Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ford tuning (https://forum.4tuning.ro/143-ford-tuning.html)
-   -   Modificare numar inmatriculare (https://forum.4tuning.ro/143-ford-tuning/317481-modificare-numar-inmatriculare.html)

XStefan 06-05-12 11:55

Modificare numar inmatriculare
 
Stiti ca inaintea placutelor de inmatriculare se pune acel suport de plastic. Acum dorinta mea este sa dau jos suportul si placuta sa o pun direct pe masina ( lipita cu banda care are lipici pe ambele parti ). Un alt lucru : as vrea ca dunga aceea neagra de pe marginea placutei sa o fac alba. Se poate sa fac aceste lucruri ( vreau sa stiu daca este legal ):D

M I V E C 06-05-12 13:10

Re: Modificare numar inmatriculare
 
este perfect legal. deorece nimeni nu stie ca tu ai dat acea vopsea jos (spal-o cu o carpa cu benzina)
eu mi-am taiat la ghilotina acea dunga. am facut placa sa fie mai ingusta si mai scurta. M-a oprit politia si mi-a zis ca este ceva in neregula cu numarul meu, dar nu is da seama ce:lol: s-au mai bine mergi la inmatriculari si iti mai faci o placa 17 lei costa.
pe accea o poti modifica dupa placul tau
in caz ca ai ceva problema so o poti scimba cu cea noua.

SUCCES

XStefan 06-05-12 13:31

Re: Modificare numar inmatriculare
 
mersi mult pt informatii... o sa ma apuc de treaba :lol:

madatzuhk 09-06-12 20:56

Re: Modificare numar inmatriculare
 
Sunt de acord cu ce a zis si M I V E C .. la fel si eu l-am micsorat taindu-l si nici pana in momentul de fata nu mi-a zis nimic.


All times are GMT +2. The time now is 11:46.

- Copyright 2026 4Tuning