Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   vulcanizare in mediul rural (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/322262-vulcanizare-mediul-rural.html)

paullme 06-06-12 17:48

vulcanizare in mediul rural
 
Buna ziua.As vrea sa imi deschid o vulcanizare in mediul rural(intr-o raza de 20 km nu exista asa ceva si ne-am gandit ca ar fi profitabil) cu bani europeni.
Deci,stau la strada si am teren tot langa strada ;dupa multa documentatie despre acesti bani europeni,am inteles ca se acorda asemenea fonduri si in acest an pana in August inclusiv. Vazand toate astea,am vorbit si cu tata si am zis ca nu ar fi rau sa incercam si noi(vorba aia...incercarea moarte nu are :D).
acum as vrea sa stiu ce acte mi-ar trebui la acel dosar care trebuie trimis.
daca este cineva care se pricepe la asa ceva si ar putea sa ma ajute ...

Padre17041984 10-06-12 08:34

Re: vulcanizare in mediul rural
 
Daca esti in stadiul "ce acte imi trebuie" iti recomand sa apelezi la o firma specializata in accesarea fondurilor EU. Problema e ca daca nu prinzi fondul, platesti din buzunarul tau o parte din comision. Chiar si asa e mult mai convenabil decat sa umbli tu.

paullme 23-06-12 16:13

Re: vulcanizare in mediul rural
 
aveti idee cam cat costa ?
daca apelez la cineva care sa imi aduca toate actele necesare...cam cat costa in mare? peste 10 milioane?

Padre17041984 24-06-12 15:26

Re: vulcanizare in mediul rural
 
In functie de valoarea proiectului. Eu pt 40.000 euro trebuia sa platesc cca 3000 euro astfel: 1.000 euro la depunerea actelor si 2.000 la primirea finantarii.
Succes!


All times are GMT +2. The time now is 22:01.

- Copyright 2026 4Tuning