Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   logan stance - under construction (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/312122-logan-stance-under-construction.html)

cristi_timidu 07-04-12 05:09

Re: logan wanna be stance - under construction
 
mitza: ai pm sa nu zica lumea ca fac reclama :)

MiTzA- 07-04-12 09:02

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Da da, am citit, mersi frumos !

cristi_timidu 10-04-12 14:20

Re: logan wanna be stance - under construction
 
6 Attachment(s)
astazi am terminat de evazat si fata si usor prindem contur. cateva poze, scuzati jegul

B-61-KYS 10-04-12 14:25

Re: logan wanna be stance - under construction
 
DA tati !! asa trebuie sa arate! brava !

b08ygs 10-04-12 14:51

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Frumos domne, frumos, cel mai bine ar fi sa o lasi asa, fara bari modificate si alte prostii custom, sa ramana OEM ca da cel mai bine cu modelul de jante

Cred ca o bara de MCV ar veni de minune pe masina

cristi_timidu 10-04-12 18:29

Re: logan wanna be stance - under construction
 
kys: multumesc, mai ales pentru sfaturi si ca orice modificare atrage o alta dar momentan ramane asa.

b08ygs: nu esti singurul si inca ma mai gandesc ce o sa fie. in legatura cu bara de mcv nu prea ma tenteaza pentru ca sunt destule masini cu bara de MCV asa ca daca o sa raman la cele originale o prefer pe aceasta.

loloatevistul 10-04-12 18:31

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Am luat micul topic de la cap la coada, sincer, s-au trezit niste emotii in mine in asa fel incat sa vreau sa o fac si pe a mea:D:twisted:

Bravo Cristi, pana acum ai aplauze din partea mea. Sa vedem ce vei face in continuare.

VaLeX 11-04-12 09:13

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by cristi_timidu (Post 4975356)
astazi am terminat de evazat si fata si usor prindem contur. cateva poze, scuzati jegul

Alta viata , imi place cum vin evazarile ..acum parca mai trebuie coborata :lol:
Vad ca te-ai bagat intens , probabil ai de gand sa o vopsesti toata , dupa "distractie" ...nu?

cristi_timidu 11-04-12 18:43

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by loloatevistul (Post 4975654)
Am luat micul topic de la cap la coada, sincer, s-au trezit niste emotii in mine in asa fel incat sa vreau sa o fac si pe a mea:D:twisted:

Bravo Cristi, pana acum ai aplauze din partea mea. Sa vedem ce vei face in continuare.

multumesc si sper sa nu dezamagesc in continuare

cristi_timidu 11-04-12 18:44

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 4976536)
Alta viata , imi place cum vin evazarile ..acum parca mai trebuie coborata :lol:
Vad ca te-ai bagat intens , probabil ai de gand sa o vopsesti toata , dupa "distractie" ...nu?

da, mai trebuie coborata, sa vedem acum cat ne permite asfaltul iar in privinta vopsitului cred ca o sa o fac toata, mai vedem cum ne da la calcule

hoscoialf 11-04-12 20:45

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Superr mai multt nimic....

CristiCanibeat 12-04-12 16:10

Re: logan wanna be stance - under construction
 
E perfecta!
Felicitari si bafta in continuare.

cristi_timidu 13-04-12 18:07

Re: logan wanna be stance - under construction
 
5 Attachment(s)
astazi ,cand altii se pregatesc de inrosit oua si de facut prajiturele, eu am hotarat sa umblu un pic pe la suspensie sa pun la nivel stanga-dreapta pentru ca aveam diferenta de ~1cm dar cum planul din casa nu se potriveste cu cel de la masina am ajuns sa mai las masina cu inca 2cm pe fata si cu inca 1 cm spatele.
cel mai jos element este scutul unde aveam initial 5.5-5.7cm de unde mai scadem 2cm (masurati pe filetul telescopului) am ajuns la 3.5-3.7 cm.
in pozele cu pachetul de tigari a carui grosime este de 2cm se observa ca nu intra sub scut doua pachete suprapuse ceea ce arata ca socotelile sunt corecte si un loganist multumit :)
cateva poze cu lucrarea pe rapid

B-99-SAA 13-04-12 20:02

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Ce bine poate sa arate!!! :shock: Jantele sunt dementiale! Spor in continuare. :)

R.Equinox 13-04-12 20:15

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Cat de bine poate sa arate Asa low si cu jantele alea:X....


All times are GMT +2. The time now is 13:13.

- Copyright 2024 4Tuning