Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Capotă Cielo din fibră de sticlă. (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/31018-capota-cielo-fibra-sticla.html)

Lao 22-05-07 23:26

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Şi Megane II. Am eu. ;)

Ideea e că doar bările şi lonjeroanele absorb energia impactului. ;)

Geo_ZGA 30-05-07 08:25

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Si Peugeot....si lista poate continua...
Elementele de caroserie din plastic sau fibra mi se par f utile. Nu e necesara rezistenta la impact pt o capota sau o aripa...
Am vazut acum ceva timp la TV o emisiune in care un nume de pe piata auto, nu mai retin care, doreste pe viitor sa fabrice in intregime caroserii din plastic (logic ca nu o fii chiar plasticul de la betele de acadele :lol:), cu pigmentul de culoare inclus. Deci masina nu ar mai avea nevoie de vopsire, nu ar mai exista diferente de nuante..."vreau si eu o usa verde, 2 aripi rosii si o capota bej...ca iau si pt vecinu' " :lol: Desigur ca sasiul ar fi modificat in asa fel incat sa preia socurile unui impact...nu-mi dau seama cum in momentul asta, dar sa-i lasam pe ei sa-si faca probleme cu asta.
In concluzie o consider utila o capota de fibra de sticla sau plastic. Dar sincer, cred ca plasticul s-ar deforma mult mai usor decat fibra de la caldura...

Lao 30-05-07 09:30

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Depinde ce plastic.

Pana la urma, ne bagam sau nu la capote de fibra??

Geo_ZGA 30-05-07 10:54

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Pai eu nu ma bag, sincer...abea am vopsit-o pe asta a ei, nu mai dau bani pe alta. Poate in viitorul mai indepartat.
Deci pe mine nu te baza :)

gamerul 31-05-07 07:53

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
@Lao: cred ca vor fi mai multi interesati de capota dupa ce vor vedea una gata facuta (finisata, vopsita si montata). Cel putin eu asa as face. Mai bine vorbesti cu meseriasul sa-ti faca tie una (poate si la un pret mai mic) pentru a-si promova lucrarea.

P.S. Vreo cotiera de Espero ???

Lao 31-05-07 07:57

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Nu-i convine să facă una şi după aia să mai facă una la cine ştie cât timp, pentru că nu-şi scoate investiţia, aici mă refer la matriţă. Eu am mare incredere că le face exact ca astea de tablă, la o adică nu ne obligă nimeni să le luăm dacă nu ne plac.

Deocamdată nici un Espero. :D

DACIA-Wrc 01-06-07 01:00

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
pana acuma eu si lao si o mai zis cineva.
400 ron ar fi capota?
oare scap macar de vreo 15 kilograme fata de aia normala?
ca de`as scoate 15 din capota si 15 ca mut bateria in spate...ar fi o treaba

Lao 01-06-07 07:38

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Minim zic eu.

DACIA-Wrc 01-06-07 10:58

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
minim 10 persoane zici?
ca eu n`am gasit pe nimeni care vrea, eu sunt interesat, dar cum facem cu transportul?

Lao 01-06-07 13:16

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Ce minim 10 persoane ma? Ziceam ca minim 15 kg le scoatem.

In legatura cu transportul stai linistit. Lucrez la o firma de curierat si-ti trimit eu gratis capota la Cluj. ;)

DACIA-Wrc 01-06-07 17:53

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
ai zis ca tre sa fie nu`s cate persoane ca pentru 1-2 persoane tipu tau nu se apuca sa faca matrita.
despre cate persoane ii vorba?

Lao 01-06-07 18:51

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Am zis minim 3, ca să o scoatem la 400 ron/bucata.

DACIA-Wrc 02-06-07 11:55

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
mno hai ca facem o treaba
eu pun 6 mil
pui si tu 6 mil ?
ca sa ne faca 3 bucati omu
si apoi o vindem aia si ne recuperam banii si nu mai asteptam.
ca vine sesiunea si dupa aia vin liniile pe aeroporturile din tara si mno parca m`as da :P
eu sunt interesat de asemenea capota

N D Y 07-06-07 09:49

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Quote:

Originally Posted by Lao (Post 926689)
Nu-i convine să facă una şi după aia să mai facă una la cine ştie cāt timp, pentru că nu-şi scoate investiţia, aici mă refer la matriţă. Eu am mare incredere că le face exact ca astea de tablă, la o adică nu ne obligă nimeni să le luăm dacă nu ne plac.

Deocamdată nici un Espero. :D

La espero concluzia e: ......multi intreaba...... :lalala: ....putini ar face ceva.... !:lalala:

Eu unul as vrea !

Alex-NTU 03-09-07 18:19

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
:lol: si nu l-ai omorat in bataie?ii rupeam picioarele:p


All times are GMT +2. The time now is 11:27.

- Copyright 2024 4Tuning