Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Mini Cabrio Sidewalk,pe final (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/31965-mini-cabrio-sidewalk-final.html)

Bogdan_ozzy 28-01-07 16:44

Mini Cabrio Sidewalk,pe final
 
6 Attachment(s)
In ultimele luni din existenta primei generatii de Mini Cabrio,producatorul german BMW a prezentat la Salonul de la Detroit o serie limitata,denumita Sidewalk,la care se mizeaza pe exclusivitate si pe dotarile de serie(aer conditionat,ESP,scaun sport).Mini Sidewalk,care va putea fi comercializat incepand cu luna aprilie,va avea trei versiuni :One,Oooper si Cooper S. Seria limitata se rekmarca prin jantele aparte (Night Spoke de 17 toli),dar si prin culorile,dintre care White Silver Metalic va fi o nuanta exclusiva pentru Sidewalk.Acesta se alatura celorlalte patru culori deosebite.Mini Cabriolet Sidewalk va avea trei versiuni de motorizare:propulsorul de 4 cilindri de 1,6litri dezvolta 90cp in One si 115cp in cazul versiunii Cooper,iar Cooper S va avea un motor supraalimentat prin compresor,ce va dezvolta 170cp.Aceasta putere ii va permite sa accelereze la 100km /h in 7,4 secunde si sa atinga o viteza maxima de 215km?h.

DolusD 28-01-07 16:49

Re: Mini Cabrio Sidewalk,pe final
 
misto masinutza ,mi-ar place sa conduc asa ceva ! super...

Bogdan_ozzy 28-01-07 16:50

Re: Mini Cabrio Sidewalk,pe final
 
ma dor degetele cat am scris:P ai vazut cat prinde maxim jucarioara..:P 215 km/h .. hay ca mai am un articol de scris : CONCEPT SPECTACULOR LINCOLN.. sper sa te uiti si la asta ;)


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning