Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Campionatul National de Car-Audio (https://forum.4tuning.ro/589-campionatul-national-car-audio.html)
-   -   SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii! (https://forum.4tuning.ro/589-campionatul-national-car-audio/317927-sq-league-cnca-2012-regulament-detalii.html)

Marinu 08-05-12 21:35

SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
18 Attachment(s)
Regulamentul SQ League 2012, impreuna cu noile fise de jurizare a calitatii sunetului, si CD-ul SQ League aferent acestui an.

Va asteptam, cu sistemele pregatite !

ReLLaXX 09-05-12 23:31

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Am inscrise (PM si Mail) 4 sau 5 masini noi noute. Incet incet vine si sange proaspat la partea de SQ. :)

Dragster 10-05-12 08:37

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Interesante fisele noi de jurizare!, iar in legatura cu sangele proaspat nici nu ai idee ce pregatesc:)), dar mai este putin de lucru!!

Marinu 10-05-12 19:00

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
CD-ul SQ-League 2012, disponibil spre download

savu.adrian 11-05-12 21:19

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Quote:

Originally Posted by Marinu (Post 5018060)
CD-ul SQ-League 2012, disponibil spre download

dau eroare toate arhivele cand le extrag... sau doar la mine?

ktalyn28 11-05-12 23:08

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
nu toate, dar mai mult de jumate dau eroare la dezarhivare:|

doggovy 12-05-12 09:01

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Dau eroare la arhivare dar tot ruleaza. Poate doar calitatea sa fie influentata.

savu.adrian 14-05-12 21:21

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
nu se mai pot urca o data arhivele?

stefbor 17-05-12 20:03

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Quote:

Originally Posted by Marinu (Post 5018060)
CD-ul SQ-League 2012, disponibil spre download

DAU EROARE ARHIVELE

L.E.: Incontinuare dau eroare arhivele

L.E.2: Pune cineva arhivele ? eventual pe transfer.ro o singura arhiva.

Loop 24-05-12 11:54

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Ia explicati-mi si mie cum merge treaba cu CNCA-ul asta ca parca m-as baga si eu ... din curiozitate, mai o socializare etc.
Am vazut ca sunt mai multe etape in diferite localitati. Care e treaba cu 1 point event, 2 point event ? Fac un scenariu : sa zicem ca ma duc la etapa de la Bucuresti si iau locul I la o clasa anume ... primesc cupa atunci sau la finala ? Ce inseamna mai exact finala ? Ma gandesc ca masinile au fost jurizate o data in etapele anterioare sau se iau fisele din toate zonele si se face un clasament general ?
In Bucuresti vad ca s-a tinut deja, vor mai fi alte etape tot in Bucuresti anul acesta ?

roli 24-05-12 12:55

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Quote:

Originally Posted by Loop (Post 5036577)
Ia explicati-mi si mie cum merge treaba cu CNCA-ul asta ca parca m-as baga si eu ... din curiozitate, mai o socializare etc.
Am vazut ca sunt mai multe etape in diferite localitati. Care e treaba cu 1 point event, 2 point event ? Fac un scenariu : sa zicem ca ma duc la etapa de la Bucuresti si iau locul I la o clasa anume ... primesc cupa atunci sau la finala ? Ce inseamna mai exact finala ? Ma gandesc ca masinile au fost jurizate o data in etapele anterioare sau se iau fisele din toate zonele si se face un clasament general ?
In Bucuresti vad ca s-a tinut deja, vor mai fi alte etape tot in Bucuresti anul acesta ?

daca mai tin bine minte locu 1 primeste 10pct. la etapa de x2 se dubleaza si la x3 se tripleaza... si la fiecare etapa se aduna punctele pt un clasament final

cupa primesti la fiecare etapa, si daca aduni cele mai multe pct. din grupa ta la ultima etapa primesc o cupa/medalie cu titlul de campion la clasa respectiva

si da la bucuresti se va mai tine cel putin un eveniment

snap88 24-05-12 17:14

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
scuzati-ma ca insist dar am nevoie de celelalte sound trackuri de pe SQ league sa pot pregati masina inafara de track : 10 14 15 16 18 si 19 restul nu merg, iar de la 4 la 9 nu mai sunt trakuri ?
multumesc anticipat

Loop 25-05-12 10:46

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Quote:

Originally Posted by roli (Post 5036653)
daca mai tin bine minte locu 1 primeste 10pct. la etapa de x2 se dubleaza si la x3 se tripleaza... si la fiecare etapa se aduna punctele pt un clasament final

cupa primesti la fiecare etapa, si daca aduni cele mai multe pct. din grupa ta la ultima etapa primesc o cupa/medalie cu titlul de campion la clasa respectiva

si da la bucuresti se va mai tine cel putin un eveniment

Pai in cazul asta mai fac un scenariu :

Sa zicem ca e cineva care ia punctaj maxim pe fisa de jurizare si se duce la o singura etapa. Si altcineva care e sub el ca puctaj la etapa respectiva dar care da dovada de vrednicie si se duce la toate etapele. Cine iese campion in cazul asta ?

Marius-MSC 25-05-12 10:49

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Quote:

Originally Posted by Loop (Post 5037943)
Pai in cazul asta mai fac un scenariu :

Sa zicem ca e cineva care ia punctaj maxim pe fisa de jurizare si se duce la o singura etapa. Si altcineva care e sub el ca puctaj la etapa respectiva dar care da dovada de vrednicie si se duce la toate etapele. Cine iese campion in cazul asta ?

Cel care se duce la toate etapele,fiindca acumuleaza puncte la fiecare eveniment la care e prezent.

ReLLaXX 25-05-12 11:23

Re: SQ League @ CNCA 2012 - Regulament si detalii!
 
Quote:

Originally Posted by Loop (Post 5037943)
Pai in cazul asta mai fac un scenariu :

Sa zicem ca e cineva care ia punctaj maxim pe fisa de jurizare si se duce la o singura etapa. Si altcineva care e sub el ca puctaj la etapa respectiva dar care da dovada de vrednicie si se duce la toate etapele. Cine iese campion in cazul asta ?

Sa zicem ca Vettel scoate cel mai bun timp posibil si imposibil la o etapa, si dupa aia sta acasa si face burta mare, iar Hamilton alearga tot sezonul si iese numai pe locul 1 si 2... Cine iese campion in cazul asta? ;)


All times are GMT +2. The time now is 11:05.

- Copyright 2024 4Tuning