !

cosmin_cosmin_1 13-06-12 09:50

Re: stingere progresiva plafoniera :?:
 
imi facusem eu un modul care imi tinea aprinsa plafoniera cateva secunde dupa inchiderea usii, un mic fade la inchidere, si inchidere rapida la pornirea motorului

https://www.youtube.com/watch?v=h6JCt...&feature=g-upl

gbry_el_05-RSG 13-06-12 13:20

Re: stingere progresiva plafoniera :?:
 
asa am si eu cosmin. plafoniera cu lampa de harta de vectra b. merge la fix. culmea e ca masina mea avea toate firele trase direct....

cosmin_cosmin_1 13-06-12 13:48

Re: stingere progresiva plafoniera :?:
 
eu a trebuit sa trag un fir de masa.
si asa e, exista o lampa de vectra b fumurie (cel putin asa am gasit eu), care are modulul de intarziere integrat si se potriveste si la forma cu cea de astra f.

D o n n 13-06-12 18:57

Re: stingere progresiva plafoniera :?:
 
e ceva,dar nu e exact asa cum caut eu,eu la masina mea,aveam tot ceva de genul.,dar stingerea se facea mai prelunga...adica nu statea aprinsa alea 11 sec si apoi asa cam dintr`o data...dura mai mult de cand incepea sa se stinga pana se stingea de tot...ma rog...mai astept pareri despre ce trebuie sa fac..

gaby_dtm 09-01-13 12:12

Re: stingere progresiva plafoniera :?:
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 5064543)
e ceva,dar nu e exact asa cum caut eu,eu la masina mea,aveam tot ceva de genul.,dar stingerea se facea mai prelunga...adica nu statea aprinsa alea 11 sec si apoi asa cam dintr`o data...dura mai mult de cand incepea sa se stinga pana se stingea de tot...ma rog...mai astept pareri despre ce trebuie sa fac..

salut , vezi ca se cumpara un modul care vine atasat la plafoniera , costa 25 ron . bafta


All times are GMT +2. The time now is 08:35.

- Copyright 2026 4Tuning