Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica Opel (https://forum.4tuning.ro/326-zona-tehnica-opel.html)
-   -   opel vectra b toba finala (https://forum.4tuning.ro/326-zona-tehnica-opel/31896-opel-vectra-toba-finala.html)

t-balt 27-01-07 11:09

opel vectra b toba finala
 
caut si eu o toba finala cu evacuare dubla(cu iesire dreapta/stanga) stie cineva unde as putea gasi in romania la un pret omenos ? si cat de cat de calitate ?

stiuculeanu 30-01-07 22:08

Re: opel vectra b toba finala
 
pret omenos si cat de cat calitate pt una dubla ar fi cam 400-500 euro...parerea mea e ca mai bine iti faci una custom care o sa se auda mai frumos si o sa arate si mai bine si o sa te anunga maxin 250 euroi
si daca tot o desparti scoate i partea din mijloc cu catalizator o tai si pui teava ca sa ai si catalizatorul pt rar si la sfarsit cu vreo 300 de euro...ai si super toba si super sunet si vreo 3-5 cai in plus... dar e doar o parere tu faci ce crezi :)

t-balt 30-01-07 22:13

Re: opel vectra b toba finala
 
este vreo firma specializata prin romania care face chestiile astea ? sau mai bine caut si eu ce exista prin oras pe la mine aka iasi :)

stiuculeanu 30-01-07 23:22

Re: opel vectra b toba finala
 
in iasi da exista am sa ma interesez...dar sa sti ca orice tinichigiu mai dibace poate sa iti faca o lucrare super din inox si conductele cauta de dacia papuc ca are circumferinta mai mare si e mai tare...papuc diesel si toba finala poti sa iei una de la yed racing care este un non brand dar e din inox si nu are site..nu intelege gresit ca daca scrie borla sau remus pe ea fuge masina mai repede, principiu face asta...deci asa informativ toba asta de care zic este cam 250 de ron dar poti sa iei 2 tobe pilot la 150 ron si sa desparti de la mijloc cu tevi de papuc diesel si o sa iasa o treaba mana 1 cu 6 mil ai facu-to belea :D si repede...sa ne ti la curent

t-balt 30-01-07 23:32

Re: opel vectra b toba finala
 
:) ms. am sa ma duc si eu pe la magazine sa vad ce si cum...oricum mai dureaza oleaq pana fac toba k acuma is prins cu nishte mici treburi( bacu mai exact) dar oricum ms pt info k acuma stiu cam ce sa caut. dak stii vreun pont prin iasi de pe unde sa caut ar fi bine venit :P

stiuculeanu 30-01-07 23:49

Re: opel vectra b toba finala
 
am sa iti zic, succes la bac... vezi ai grija ca aia nu te intreaba de liniute :D succes

stiuculeanu 30-01-07 23:52

Re: opel vectra b toba finala
 
auzi dar nu te-am intrebat...ce motor ai?

t-balt 31-01-07 14:56

Re: opel vectra b toba finala
 
:) motor de 2.0 16V :D

stiuculeanu 31-01-07 22:20

Re: opel vectra b toba finala
 
de 115cp..sa-ti traiasca...dar cipeaza-l urgent si punei un blow-off si o sa intoarca si dracu capu cand treci pe strada :D

t-balt 31-01-07 22:43

Re: opel vectra b toba finala
 
:) nu de 140 :) ( 136 mai exact) ala de 115 e de 1.8 si va urma si un chip tunning cat mai curand . oricum masina se preteaza la condus sportiv...am noroc k am deja spoiler la ea si arcuri si amortizoare sport iar k top speed stiu k am atins 220 prin romania( nu eu la volan :) ) si 240 in afara ( fara a lua in calcul abaterile vitezometrului )

stiuculeanu 31-01-07 22:46

Re: opel vectra b toba finala
 
beton...ai grija de ea :)

cosmin92 08-02-07 23:49

Re: opel vectra b toba finala
 
Si eu caut cva baietzi daca putetzi sa ma ajutatzi si pe mn cu un link de unde sa fie eleron pt un opel astra Caravan :D plsss am cautat pe tot netu si nu am gasit nik :D

kegpr 08-03-07 14:14

Re: opel vectra b toba finala
 
Salve. Ma bag si eu aici pe thread ca vad un baiat priceput . Pacat ca din Iasi, dar sfaturile merg si la cocina noastra bucurestiana .
Eu am tot un B2. Si i-as schimba finala mai mult de aspect. Singura problema - motorul e 2500 V6 . X25Xe-ul.
Tocmai i-am facut ITP-ul :)

Jogo_Kadett 29-06-07 00:23

Re: opel vectra b toba finala
 
Quote:

Originally Posted by stiuculeanu (Post 723203)
pret omenos si cat de cat calitate pt una dubla ar fi cam 400-500 euro...parerea mea e ca mai bine iti faci una custom care o sa se auda mai frumos si o sa arate si mai bine si o sa te anunga maxin 250 euroi
si daca tot o desparti scoate i partea din mijloc cu catalizator o tai si pui teava ca sa ai si catalizatorul pt rar si la sfarsit cu vreo 300 de euro...ai si super toba si super sunet si vreo 3-5 cai in plus... dar e doar o parere tu faci ce crezi :)

lol man, ce 400 500 de euro???????:yikes: am vazut si la 8 mil o toba dubla f buna.nu mai dezinformati pls, daca nu sunteti sigur pe ceva nu mai vorbiti


All times are GMT +2. The time now is 17:30.

- Copyright 2024 4Tuning