Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Angajare la reprezentanta auto (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/31945-angajare-reprezentanta-auto.html)

metal_militia 28-01-07 12:21

Angajare la reprezentanta auto
 
ce conditii trebuie sa indeplinesti ca sa te angajezi la o reprezentanta auto ca "vanzator" din ala care povesteste depre motoare, preturi, optionale etc. si vrejeste clientu cat de buna e masina lor? :-P

care sunt impresiile celor care deja fac asta?....si in ultimul rand, te angajaza cineva la 18 ani?? :???:

cata_tm 28-01-07 14:06

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
1.iti cere facultate sau studii care sa includa management
2.cu greu ii ia si pe cei cu exeprienta putina, dar mai astia fara experienta...


3. sfatul meu: fa si tu ca noi.. incepi de jos, o shaworma, un service, un peco, mai vinzi o ciocolata, chestii dinastea... si vezi ce faculta alegi, sau ce altceva poti alege fara faculta

salut

CT99WUW 28-01-07 19:37

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
Salve,
Nu ai nevoie neaparat de o facultate sau cunostinte de mangement ci mai de graba cunostinte solide in domeniul respectiv , un atu il reprezinta studiile in domeniul auto , facultatea de automobile , etc etc in Constanta era la Ovidius in cadrul Facultatii de Inginerie, sau asa ceva .Eu cand m'am angajat la firma unde lucrez si in prezent m'au intrebat in special cum le pot dovedii cunostintele pe care sustineam ca le am.Dupa multe intrebari si probe practice(prezentam masina unui posibil client de fata cu angajatorul ) am reusit sa obtin contractul .Varsta pe care o ai ar fii un dezavantaj.Vezi tu , sa vinzi o masina nu inseamna sa stai la un birou sa prezinti clientilor dotari , consum etc si sa iei o sacosa de bani pe chestia asta , implica mult mai multe.Gandeste'te ca masinile cand sosesc la sediu reprezentantul de vanzari , agentul sau cum vrei tu sa il numesti , trebuie sa le ia in evidenta , se face procesul verbal de predare/primire , se verifica fiecare masina amanuntit de la mici zgarieturi , elemente lipsa , acte in regula si multe alte chestii , iar ca angajator sa lasi toate actele si problemele pe umerii unui adolescent...este cu 2 taisuri.Referitor la cei fara experienta , daca intradevar o persoana se arata dornica de a invata si angajatorul vrea sa "investeasca" in el , fii sigur ca se vor face cursuri de specializare pe marca respectiva , cursuri care de obicei se tin in orasul unde este cea mai apropiata fabrica a marcii respective.Nu vreau sa te descurajez ,dar incearca sa incepi cu altceva mai adecvat varstei tale.

metal_militia 28-01-07 23:22

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
damn :evil: ....credeam k e mai usor, mai ales k am vazut anu trecut (cand umblam cu taicamiu dupa masina) k majoritatea erau praf la partea tehnica elementara :shock: si nu erau convingatori deloc. Cel putin la Opel Constanta eu i-am intrebat pe ei ce si cum, nici nu ne bagau in seama :???:

WUW....tu unde esti? la audi parca k ziceai ceva de RS4 ala gri acu ceva timp ;)

Magos 29-01-07 15:05

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
vreau si eu... visul meu de o viata... :))

zeffacec 29-01-07 16:14

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
kk.tre sa ai pasarica sa zicem asa. scuze. ca la noi in oras cam tate reprezentantele au angajat fufe la vanzare masini. io nush ce poa sa ti zica o fata despre o masina. ma refer la perform si alte multe chestii. poate ca e vo sa zicem 1% care stie ceva de masini. nu sunt misogin dar asta e. au fost angajate ca au buci si picioare faine. cunosc vo 2 din ele si au iq vo 60. asa ca schimbare de sex si bafta

Magos 06-02-07 23:20

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
Quote:

Originally Posted by zeffacec (Post 721089)
kk.tre sa ai pasarica sa zicem asa. scuze. ca la noi in oras cam tate reprezentantele au angajat fufe la vanzare masini. io nush ce poa sa ti zica o fata despre o masina. ma refer la perform si alte multe chestii. poate ca e vo sa zicem 1% care stie ceva de masini. nu sunt misogin dar asta e. au fost angajate ca au buci si picioare faine. cunosc vo 2 din ele si au iq vo 60. asa ca schimbare de sex si bafta

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ba eu cred ca esti FOARTE misogin!!!!!!!
Nu stiu de ce dupa capul unora dintre voi femeia are doar picioare cur si sani!!!! Mai avem si cap...!!! Si inca bine... ;) SI btw , daca ma aflu pe acest forum, E CLAR ca am pasiune pentru tot ce inseamna motoare!!!!

Si in materie de show room gurls... Da... Cunosc si eu multe gasculite de gen, care se chinuie seara in pat cu foile in brate sa invete papagaliceste foile cu motorizarile si dotarile, dar habar nu au ce e ala ESP...!!! Ce pana mea ... Cum naibii obtin nepasionatele astea slujbe asa de bune?? Ca sa fiu damn' de nu m-as angaja la reprezentanta si pe gratis...!!!! Numai sa fiu printre masini!!! All day!!!!:sad:

metal_militia 06-02-07 23:34

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 735519)
Ca sa fiu damn' de nu m-as angaja la reprezentanta si pe gratis...!!!! Numai sa fiu printre masini!!! All day!!!!:sad:

poti sa te faci si taxatoare in parcari:-P si iei si aer curat cu ocazia asta...

Magos 07-02-07 00:22

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
mrrrrrrrrrrrrrrr

zeffacec 07-02-07 08:19

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
nu ai dreptu sa ma faci misogin pt ca nu ma cunosti. nu am nik cu fetele care stiu despre ce vb cand vb. daca tu esti aici ,.. RESPECT. dar nu vorbeam despre fetele de pe forumul asta. ci vb despre cele angajate la reprezentantele de la mine din oras si pe care de bine de rau le cunosc. sunt niste toante. aaaaaa si apropos ca zicea cineva ca tre sa ai un pic de experienta "in domeniu" sa te angajezi. pai daca stai dupa aia cu foile in brate sa tocesti unde e experienta anterioara?... ei bine,oricum, astea habar n-aveau de masini si totusi a fost angajate. asa ca sa nu-mi zici tu mie ca nu s-au angajat dupa criteriul picioare si buci ca te inseli amarnik. experienta lor anterioara era de atentie!!!! " directoare" la buticu lu ma-sa si ta-su. asa scria in cv. pt tine inca odata respect ca faci parte din ala 1% care are habar de masini

zeffacec 07-02-07 08:28

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
si bafta si tie la angajare la o repr. auto

Magos 07-02-07 15:46

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
ba tocmai, ca eu am zis ca tocmai pe cur si picioare s-au angajat...........!!! ha ha ... pacat ca sunt destule in postura aceasta, si cele care merita nu ... :(((

Mustang 07-02-07 16:21

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
Quote:

Originally Posted by zeffacec (Post 721089)
kk.tre sa ai pasarica sa zicem asa. scuze. ca la noi in oras cam tate reprezentantele au angajat fufe la vanzare masini. io nush ce poa sa ti zica o fata despre o masina. ma refer la perform si alte multe chestii. poate ca e vo sa zicem 1% care stie ceva de masini. nu sunt misogin dar asta e. au fost angajate ca au buci si picioare faine. cunosc vo 2 din ele si au iq vo 60. asa ca schimbare de sex si bafta

n-ai idee cat de misogin suna ;)
dai impresia ca esti invidios pe femeile care sutn acolo ... asa cum sunt ... tolomace ... sau care chiar stiu ...


stii tu zicala aia cu vulpea ? cam asa suna ...
no offense ;)

zeffacec 08-02-07 08:26

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
ba sincer pe mine putin ma intereseaza. ca nui d mine chestia asta. da uite sunt altii sau altele care sar chiar pricepe. da nau ce le tre sa ajunga acol. si chestia ma enerveaza. numa ca imi dadeam si io cu parerea despre ce iti tre sa ajungi sa vinzi masini. asa ca, non taken

zeffacec 08-02-07 08:50

Re: Angajare la reprezentanta auto
 
ba si io nam nik ca s-au angajat femei. eu am ceva cu faptu ca s-au angajat incompetente, papusi "barbie" daca ma intelegi. daca nu treaba ta ca nu mai stau sa ma explic la tata lumea.


All times are GMT +2. The time now is 19:35.

- Copyright 2024 4Tuning