Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   Consiliere (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/317266-consiliere.html)

Tereu 04-05-12 14:20

Consiliere
 
Buna tuturor, poate cineva sa ma consilieze in legatura cu masinile frantuzesti? Intentionez sa-mi cupar o masina dintre cele doua : Renault Laguna 1.9 Diesel S.H an 2006 sau un Pegeaut 407 1.9 HDI, S.h model 2006 , ambele au pretul undeva la 5000 -5500 de euro . Ce sfat imi dati, ca fiabilitate, intretinere, piese? Eu inclin 51 % spre Laguna . Multumesc anticipat. :-)

oviac 05-05-12 11:58

Re: Consiliere
 
Quote:

Originally Posted by Tereu (Post 5009397)
Buna tuturor, poate cineva sa ma consilieze in legatura cu masinile frantuzesti? Intentionez sa-mi cupar o masina dintre cele doua : Renault Laguna 1.9 Diesel S.H an 2006 sau un Pegeaut 407 1.9 HDI, S.h model 2006 , ambele au pretul undeva la 5000 -5500 de euro . Ce sfat imi dati, ca fiabilitate, intretinere, piese? Eu inclin 51 % spre Laguna . Multumesc anticipat. :-)

Salut, cineva din familie are 407, nimic de spus in confort sau spatiu, insa costurile de intretinere mari.
Piese scumpe.
Ai o suma buna pt un sh, de ce nu optezi pt altceva?

Tereu 05-05-12 16:05

Re: Consiliere
 
Quote:

Originally Posted by oviac (Post 5010511)
Salut, cineva din familie are 407, nimic de spus in confort sau spatiu, insa costurile de intretinere mari.
Piese scumpe.
Ai o suma buna pt un sh, de ce nu optezi pt altceva?

Imi plac foarte mult maisnile frantuzesti la design, ma refer la Laguna si 407, la banii astia ( 5000 euro) ma mai gandesc la variantele golf IV , skoda Octavia 1
sau Ford Focus 2, cu ceva mai multe optiuni , nu vreau sa ma arunc la un model mai scump si s-o iau cheala .

bebe99 06-05-12 18:13

Re: Consiliere
 
Am condus si una si alta. Personal LAGUNA, 407-le e mult mai scump la intretinere. Laguna, neaparat cu ESP si clima

catalintutealca10 07-05-12 12:13

Re: Consiliere
 
salut vreau sa fac un contract vanzare cumparare ptr o dacia 1998 noua neinmatriculata dar proprietarul a schimbat adresa care e pe factura cum procedez


All times are GMT +2. The time now is 07:06.

- Copyright 2026 4Tuning