Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   Polo 6n2(MSC)!!! (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/317259-polo-6n2-msc.html)

Marius-MSC 04-05-12 13:51

Polo 6n2(MSC)!!!
 
15 Attachment(s)
Salut!Am decis ca e timpul sa imi prezint si eu masina,este vorba despre un VW Polo 6n2,an 2000,dotari:nu prea,servo-directie:D.

Pasiune?!Avem,si inca foarte multa,deci cu siguranta toata treaba asta nu o sa fie una trecatoare sau de scurta durata.

Ce detin in momentul de fata:

Baterie:50Ah(O sa fie schimbata)
Alternator:70Ah
Hu:Alpine CDE-102Ri
Voltmetru dezmembrat si integrat frumos in consola bord,dupa mochetat locul pentru un aspect mai placut.
Boxe Medii-Inalte:Stock(Pe viitor or sa fie schimbate si ele)
Cabluri alimentare:0AWG
Difuzoare joase:2x12"Polk Momo 124
Incinta subwoofere:Bass Reflex acordaj ~28hz (Pe aceasta cale ii multumesc colegului nostru Pigoo(Cristi),care a avut rabdarea sa imi explice si sa ma ajute cu proiectul de la cap pana la coada,numai laude, saruma'na:-)
Amplificator: MTX RT602,da da stiu stiu:D,pana fac rost de bani pt ceva mai deosebit merg incet cu asta,e dat la jumate,deci nu incerc sa scot untul din el si sa ma aleg cu distorsiuni in difuzoare.

Planuri de viitor,ca astea sunt cele mai importante:Sa insonorizez absolut toata masina(Podea,usi,haion,plafon),sa cumpar un amplificator mai de doamne ajuta,sa schimb bateria din fata cu un deep,powercell,etc...,sa ma ocup de partea de medii-inalte, sa schimb playerul sau sa cumpar un procesor de sunet,si sa ma angajez ca sa fac rost de bani:))...

Imi pare rau ca nu am poze din timpul constructiei incintei,dar nu am mai stat sa facem,era 12 noaptea,bloc,apartament,pal,soricel,bormasina,taia t,gaurit,galagie,praf,vecini.Promit ca data viitoare fac:))..

Mai mult poze si un filmulet weekendul acesta.

Bigu 04-05-12 15:15

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Felicitari!
Cum ti se par subwooferele?

Marius-MSC 04-05-12 15:21

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 5009461)
Felicitari!
Cum ti se par subwooferele?

Ms.
De difuzoare sunt foarte incantat,dabia astept sa le vad cand o sa am un amplificator pe masura pentru ele,cel mai probabil pe 13 mai la CNCA o sa vin cu un amplificator mult mai puternic,nu de alta,dar sa nu ma fac de ras asa din prima:D.

fazekasnfs 04-05-12 15:29

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
faina ai un video? vreau sa aud cum suna

Marius-MSC 04-05-12 15:37

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 5009471)
faina ai un video? vreau sa aud cum suna

Deocamdata nu,weekendul asta o sa fac unul,de auzit cum suna mai greu din videoclipuri.

dydy-andrey 04-05-12 18:23

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
frumos. deci vi la bucuresti?

Marius-MSC 04-05-12 18:54

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by dydy-andrey (Post 5009660)
frumos. deci vi la bucuresti?

Da Andrei:D,o sa fiu prezent la bucuresti,dar din pacate o sa stau decat duminica:(.

dydy-andrey 04-05-12 19:15

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by Marius-MSC (Post 5009709)
Da Andrei:D,o sa fiu prezent la bucuresti,dar din pacate o sa stau decat duminica:(.

da si eu tot duminica o sa stau. sti ca e greu cu banii la noi :lol:

Marius-MSC 04-05-12 19:22

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by dydy-andrey (Post 5009744)
sti ca e greu cu banii la noi :lol:

Da,asa e:)),dar ne descurcam ce sa facem:oops:

alex_bmw1992 04-05-12 20:08

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 5009461)
Felicitari!
Cum ti se par subwooferele?

sa raspund si eu. La puterea de intra in ele momentan suna extraordinar de bine, insa ajuta mult si masina.
Sa vedem ce.or zice pe putere mai mare ;)

Bigu 04-05-12 20:25

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Grija mare la curent!!!

Marius-MSC 04-05-12 21:04

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 5009825)
Grija mare la curent!!!

Daaa,daia vreau sa iau alta baterie la motor si inca una in spate.
Mai adaug pe lista lucrurilor de facut in viitor si Big3-ul,probabil asta o sa vina mai repede decat bateriile.Oricum mersi de sfat,si fi sigur ca o sa am foarte mare grija:).

raresvintea 04-05-12 22:12

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Bravos omule! Poate ne si vdm atunci duminica sa iti aud si eu "galagia". Atentie mare la curent, ti-am mai zis si ti s-a mai zis! :rolleyes2

Marius-MSC 04-05-12 22:21

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Quote:

Originally Posted by raresvintea (Post 5010011)
Bravos omule! Poate ne si vdm atunci duminica sa iti aud si eu "galagia". Atentie mare la curent, ti-am mai zis si ti s-a mai zis! :rolleyes2

Multumesc frumos,mi-ar face placere sa ne vedem si sa iti arat cum se aud fostele tale jucarii:P.
Inca o data,multumesc de sfaturi,o sa tin cont de ele.

Marius-MSC 06-05-12 16:15

Re: Polo 6n2(MSC)!!!
 
Gata si videoclipul,am incercat eu sa surprind cat mai multe pe acolo,dar e varza camera...oricum asa ca idee merge:),mai multe live:-)

https://www.youtube.com/watch?v=kQwZfUoG0XU


All times are GMT +2. The time now is 15:39.

- Copyright 2024 4Tuning