Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Talcioc (https://forum.4tuning.ro/79-talcioc.html)
-   -   Vand Nokia N79 defect (https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/311102-vand-nokia-n79-defect.html)

silvet 27-03-12 16:29

Vand Nokia N79 defect
 
3 Attachment(s)
Este vorba despre telefonul de aici:
https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...79-defect.html
Pret fix - 60 lei.

Vazand ca nu-l vrea nimeni, l-am desfacut eu azi ca sa vad cum arata pe interior si am constatat ca panglica de la placa tastaturii care se fixeaza in interiorul tastaturii (deci nu cea care se fixeaza pe placa) este intrerupta, iar flexul de volum este rupt.

In concluzie, tel are nevoie de urmatoarele piese:

1. 20 lei
http://www.gsmarket.ro/product.php?id_product=1649
sau mai ieftin
http://www.xgsm.ro/produse/cablu-ban...bil-nokia-n79/

2. 20 lei
http://www.gsmnet.ro/display-uri/dis...okia-n79--9626

3. 14 lei
http://www.gsmnet.ro/capace-baterie/...original--8389

4. 25 lei
http://www.gsmarket.ro/product.php?i...gn=direct_link


Cu 60 + 80 lei, cumparatorul isi face un Nokia N79 in perfecta stare. Asta daca achizitioneaza doar piese noi si de firma, pentru ca, de exemplu, capacul bateriei poate fi achizitionat si la 10 lei, doar ca nu este original.

Asa cum se observa, placa de baza este impecabila (doar pe slotul de la card era putin praf pe care l-am sters ulterior). Functiile ei le puteti vedea aici:
http://www.gsmarena.com/nokia_n79-2497.php


Pret fix, doar Bucuresti.
0770396342

silvet 28-03-12 07:55

Re: Vand Nokia N79 defect
 
Vandut.
Multumesc.
Se poate inchide.


All times are GMT +2. The time now is 19:24.

- Copyright 2026 4Tuning