Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand Corsa B GSI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/319249-corsa-gsi.html)

BLACKMENMOTO 17-05-12 20:52

Corsa B GSI
 
3 Attachment(s)
Cum scrie si in titlu, se vinde un Opel Corsa B Gsi.

An fabricatie : 1994
Motor: 1.6 -16V (pentru cei ce nu stiu cum vine echipat gsi-ul)
CP: 109
Km :-------

Ca dotarii: injectoare de 1.8 , admisie manzel , inlocuit catalizatorul cu un accelerator de gaze, toba finala remus , oglinzi sport, volan momo, faruri clare, triple clare fumurii, trapa cu reglaj la manivela (de unde atata electric) jante 15" , ABS nefunctional ( am facut diagnoza Abs, pe roata stanga fata lipsa un dinte) am dat jos roata, intradevar un dinte de pe roata dintata este mancat de rugina, trebuie schimbat capul de planetara pentru a fi din nou functional.Nu am schimbat capul de planetara pentru k nu imi bate deloc planetara si nu are nici joc.
Motorul nu consuma gram de ulei (o problema cunoscuta la 1.6-16 V) putem face un test de compresie oricand, sa facem diagnoza motor nu se poate face la c16xe decat cu tech1 greu de gasit in zona mea. O sa revin si cu poze mai detaliate .

Pret 2100 euro.

Mai multe relatii : 0752408705

vec_rider 18-05-12 15:26

Re: Corsa B GSI
 
foarte frumoasa buburuza ,bafta la vanzare!

BLACKMENMOTO 18-05-12 19:40

Re: Corsa B GSI
 
Quote:

Originally Posted by vec_rider (Post 5028690)
foarte frumoasa buburuza ,bafta la vanzare!

Multumesc , in decursul zilei de maine o sa postez noi poze cu ea(asta in caz de nu ploua ca astazi). O sa incerc sa fac si o poza la codul de eroare ce il da la abs.

BLACKMENMOTO 19-05-12 16:47

Re: Corsa B GSI
 
5 Attachment(s)
Un set noi de poze.


All times are GMT +2. The time now is 14:57.

- Copyright 2026 4Tuning