Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Firme Servicii Auto (https://forum.4tuning.ro/671-firme-servicii-auto.html)
-   -   vopsitorie auto ieftina bucuresti (https://forum.4tuning.ro/671-firme-servicii-auto/311975-vopsitorie-auto-ieftina-bucuresti.html)

ukyobob 01-04-12 14:56

vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Executam vopsitorie auto profesionala preturi mici :

-folosim lacuri si vopsele STANDOX si DEBEER,

-materiale si abrazive 3M

-lacuri ceramice

- pasta polis 3M

folosim scule profesionale, pt o vopsire si o uscare rapida.

zona bucuresti, popesti leordeni

contacte: ionut 0763 566 875
bogdan 0767 501 075

gaby007 01-04-12 16:08

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Salut,cat costa vopsirea unui ford ka,pregatit slefuit sprituit....tot ce trebuie.

ukyobob 01-04-12 19:23

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by gaby007 (Post 4960571)
Salut,cat costa vopsirea unui ford ka,pregatit slefuit sprituit....tot ce trebuie.

depinde si ce culoare vrei sa o faci , si cum arata , (nu am inteles ai pregatito u sau vrei cu tot cu pregatire sa o facem noi ) lasa-mi o poza , doua

rusuclaudiu1988 08-04-12 18:18

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
5 Attachment(s)
Buna ziua! Puteti sa imi spuneti ochiometric, cat m-ar costa cateva puncte de rugina? Imbinarea dintre aripi si prag are foarte putina rugina. Din cauza pietrelor s-a desprins vopseaua. Am vopsit-o la un meserias dar a tinut fix 1 saptamana pana sa se exfolieze vopseaua. Presupun ca la aripi trebuie curatat cam 3 cm din partea de jos a aripii si cam 5 din prag pentru a fi sgur ca se acopera totul cum se cuvine pntru a evita aparitia ruginii. In afara de asta la imbinarea dintre aripa spate si bara pe ambele parti, avand latimea cam de 2 mm a sarit vopseaua si tabla evident s-a pigmentat putin. La asta se mai adauga si coltul usii spate dreapta care iar, din nu stiu ce motive a ramas fara vopsea. Pozele sunt mai jos, impreuna cu codul de vopsea. E pozat dar pragul unde se vede putina rugina dar il vreau facut si pe celalalt pentru siguranta (ala care mi-a vopsit a fost un carpaci). Masina este un opel corsa d, 2007. Va multumesc anticipat.

ukyobob 09-04-12 17:00

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
7 Attachment(s)
cateva poze....

ukyobob 09-04-12 17:06

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by rusuclaudiu1988 (Post 4972175)
Buna ziua! Puteti sa imi spuneti ochiometric, cat m-ar costa cateva puncte de rugina? Imbinarea dintre aripi si prag are foarte putina rugina. Din cauza pietrelor s-a desprins vopseaua. Am vopsit-o la un meserias dar a tinut fix 1 saptamana pana sa se exfolieze vopseaua. Presupun ca la aripi trebuie curatat cam 3 cm din partea de jos a aripii si cam 5 din prag pentru a fi sgur ca se acopera totul cum se cuvine pntru a evita aparitia ruginii. In afara de asta la imbinarea dintre aripa spate si bara pe ambele parti, avand latimea cam de 2 mm a sarit vopseaua si tabla evident s-a pigmentat putin. La asta se mai adauga si coltul usii spate dreapta care iar, din nu stiu ce motive a ramas fara vopsea. Pozele sunt mai jos, impreuna cu codul de vopsea. E pozat dar pragul unde se vede putina rugina dar il vreau facut si pe celalalt pentru siguranta (ala care mi-a vopsit a fost un carpaci). Masina este un opel corsa d, 2007. Va multumesc anticipat.

salut! dak vrei sa it-i iasa bine si sa nu se observe carpeala ar trebui revopsita toata piesa unde este rugina, dak vrei doar asa sa scoti rugina si sa nu mai apara sa zicem km 100 lei de piesa unde este ruginita , se va face si o pierdere sa nu se observe vopseaua proaspata.. dar cel mai bine vb la fata locului sa vad masina.

ukyobob 09-04-12 17:12

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
10 Attachment(s)
alte poze...

kathalin 12-04-12 20:24

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Salut, cat costa de vopsit un element?De exemplu un porbagaj?

ukyobob 13-04-12 16:11

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by kathalin (Post 4978793)
Salut, cat costa de vopsit un element?De exemplu un porbagaj?

cu tot cu pregatit 400lei

Madalin.Dicu 24-04-12 11:04

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
salut, vopsit total golf 3 culoare originala rosu (LY3D), cu pregatire, fara tinichigerie. La ce pret ajunge?
Multumesc.

ukyobob 24-04-12 23:12

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
[QUOTE=Madalin.Dicu;4995606]salut, vopsit total golf 3 culoare originala rosu (LY3D), cu pregatire, fara tinichigerie. La ce pret ajunge?
Multumesc.

sall...aproximativ 600 e, dar ar fi bine sa vad intai masina...

DVI 27-04-12 03:51

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Salut,un pret la o fusta spate de golf 5 un vopsit , argintie.

ukyobob 27-04-12 19:06

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by DVI (Post 4999941)
Salut,un pret la o fusta spate de golf 5 un vopsit , argintie.

prin fusta te referi la prelungirea bara? snm si vb...
bogdan

alexbb 29-04-12 17:54

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
o bara fata de E46 topazblau met cat m-ar duce? nu sunt pretentios dar sa iasa ok. mersi.

nicu_rcn 29-04-12 21:25

Re: vopsitorie auto ieftina bucuresti
 
ai si cuptor?
o vopsire totala a unui logan (alb)?
vin cu ea pregatita, slefuita, etc


All times are GMT +2. The time now is 08:27.

- Copyright 2024 4Tuning