Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Taxa inmatriculare (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/322853-taxa-inmatriculare.html)

sprite 10-06-12 18:03

Taxa inmatriculare
 
Salut , este cineva aici care a inscris pe Ro vreun ford escort (mk6) inceputul lui 1998 motor 1393cmc euro2 ? M-ar interesa cam cat l-a dus inscrierea... pe diferite site-uri variaza de la 400 la 1500 euro ... :|:| de aceea pun aici intrebarea... . Multumesc anticipat !

capricosti 10-06-12 19:01

Re: Taxa inmatriculare
 
Pt motoare 1,4, Euro2, din 1998 taxa este intre 630-690 euro.
Cam 200 euro ar mai fi CIV+RAR, deci ar trebui sa scoti din buzunar aprox 900 de euroi.

Cauta pe net ''Calculator taxa auto 2012'' si poti afla cat sunt taxele pt orice motorizare in functie de anul de fabricatie si norma euro...

J01NT 21-06-12 21:03

Re: Taxa inmatriculare
 
STIE CINEVA CAT MA POATE AJUNGE TAXA LA FORDUL ASTA?

SAU MACAR CE EURO ARE MODELUL ASTA DIN 2000?

http://www.autotrader.co.uk/classifi...s/40?logcode=p

sprite 21-06-12 21:35

Re: Taxa inmatriculare
 
te incanta volanul pe dreapta? ...

daca e euro 2

Code:

Noua taxa de poluare dupa 13/01/2012
Taxa specifica CO2:        0
Taxa specifica pe cilindree:        6.75
Cota de reducere:        84
Vechime:        12 ani - 13 ani inclusiv
TAXA:        1,728.00 EURO
Curs schimb:        1 E = 4.3001 RON
TAXA:        7,430.57 RON

daca e euro 3

Code:

Noua taxa de poluare dupa 13/01/2012
Taxa specifica CO2:        0.5
Taxa specifica pe cilindree:        3.51
Cota de reducere:        84
Vechime:        12 ani - 13 ani inclusiv
TAXA:        632.59 EURO
Curs schimb:        1 E = 4.3001 RON
TAXA:        2,720.20 RON

Dupa autovit.... eu am facut topicul sa intreb pentru ca variaza pe anumite site-uri ma gandeam ca a inmatriculat cineva o masina ca a mea si imi poate spune un cost mai concret... :)

J01NT 23-06-12 23:40

Re: Taxa inmatriculare
 
ms mult....sunt in anglia si de aia imi iau cu volan pe dreapta nu ma deranjeaza..singurul lucru e ca asigurarea pe anglia e mare...asa ca optez pe inmatriculare pe romania


All times are GMT +2. The time now is 12:17.

- Copyright 2026 4Tuning