Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/307098-e36-1-8is-coupe-motorsport-limited-edition.html)

ers_47 05-03-12 09:00

E36 - 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
3 Attachment(s)
Va salut, incep cu un scurt istoric al masinii, in 2006 m-am dus dupa ea in Germania am umblat vreo 6-7 zile dupa pisici , intram in banii vacii pe zi ce trecea, ba pe benzina ,pe mincare, una alta , erau scumpe pisicile la vremea aia ,mai ales daca mai aveau si ceva pe ele. Plecasem cu o lista de 10- 12 masini de acasa , ba chiar vorbise cine ma asteptat acolo cu unii dintre ei ptr rezervare, nu am avut parte de niciuna din ele , ce imi aduc aminte cu placere, e ca cei mai multi dintre proprietari erau foarte sinceri in privinta istoricului masinii.
Intr-o seara am intrat intr-un internet caffe, si am vazut-o pe asta verde, era 5 dupaamiaza, am sunat , am vorbit, am plecat acolo la citeva sute de Km ,de la Dresda linga Frankfurt, am ajuns pe intuneric am dat o tura ,am dat banii ,si m-am culcat(in masina binenteles) a doua zi am facut actele, am scos numerele si m-am intors acasa, a fost cam 2 ani pe Bulgaria ,dupa in 2008 am dat 1200e si-am inscris-o.
Citeva poze mai vechi ...pentru inceput.
De la inceput vreau sa zic ,ca nu cred va fi un topic foarte activ, asta e si motivul pentru care am ezitat multa vreme, Daca atunci cind am luat masina eram danac :D , intre timp situatia s-a schimbat putin , nunta , copil ... prioritatile sunt altele. Numai bine

3m 05-03-12 09:29

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
frumoasa pisica !! daca si interiorul este la fel de frumos si ingrijit ca si exteriorul parerea mea este ca poti sa iti vezi linistit de familie de acum :))

Sparkle_81 05-03-12 09:59

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Deci se poate, familist + coupe !

Felicitari , imi place ! Eziti tare cu pozele. Un pic cam inalta de spate, pentru gusturile mele; dar deh ,..... gusturile mele ! :-P

Voie buna !

ers_47 05-03-12 17:13

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 3m (Post 4914917)
frumoasa pisica !! daca si interiorul este la fel de frumos si ingrijit ca si exteriorul parerea mea este ca poti sa iti vezi linistit de familie de acum :))

Ms man, interiorul tocmai ce l-am postat ieri la sectiunea Cele mai frumoase interioare... e36 si e46, desi e departe de a fi printre cele mai frumoase.

Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4914953)
Deci se poate, familist + coupe !

Felicitari , imi place ! Eziti tare cu pozele. Un pic cam inalta de spate, pentru gusturile mele; dar deh ,..... gusturile mele ! :-P

Voie buna !

Se poate ,de ce nu!
Pozele de mai sus sunt facute la putin timp dupa achizitie, avea suspensia M-tech. Acum e ceva mai joasa.
Citeva poze de azi, nu era lumina tocmai potrivita, dar merge ..undeva in fata se vede si podul care ar trebuii sa fie gata anu asta.
Numai bine!

3m 05-03-12 17:25

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
difuzorul pt bara spate este de fabrica pt toba cu 2 iesiri ?

rover_cabrio 05-03-12 17:33

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
felicitari pentru masina , frumoasa foc !!!

ers_47 05-03-12 17:34

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Quote:

Originally Posted by 3m (Post 4915620)
difuzorul pt bara spate este de fabrica pt toba cu 2 iesiri ?

Da este ptr masini cu 2 evacuari, si dupa cum is-ul are una am taiat din el sa fac loc la o toba bulgareasca cu 2 iesiri generoase ,intre timp am pus un traseu Ac Schnitzer si raminea loc gol, asa ca am luat o bara ptr difuzorul ala , difuzorul separat mai rar am vazut, pe cel vechi il am dar e decupat cam mult din el.

ers_47 05-03-12 17:36

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Quote:

Originally Posted by rover_cabrio (Post 4915644)
felicitari pentru masina , frumoasa foc !!!

Ms , nici a ta nu e urita deloc !!! :D

3m 05-03-12 17:37

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
aha :) ms de raspuns !

rover_cabrio 05-03-12 17:41

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Quote:

Originally Posted by ers_47 (Post 4915652)
Ms , nici a ta nu e urita deloc !!! :D

la a mea e de munca momentan ca am vanduto anu trecut cui nu trebuia si ieri am recuperat masina de la colegutu din bucuresti ....cred ca daca mai statea pe mana lui aia se pierdea ...

ers_47 15-03-12 16:15

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
4 Attachment(s)
In urma unor probleme la faruri, pe care oricum le dadusem jos , mi-a venit ideea sa mai fac si ceva extra la ele , concret am facut in culoarea caroseriei rama cromata din jurul lupei de scurta, a mai facut cineva asta? credeti ca se va arde vopseaua?
In pregatiri de sezon cald, masina a primit senzor de uzura placute spate, si bielete antiruliu fata.

Sparkle_81 16-03-12 13:20

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Quote:

Originally Posted by ers_47 (Post 4933325)
In urma unor probleme la faruri, pe care oricum le dadusem jos , mi-a venit ideea sa mai fac si ceva extra la ele , concret am facut in culoarea caroseriei rama cromata din jurul lupei de scurta, a mai facut cineva asta? credeti ca se va arde vopseaua?
......

Cred ca va rezista . Imi plac mult mai mult acum cum le-ai facut , decat cum sunt ele cu argintiul ala in exces !

Nosfer 16-03-12 14:58

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Ai fost chiar inspirat cand ai luat masina asta din Germaina.. cred ca putini dintre noi se pot lauda cu o masina asa de reusita inca de cand au luat-o. Majoritatea dintre noi am inceput cu masini vai de ele.. si a durat muult pana le-am dus la un nivel bun in timp ce asta a fost ok chiar de la inceput.

Cel mai mult ma bucur ca ai facut un efort destul de mare sa o inscrii pe Romania. Merita fiecare cent, desi mi se pare ca a fost cam mult. Eu am inscris-o pe a mea cu 666 euro in 2008, poate era ceva mai noua.

In rest, se vede ca ai avut grija de ea pana acum, mai ales la cum arata motorul si altele. Jantele de vara tot alea de cand ai luat masina sunt?

ers_47 16-03-12 20:27

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4934912)
Cred ca va rezista . Imi plac mult mai mult acum cum le-ai facut , decat cum sunt ele cu argintiul ala in exces !

Exact acelasi lucru l-am urmarit si eu , sa mai scap de putin crom din farurile astea, cit despre vopsea am dat vreo 3 straturi, sper sa tina , oricum este o masina predominat de zi.
Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 4935046)
Ai fost chiar inspirat cand ai luat masina asta din Germaina.. cred ca putini dintre noi se pot lauda cu o masina asa de reusita inca de cand au luat-o. Majoritatea dintre noi am inceput cu masini vai de ele.. si a durat muult pana le-am dus la un nivel bun in timp ce asta a fost ok chiar de la inceput.

Cel mai mult ma bucur ca ai facut un efort destul de mare sa o inscrii pe Romania. Merita fiecare cent, desi mi se pare ca a fost cam mult. Eu am inscris-o pe a mea cu 666 euro in 2008, poate era ceva mai noua.

In rest, se vede ca ai avut grija de ea pana acum, mai ales la cum arata motorul si altele. Jantele de vara tot alea de cand ai luat masina sunt?

Multumesc de aprecieri, am vrut de la inceput o masina cu M-pack int/ext si cu un motor in 6, dar asta a fost sa fie, nu cred ca e un motiv de lauda, sunt foarte multe pisici exceptionale pe forum la care au muncit mult baietii, sper sa tin si eu pasul in ritmul in care imi permit.

Ai dreptate in privinta taxei , in 2008 a fost redusa pina in decembrie, nu am avut bani atunci si am dat in primavra 2009 (ca incurcasem) aproape 45 mil , acum ma judec cu ei ,am avut cistig de cauza la judecarorie va urma la tribunal si dupa probabil la curte, daca pun mina pe bani , am deja planul facut.

Jantele sunt tot alea ,Azev-urile A , pe care nu ma voi grabi sa le pun, sunt albe de citiva ani ,dar vreau sa schimb ceva la ele. O sablare de inceput, dupa le-as face in 2 culori dar nu prea am idei.

ers_47 16-03-12 20:50

Re: E36 1.8is Coupe Motorsport Limited Edition
 
1 Attachment(s)
Optiunile cu care a iesit masina, nu sunt multe sper sa mai alatur si eu citeva rinduri bune :D


All times are GMT +2. The time now is 18:58.

- Copyright 2024 4Tuning