Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   in timpul liber (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/323182-timpul-liber.html)

mk1GTI 18-06-12 14:43

Re: in timpul liber
 
se poate inchide topicul

AnDr3Y-SoLenZa 18-06-12 16:41

Re: in timpul liber
 
Ar fi pacat sa fie inchis topicul , chiar imi placea ce faci tu acolo .
Un moderator sa faca curat putin pe topic ar fi perfect .

PS: nu mai lua in seama toate aberatiile care se vorbesc pe forum , tu faci cum sti tu ca trebuie sa faci ;)

Bafta

alonso01 18-06-12 19:14

Re: in timpul liber
 
Nu trebuie sa iei in considerare comentariile care au fost scrise aici, tu mergi cu proiectul mai departe si nu inchide topicul pentru ca e interesant ce vrei tu sa faci...acum faci cum vrei...:D

CT-96-GML 18-06-12 20:57

Re: in timpul liber
 
Quote:

Originally Posted by CT-96-GML (Post 5069590)
Superrrrr,spune-mi unde ai "cadmiat" "maruntisurile" si cat te-a ajuns ?
P.S asta numesc eu RESTAURARE ;)

Ma ajuti cu un raspuns?
Merci

mk1GTI 18-06-12 21:16

Re: in timpul liber
 
nu ma deranjeaza comenturile a ce fac ci certurile deaia si evit de multe ori sa scriu pe forumuri


si scz dar sincer cand am vazut ce mai intrebat ca daca se face cearat nici nu am mai citit intrebarea ta ,piesele au fost cadmiate la un prieten si m-am costat destul de mult avand in vedere ca au fost nevoie de sablare inainte si dupa cadmiere ca sa iasa ceva frumos

din pacate el nu ma serveste decat pe mine nu le poate baga in hala au camere si la face asa cate una pe zi

alin_bmx 18-06-12 21:19

Re: in timpul liber
 
Imi place cum e vopsit motorul,arata chiar bine,cat despre vopseaua "speciala" cred ca singura diferenta este ca rezista la temperaturi mai ridicate decat cea "normala", atata tot,succes cu proiectul tau,sunt cu ochii pe topic.Bravo!

CT-96-GML 18-06-12 21:32

Re: in timpul liber
 
Quote:

Originally Posted by mk1GTI (Post 5070806)
nu ma deranjeaza comenturile a ce fac ci certurile deaia si evit de multe ori sa scriu pe forumuri


si scz dar sincer cand am vazut ce mai intrebat ca daca se face cearat nici nu am mai citit intrebarea ta ,piesele au fost cadmiate la un prieten si m-am costat destul de mult avand in vedere ca au fost nevoie de sablare inainte si dupa cadmiere ca sa iasa ceva frumos

din pacate el nu ma serveste decat pe mine nu le poate baga in hala au camere si la face asa cate una pe zi

Merci ptr raspuns, catmierea le face la fel ca in fabrica,eu voi "substitui" cu vopsire electrostatica ,care este precedata de asemenea de sablare si inlocuirea piulitelor si saibelor cu "inox". Bafta cu proiectul

mk1GTI 18-06-12 22:01

Re: in timpul liber
 
5 Attachment(s)
multumesc ......

astazi am scos golful din garaj si am bagat dacia si am inceput sa chelim tot botul de la aripi pana la faruri , bara , suport tampon motor .....tot pentru a fi curatzate date cu grund si cu teroson pe contraaripi si interiorul aripilor

AnDr3Y-SoLenZa 18-06-12 22:07

Re: in timpul liber
 
Frumos , abea astept sa vad ce iese 8)

mk1GTI 21-06-12 21:26

Re: in timpul liber
 
8 Attachment(s)
desfacut tot botul pentru curatare , grunduire, antifonare ....... si sa schimbam bucsi , bielete, discuri ..........si revopsite cateva piese

AnDr3Y-SoLenZa 21-06-12 22:40

Re: in timpul liber
 
Arata ok , chiar foarte ok pe "sub piele" .
Adica tabla e buna , nu e mancata .

mk1GTI 24-06-12 22:52

Re: in timpul liber
 
5 Attachment(s)
da stiu asta ma mirat si pe mine sa nu vad nici macra o gaura am curatzat, spalat ,degresat cu diluant , am aplicat 2 straturi de grund si dupa care am dat antifon , asteptat sa se usuce super bine dupa care vine vopsit tot botul

cata_golf 26-06-12 20:17

Re: in timpul liber
 
Ai inceput cu golf 1 si ai trecut la dacie 1310, ma mir foarte mult, asta dovedeste ca ai o latura de patriot :lol: .Pacat ca ai ales o dacie dintr-un an cu tabla destul de proasta , dar se face pana la urma...,am trecut si eu prin asa ceva (ajutand un prieten ) si e o experienta placuta.Spor la treaba.

P.S : Moderatorul "CatalinSV" sunt eu...si eu tot pe cineva de pe alt forum am citat :))

mk1GTI 27-06-12 12:02

Re: in timpul liber
 
ca si probleme la tabla in comparatie cu ce am intampinat la golf .....asta e pistol cu apa , oricum sunt pe drumul cel bun in eliminarea ruginei singurul lucru fiind pragul spate o portiune de 30 cm unde a fost lovit si reparat prost dar se face in rest decat la suprafatza nimic perforat deaia am si luat masina

mk1GTI 01-07-12 15:20

Re: in timpul liber
 
4 Attachment(s)
am scos tot interiorul ca sa vedem ce rugina are si sa curatam ...... spre uimirea noastra nu am avut ce sa curatam


All times are GMT +2. The time now is 00:26.

- Copyright 2024 4Tuning