Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   ***scurt pe semnalizare-avarie*** (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/309510-scurt-semnalizare-avarie.html)

Gti_edition 18-03-12 20:22

***scurt pe semnalizare-avarie***
 
am o problema pe partea electrica la un e36 din 96.
masina am cumparat-o cu semnalizare-avarie moarte,am schimbat releul si a mers o zi pana cineva mi-a apasat avaria si a ramas in scurt(avaria aprinsa permanent,ca pozitia si bazaia releul ) am scos releul ca nu aveam ce face, de atunci nu-i dau de cap. cum bag releul sta in scurt dar daca apas avaria functioneaza perfect sau semnalizarea,cum opresc una din astea o ia razna. o sa postez si un filmulet maine. are cineva idee de unde poate fii?

adrian325i 20-03-12 22:44

Re: ***scurt pe semnalizare-avarie***
 
Probleme de genul asta dar nu identic am cand e vreun bec ars... Indiferent care. Verifica si tu becurile pt inceput...

Gti_edition 21-03-12 06:59

Re: ***scurt pe semnalizare-avarie***
 
Quote:

Originally Posted by adrian325i (Post 4942291)
Probleme de genul asta dar nu identic am cand e vreun bec ars... Indiferent care. Verifica si tu becurile pt inceput...

Nu am becuri arse


All times are GMT +2. The time now is 15:35.

- Copyright 2026 4Tuning