Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Focus Mk1 Black Combi (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/316067-ford-focus-mk1-black-combi.html)

Sheful 25-04-12 14:36

Ford Focus Mk1 Black Combi
 
4 Attachment(s)
Sa prezint si eu fordul meu, Motor Endura 1.8 TddI 90cv 155.oookm ,an fabricatie 2000 , Masina are un mic soft tuning (grila/Praguri / Pleoape / Prelungire bara Fata / Eleron spate Ms Design) vreau sa incep sa-i fac tuning! :-P ......treptat o sa prezint pozele cu modificarile aduse...

Sheful 25-04-12 14:58

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Momentan masina are bara fata crapata :sad: si prelungirea este crapata ,(partea din dreapta) Bara o sa o schimb cu una noua, iar prelungirea o sa-i fac o modificare majora ,aripile o sa le revopsesc deoarece prezinta urme de rugina si vopsea matuita bara spate/fata la fel .....Planuri pt viitorul apropiat ,,,,Jenti MAK 16" Faruri angel eyes (Fundal negru) + xenon slim digital h1 8000k. ,Folie Geamuri , folie triple + proiectoare + semnalizari ,Capota bad boy look + priza aer f 50

07LKY 25-04-12 15:25

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Salut, e ingrijita masina, eu unul iti sugerez sa-ti iei un xenon de 6000k, mai ales daca nu ai lupe, 8000k parca e prea puternic. Asta e numai o sugestie .Fiecare face ce ii place si ce considera ca e bine la masina lui.Niste jante ar schimba radical situatia . Bafta in continuare !

Sheful 25-04-12 18:17

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 07LKY (Post 4997473)
Salut, e ingrijita masina, eu unul iti sugerez sa-ti iei un xenon de 6000k, mai ales daca nu ai lupe, 8000k parca e prea puternic. Asta e numai o sugestie .Fiecare face ce ii place si ce considera ca e bine la masina lui.Niste jante ar schimba radical situatia . Bafta in continuare !

Salut ms pt sfat...eu am cumparat deja 1 set de faruri angel eyes cu lupa pe faza scurta , o sa pun 8000k pana la urma pentru ca imi place mult cum se vede culoarea(violet - albastrui) desi 6000k e mult mai bun in conditii meteo nefavorabile,Am cumparat si 4 jenti pt ea sunt MAK VALENO pe 16" sapt asta o sa-i pun si folie :lol:

07LKY 26-04-12 01:34

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Interesante farurile si rotile . Farurile le-ai montat pe masina ? Daca da, cad bine pe caroserie ? Ma refer la imbinari sa nu ramana spatiu . Cat ai dat pe ele si de unde ? Tnx.

Sheful 26-04-12 10:09

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 07LKY (Post 4998436)
Interesante farurile si rotile . Farurile le-ai montat pe masina ? Daca da, cad bine pe caroserie ? Ma refer la imbinari sa nu ramana spatiu . Cat ai dat pe ele si de unde ? Tnx.

Astazi o sa o incalt :D iar farurile nu le-am montat dar se potrivesc perfect, doar sunt facute pt ford focus ... pretul lor este undeva la 150 euro pot fi gasite si pe 4tuning la sectiunea achizitii ,,,,,,O Parere despre aceasta capota????? are priza de aer F50 o am de mai mult timp si inca nu sunt hotarat nu prea imi place cum vine cu ploapele de le are vreau sa-i montez noile faruri si sa-i fac bad boy look:evil:....

B-243-FLO 26-04-12 10:15

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Sa o Stapanesti sanatos si la multi KM fara incidente cat despre roti sa le invarti sanatos!

Sheful 26-04-12 10:34

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Quote:

Originally Posted by B-243-FLO (Post 4998759)
Sa o Stapanesti sanatos si la multi KM fara incidente cat despre roti sa le invarti sanatos!

Multumesc!

B-243-FLO 26-04-12 12:03

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Sincer mie unu nu imi place ... ideea cu badboy + farurile pe care le ai tu va arata bestial ;)8)

B-243-FLO 26-04-12 12:06

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
1 Attachment(s)
si ca idee de badboy daca nu te superi ca dau indicatii :) eu unu asa ceva vreau sa imi fac

Sheful 26-04-12 12:43

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by B-243-FLO (Post 4998879)
si ca idee de badboy daca nu te superi ca dau indicatii :) eu unu asa ceva vreau sa imi fac

Nu , nu ma supar e frumos rau badboy look pe care mi-l recomanzi tu doar ca eu am grila sport care mie unu imi place cum arata,asa ca o sa-i fac doar la faruri si ceva de genu

Sheful 26-04-12 12:52

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
1 Attachment(s)
o mica modificare prin PC(cu badboy look,finisata,vopsita si cu farurile puse o sa iese bolid;))....deja am vorbit cu un baiat care se ocupa cu fibra de sticla,,,, zilele astea ma apuc de ea serios:D mi-a zis ca imi ia 120 ron pt badboy look, si vreau sa imi faca o mica modificare la prelungirea de la bara din fata, ca era crapata rau si am mai taiat din ea :sad:

Sheful 26-04-12 14:25

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
6 Attachment(s)
Gata in sfarsit e incaltata:) ia-m pus si folie Spate 100% iar fata 40% , adevarat ca jentile o schimba :shock: si mici imbunatatiri la interior am schimbat presurile ,ia-m pus cotiera+ husa Piele Volan

07LKY 26-04-12 18:13

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Salut, arata foarte bine masina, eu zic sa nu-i pui capota aia cu priza de aer deoarece o incarca prea mult si nu da un aspect placut masinii. Asta este doar un sfat.

Sheful 26-04-12 19:22

Re: Ford Focus Mk1 Black Combi
 
Quote:

Originally Posted by 07LKY (Post 4999332)
Salut, arata foarte bine masina, eu zic sa nu-i pui capota aia cu priza de aer deoarece o incarca prea mult si nu da un aspect placut masinii. Asta este doar un sfat.

Cum este acum cu ploapele normal ca o incarca si da un aspect urat ,ma-m gandit si eu la asta;) dar de maine o bag in atelier si sper ca sapt viitoare sa fie gata. Urmeaza sa-i fac urmatoarele incepand de maine:BadBoy look la capota cu priza/ Prelungire bara fata o sa-i fac o modificare majora/ Autocolant de Culoare neagra pe TRIPLE,PROIECTOARE,SEMNALIZARI/Polish Total apoi o sai montez si farurile proaspat acchizitionate:-P... Si sa vedeti cum se schimba radical aspectul, partea paguboasa este ca o sa ceara mai mult tuning:lol:


All times are GMT +2. The time now is 06:32.

- Copyright 2024 4Tuning