Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   SC ASIROM SA-incapacitate de plata (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/320094-sc-asirom-incapacitate-plata.html)

nicu rares 23-05-12 23:55

SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
Exista zvonuri din ce in ce mai dese:din cauza fuziunii Omniasig-Bcr-Asirom in cadrul VIG SC ASIROM SA a intrat in incapacitate de plata si reorganizare administrativa fiind introdus in fondul de Reasigurare si atenta supravegherea CSA din cauza nenumaratelor sesizarilor si plingeri depuse de pagubiti si deopotriva asiguratilor nemultumiti.
Noul Conglomerat patronat de Casuta Postala VIG SRL incepind cu 01,05,2012 se numeste sec OMNIASIG si nu doreste sa salveze SC ASIROM SA ci doar sa-l inchida cat mai curand si sa-i concedieze personalul,
Sunt unitati de service care au incheiat conventie cu aceasta societate falimentare si au neplatite dosarele de dauna din luna august a anului 2011.
Trist dar acesta este sfarsitul unui leader si urmas al ADAS de pe vremuri.
odihneasca-se in pace daca strainii asta vor sa faca cu tot ce este cu o traditie romaneasca,

22VIN 29-05-12 19:42

Re: SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
Sa-i inchida. Mie mi-au platit 127mil din 199. Cica nu trebuia sa folosesc piese originale. Plus ca a durat ~2 luni pana cand s-au hotarat sa dea si banii astia.

nicu rares 29-05-12 20:26

Re: SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
ai dreptate si te sustin intrutotul, astia vor sa-ti dea piese SH sau aftermarket la masina.Pe RCA sunt obligati sa-ti plateasca si un dop lipit pe masina daca era la data accidentului, daca ar plati dupa AUDATEX ok, dar ei platesc pe programe de piese aftermarket gen RIBO,Kokklenhorm etc sau programul de piese aftermarket D.A.T.
daca esti service si nu cotizezi la managerul lor de daune din Bucuresti din str. Vasile Lascar sect2, nu primesti nimic sau plata se amina luni de zile.unitatile service sunt asa de disperate de ASIROM ca nu le-au platit dosarele de dauna din august 2011, sunt presate si cu conturile blocate.
Te rog sa-i dai numele inspectorului lichidator ex. bart.simpson@asirom.ro nume ce apare pe coltul stg sus al notei de constatare electronice tiparite de sistemul expertyza alaturi de numarul de dosar.
Doresc sa deschidem o lista a inspectorilor de daune corupti sau care ne-au tergiversat dosarele sau le-au conditionat la plata pe perioade foarte mari de timp, abuzand de functia ce o au si au incercat sa ne ia dreptul nostru absolut legal, in timp ce ei se distrau si ne ignorau de parca eram o cantitate neglijabila.
eu voi incepe cu andrei.filip@asirom.ro si superiorul acestuia
acestia m-au tinut cu dosarul la masina mea 6luni de umilinta si pina nu am facut diligente si plingeri la toate forurile competente nu s-au rezolvat problemele.

nicu rares 02-11-12 11:33

Re: SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
iarasi poanta traita pe 31.10.2012, ma duc cu nepotul meu si cumnatul la constatare in Calea Grivitei 355-357 ca ne lovise un domn din Branesti cu un kangoo plin cu varza ce s-a dus taras cu frana doar pe o roata ca si ploua, indirecta lovitura deoarece eram la stop opriti pe Bdul Basarabia si in spatele nostru alta masina pe care a lovit-o domnul din Branesti si a proiectat-o in noi.Ne uitam la bara spate la meganul nostru sedan din 2006 cu coltul din dreapta cazut jos pe astfalt, bandoul sifonat, aripa dreapta botita,stopul spart, ce sa mai zic de masina de la mijloc un logan armonica facut Sandero in spate.Coboara domnul din Branesti si BIP.BIP procente din organul lui reieseau pe gura domniei sale, ne-a umplut frigiderul de carne ca el trebuia sa mearga la Piata de Gros din Berceni, tot el suparat ca ne busise.
am pozat masinile cu telefonul si am plecat la Politie sector2 din incinta Automarcus Pantelimon, politistul bine crescut si rabdator cu urletele creolului din Branesti care tipa ca noi am oprit nejustificat ca aveam verde dupa spusele domniei salea facut dreptate a pozat si el masinile si dupa 3ore a dat verdictul:domnul din Branesti este vinovat, mai ales ca i s-a explicat ca exista si camere in intersectie.Bineinteles ca omul avea asigurare la SC CARPATICA SA, asa ca ne-am imprietenit instant i-am oferit o cafea si am solicitat si copie dupa buletin, permis ,talon si RCA ca oricum masina era data din mana in mana, si am deschis dosarul de dauna pe CASCO la SC ASIROM SA
Acolo la Calea Grivitei 355-357 am programat telefonic dosarul cat eram pe drum la 0219599 si la ora 18.00 eram la sala.
Constatatorul SC CLAIMEXPERT GIE pentru stabilimentul SC ASIROM SA un domn mai in varsta imi recomanda calduros ca service o bomba pe bulevardul Preciziei pe la capat dincolo de CESAROM, il refuz politicos si spun ca eu voi merge la un Dealer Renault ca masina are doar 17508km.
Primesc pe nota de constatare bara spate cu solutie tehnologica=ALC si bandou spate=ALC, podea spate de fibra sticla=ALC, aparatoare noroi aripa dr spate=ALC, suport plastic sub stop dr spale=ALC, suport lateral bara spate dreapta=ALC, aripa dr spate=2,5h rep, stop dr spate=inlocuit.
Primesc si lamurirea ca la service o sa vina cineva sa-mi repare cu letconul si ata de Nylon bara spate, bandoul plasticele sparte, podeaua portbagaj care-i de fibra de sticla daca nu-mi convine sa-l caut a doua zi pe seful lui d-nul: Theodor Ciocan care va putea sa schimbe solutia tehnologica.
halal decizie, dupa putin scandal asa mai cu gura mare omul ne cheama inapoi si ne modifica solutiile tehnologice cu inlocuire nu cu ALC, daca aveam fete de prosti tine daca nu nu!
Fara comentarii.

nicu rares 13-06-13 18:52

Re: SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
concluzia este ca dupa uniunea Asirom-Omniasig-Bcr cel mai de suferit are ASIROMUL deoarece toata lumea loveste in clientii ASIROM

kosfunny 13-07-13 18:29

Re: SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
Cel mai mult au suferit clientii !

nicu rares 12-04-14 18:00

Re: SC ASIROM SA-incapacitate de plata
 
aveti mare dreptate, exista firme care ar trebui inchise, nu le enumar ca sunt de notorietate!


All times are GMT +2. The time now is 00:52.

- Copyright 2024 4Tuning