Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Bz 02 YBM ... My Car ! (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/311669-bz-02-ybm-my-car.html)

Bz02Ybm 30-03-12 16:18

Bz 02 YBM ... My Car !
 
14 Attachment(s)
Ma numesc Florin sunt din buzau si va prezint....
Masina mea! Am cumparato de craciun anul trecut .... cam astea sunt modificarile aduse pana in prezent , urmeaza multe altele ...

As dori si eu pareri , propuneri , ideii ....

Bz02Ybm 30-03-12 16:30

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
3 Attachment(s)
Asta a fost o "tentativa" sa-i spun asa de a modifica faru din spre interior....
Ori cum suportu este o inprovizatie ...daca ramaneam pe ideea asta venea ceva pe rotund cu burta iesit unpic afara....Dar am renuntat si am ramas pe ideea cu angel's eyes ...din cauza "curcanilor" care vroiau sa imi inprumute certificatu ....:shock:

valy1233 30-03-12 16:41

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
frumoasa batranica ta
ca idee,sa tai din arcuri..si daca ai sange in tine si nu iti e frica de politie sa o lasi fara bare:-)
...de unde ai angel eye?:rolleyes2

R.Equinox 30-03-12 17:17

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Eu zic sa lasi barele unde sunt!...II sta foarte bine la batranica asa....doar sa cobori mai jos numarul ca arata urat asa...Sa o lasi decent..si sa vopsesti jantele in alb...sau daca e Cauta niste Canade!...si aia e!....multa bafta!

badjjj 30-03-12 19:54

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Salut,frumoasa batranica ta,am observat ca stai in micro 3,deci esti aproape de mine.Daca vrei am putea sa ne intalnim intr-o zi,mai este si un baiat tot Florin cu o dacie rosie BZ-03-TZI daca il stii....

DJBOSS 30-03-12 21:16

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Arata bine babuta,dar daca o lasi umpic mai pe burta ar arata mult mai bine ,eu in locul tau as opri acele lupe,dau foarte bine;)

Bz02Ybm 30-03-12 23:31

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4957471)
frumoasa batranica ta
ca idee,sa tai din arcuri..si daca ai sange in tine si nu iti e frica de politie sa o lasi fara bare:-)
...de unde ai angel eye?:rolleyes2

Angel eyes'urile leam facut eu ...sunt "home made" ... daca vrei iti pot da detali cum sa le faci .....

Bz02Ybm 30-03-12 23:33

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by badjjj (Post 4957772)
Salut,frumoasa batranica ta,am observat ca stai in micro 3,deci esti aproape de mine.Daca vrei am putea sa ne intalnim intr-o zi,mai este si un baiat tot Florin cu o dacie rosie BZ-03-TZI daca il stii....

Salut ! Te informez ca stau in 23 august langa policlinica ....Florin cu BZ-03-TZI nul cunosc personal , lam vazut prin oras dar nu am vorbit niciodata...

badjjj 31-03-12 09:36

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Aaa,nu nimeresc niciodata zonele:))) Oricum nu este foarte departe:)

Bz02Ybm 31-03-12 10:27

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
tu unde stai ? daca e ... vorbim si ne intalnim....

badjjj 31-03-12 11:01

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Eu stau la Sala Sporturilor,la ultimul bloc langa Aqua Center.Daca e ne auzim saptamana viitoare weekend-ul asta nu prea pot ca am niste treaba.

Bz02Ybm 31-03-12 13:52

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by valy1233 (Post 4957471)
frumoasa batranica ta
ca idee,sa tai din arcuri..si daca ai sange in tine si nu iti e frica de politie sa o lasi fara bare:-)
...de unde ai angel eye?:rolleyes2

La taiatul arcurilor mam gandit si eu dar....(exista un "dar") ..am auzit ca dupa taiere se duc foarte repede bucsele si pivoti si tot.....este adevarat ? ...
Alta problema....demontare , montare ma ocup eu ....am tot ce imi trebuie ...dar tai o spira si am inteles ca acolo unde am taiat trebuie incalzit cu lampa si aduc la o forma orizontala ??? ast rasp ? :?::!:

lalyus 31-03-12 17:31

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by Bz02Ybm (Post 4958728)
La taiatul arcurilor mam gandit si eu dar....(exista un "dar") ..am auzit ca dupa taiere se duc foarte repede bucsele si pivoti si tot.....este adevarat ? ...
Alta problema....demontare , montare ma ocup eu ....am tot ce imi trebuie ...dar tai o spira si am inteles ca acolo unde am taiat trebuie incalzit cu lampa si aduc la o forma orizontala ??? ast rasp ? :?::!:

Nu se duce nici o bucsa eu am dacia burtita rau si nu sa dus nici o bucsa ;) ,hai spor la treaba.

DJBOSS 31-03-12 17:45

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by Bz02Ybm (Post 4958728)
La taiatul arcurilor mam gandit si eu dar....(exista un "dar") ..am auzit ca dupa taiere se duc foarte repede bucsele si pivoti si tot.....este adevarat ? ...
Alta problema....demontare , montare ma ocup eu ....am tot ce imi trebuie ...dar tai o spira si am inteles ca acolo unde am taiat trebuie incalzit cu lampa si aduc la o forma orizontala ??? ast rasp ? :?::!:

Vrei sa spui ca se duc telescoapele mai rpd :lol: bucsele si pivoti nu au treaba cel putin eu nu am avut treaba pana acum....am taiat la fel o spira si scurtat telescopu .Daca iti vei intari telescoapele nu o sa mai ai probleme.Bafta

Bz02Ybm 31-03-12 23:52

Re: Bz 02 YBM ... My Car !
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4959006)
Vrei sa spui ca se duc telescoapele mai rpd :lol: bucsele si pivoti nu au treaba cel putin eu nu am avut treaba pana acum....am taiat la fel o spira si scurtat telescopu .Daca iti vei intari telescoapele nu o sa mai ai probleme.Bafta

Quote:

Originally Posted by lalyus (Post 4958986)
Nu se duce nici o bucsa eu am dacia burtita rau si nu sa dus nici o bucsa ;) ,hai spor la treaba.

Ms pe lamurire :lol:


All times are GMT +2. The time now is 05:39.

- Copyright 2024 4Tuning