Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Capotă Cielo din fibră de sticlă. (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/31018-capota-cielo-fibra-sticla.html)

Lao 17-04-07 22:44

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Să-nţeleg că tu ai dat cel puţin 200 ron pe pleoape?

quick_5hifter 17-04-07 23:00

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Am exagerat putin....dar dau mult mai mult pe o capota de fibra, asta e clar.
Din punctul vostru de vedere important e pretul materialului, dar nimeni nu pune la socoteala cata munca intra chiar si pentru a face o copie din fibra, nu mai zic de efectuarea primei piese...nu mai zic nici de mediul nociv in care se lucreaza...chiar asa, 300-400 ron? :rolleyes2

XoRRo 17-04-07 23:01

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
fibra de sticla nu face valuri... ci doar se deformeaza foarte foarte putin... stiu de la lastun... unde era toata masina din fibra de sticla...

moise 17-04-07 23:15

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 857050)
Ciudat mod de gandire, dar in fine....

Putin umor negru:chainsaw: :headache:

Lao 17-04-07 23:30

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 857101)
Am exagerat putin....dar dau mult mai mult pe o capota de fibra, asta e clar.
Din punctul vostru de vedere important e pretul materialului, dar nimeni nu pune la socoteala cata munca intra chiar si pentru a face o copie din fibra, nu mai zic de efectuarea primei piese...nu mai zic nici de mediul nociv in care se lucreaza...chiar asa, 300-400 ron? :rolleyes2

Ştiu de pe vremea cānd aveam la Oltcit o asemenea capotă, făcută de cei de la AVI. Greutatea era mult mai mică decāt a celei de tablă şi preţul un pic sub al celei de tablă. ;)

DACIA-Wrc 18-04-07 11:22

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
si pentru cielo inca n`ai gasit varianta? as fi interesat. ps: cata garantie as avea pe motorul ala....ca ma cam bate gandul

Lao 20-05-07 22:20

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Am găsit omul care să realizeze aşa ceva, la un preţ decent. Pentru 3 bucăţi, pretul per bucată ajunge la 400 ron. Dacă ne strângem mai mult de 3, pretul ar scade. Nu ştiu cu cât, dar ar scade. Sunt gata toate in aproximativ 10 zile de la plata unui avans.

Eu mă bag 100% dacă mai sunt minim 2 doritori. Voi?!

DACIA-Wrc 20-05-07 22:29

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
as fi interesat...dar sa vad cum rezolv maine cu ambreaju

aXeL.ZeY 21-05-07 02:34

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Si eu as fi interesat dar parca as vrea sa vad la cineva mai intai.

DACIA-Wrc 21-05-07 09:24

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
ma imagineaza`ti cai cam la fel numa cu vreo 20-30 de kile mai usoara :D
o vei putea cara si singur :d
si daca sunt asa vreo 5-6-10 persoane cat ar fi pretul?

Lao 21-05-07 11:21

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Intrebam si vedem. Fa tu rost de persoanele alea si gata.

BGD_NNE 22-05-07 22:06

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
In primu rand nu am idee cu cat e mai putin rezistenta capota de fibra decat cea din tabla , dar in ceea ce priveste capota de tabla ,hmmzz, de 2 ori am intrat in curu celor din fata mea o data la 40 si apoi pe la 60 (datorita eficientei franelor) si capota s-a facut acordeon ..... si,,,nu am simtit aproape nik .
As fi si eu interesat de o capota din fibra ,si ink ceva de vopsit ma ocup eu

DACIA-Wrc 22-05-07 23:27

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
teoretic si fibra ii rezistenta, din cate am inteles eu ar fi mai rezistenta ca tabla...din cate am itneles eu.
lao am dat si eu un mass pe mess si din pacate nimeni nu a fost interesat de capota...sa vedem zilele viitoare daca nu sare unu sa zica ca ar fi interesat

Lao 23-05-07 00:19

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
Capota nu are nici un efect de amortizare la impact sau dacă are e ff mic. Citroen folosea capote si hayoane de plastic incă din anii 80 pe câteva modele.

MaTzA 23-05-07 00:22

Re: Capotă Cielo din fibră de sticlă.
 
sa punem si renault clio...aripi din plastic :)


All times are GMT +2. The time now is 01:28.

- Copyright 2024 4Tuning