Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   logan stance - under construction (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/312122-logan-stance-under-construction.html)

cristi_timidu 02-04-12 10:15

logan stance - under construction
 
12 Attachment(s)
detin un loganel de prin 2006 1.5 "dizal", 65 de caluti si cu toate ca nu este vreo bestie am prins drag de ea. in primii 3 ani a fost pus l-a munca ca oricare alt loganel dar din 2010 cuprins de pasiunea automobilistica am inceput sa modific la el asa cum am crezut la vremea respectiva dar ca oricare om sunt supus greselilor.
am inceput cu un kit de la prostreet de care am fost incatat dar din cauza ca am lasat masina mai jos a trebuit sa renunt la el, apoi am incaltat masina cu un set de jante Borbet A 7.5/9j pe 16 dar din pacate si l-a acestea am renuntat din mai multe motive, am ales sa dau o vopsea mai deosebita acesta fiind un visiniu perlat de care sunt foarte incantat.
am mai facut modificari la masina si pe partea de sunet detinand un sistem Focal krx3 amplificate de un helix A2 prin filtre si care se este inca under construction. pe partea de sunet mai detin doua amplificatoare audison si un subwoofer brax pe care sper ca anul acesta sa reusesc montarea lor.
datorita acestor modificari am hotarat sa reconfigurez masina si sa incerc acest nou trend care m-a cuprins si pe mine, asa ca sunt dornic de sfaturi, critici pentru a reusi o masina frumoasa.
dupa cum am mai spus am renuntat la kit si momentan in locul lor am spus spolierele originale.
in locul borbeturilor au aparut bbs rm 8/9.5j pe 15 polishate si vopsite gri mat, stiu ca sunt mici dar m-am saturat de platit amenzi.
in prima faza am avut montate pe ea arcuri h&r dar pentru a cobora mai mult am apelat la suspensia ta-technix de clio 2 care este destul de buna pentru a avea o masina mai joasa
din punct de vedere al spoilerelor am unele in lucru si sper sa reusesc sa scot un lucru frumos din ele daca nu o sa raman la cele originale. am mai achizitionat un set de praguri de origine dacia care sper sa fie destul de rezistente.
in mare cam acestea sunt modificarile aduse masini si cateva poze cu ea.

valy1233 02-04-12 11:49

Re: logan wanna be stance - under construction
 
salut...frumos tare :)
imi plac enorm jantele

Auras 26 02-04-12 12:40

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Arata foarte bine , eu astept sa vad spoilere`le pe care le ai in lucru.. sper sa fie ceva diferit cat de cat :D

Andreynyo 02-04-12 13:15

Re: logan wanna be stance - under construction
 
O singura modificare e interzisa pe masina asta: schimbarea jantelor actuale! :-)

cristi_timidu 02-04-12 13:28

Re: logan wanna be stance - under construction
 
5 Attachment(s)
in principiu nu este o schimbare foarte mare ci doar una care sa contureze masina, sa zic asa

inca nu este finalizata dar cam asa cred ca v-a arata

R.Equinox 02-04-12 13:35

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Cat de bine o prind jantele:shock::shock:..Si culoare imi place mult..Ai o masina super...Multa bafta in continoare;)

DariusAlexandru 02-04-12 13:53

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Mă bucur că ai renunţat la bările "NFS-Style" şi dovedeşti că o maşină cu o susp. sport şi nişte roţi adecvate poate arăta mai bine decāt un "avion" īncălţat cu biscuiţi.
Felicitări şi multă baftă īn continuare.

*Abonat*

vandam 02-04-12 14:19

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Am vazut prin oras masina si arata superba mai ales cu jantele elea, pacat ca nu mai ai bara aia frumoasa... si daca ai vrea ne-am putea intalnii prin oras, eu am o dacia 1300 rosie daca o stiii :D

Aleks. 02-04-12 14:39

Re: logan wanna be stance - under construction
 
frumoasa tare. superba culoarea.:D

cristi_timidu 02-04-12 18:20

Re: logan wanna be stance - under construction
 
10 Attachment(s)
multumesc pentru aprecieri si sper sa ma misc incet dar bine
vandam : oricand cu cea mai mare placere

cateva poze de astazi

hoscoialf 02-04-12 19:33

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Masina arata mult mai bine decat cu BARILE si ELEROANELE alea...BRAVO!!!

iviTe 02-04-12 20:13

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Frumos arata si chiar arata bine jantele pe logan! zimi te rog ce RM sunt ? 012 ? sau ce serie? si ce gume ai acuma 195.45 toate ?

valy1233 02-04-12 20:31

Re: logan wanna be stance - under construction
 
ce dimensiuni ai la gume?

UNHleaSHD 02-04-12 20:44

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Arata bine!

cristi_timidu 02-04-12 20:49

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4962829)
ce dimensiuni ai la gume?

195/45/15 pe toate si da, sunt rm 012


All times are GMT +2. The time now is 19:15.

- Copyright 2024 4Tuning