Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   O PISIK SIMPLA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/307081-pisik-simpla.html)

e_emu3 04-03-12 23:38

O PISIK SIMPLA
 
5 Attachment(s)
Va salut pe toti.
nu am foarte multa vechime pe acest forum,m-am gandit intru-un final sa imi prezint si eu masina pe acest forum,este vb despre un 316i din 06/97,masina a avut urmatoarele dotari de fabrica:
-clima digitala
-trapa electrica
-proiectoare
-geamuri electrice fata
apoi au urmat in timp:
-geamuri spate
-obc mare(18 butoane cel de 4 cilindrii)
-incalzire in scaune
-senzori parcare oem
-telefon bmw oem(orange/vodafone)
-inchidere din cheie oem
-comenzi volan(functionale partea audio si pilotul automat)
-cd 43+magazie cd
-plafon M cu pachet lumini la parasolare + picioare
-aibaguri usi
-bara fata m
-bara spate m
-stropitoare faruri
-xenon faza scurta
-buton consola lock/unlock model america pt blocaj usi
-cotiera
plus multe care nu imi vin in minte
pe viitor vreau sa schimb motorul si ma gandesc la un m44 din 98,si astept multe pareri din partea voastra,bafta la toti

alin_bmx 04-03-12 23:44

Re: O PISIK SIMPLA
 
Ingrijita,ce planuri ai cu ea in afara de motor?:D

e_emu3 04-03-12 23:49

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by alin_bmx (Post 4914602)
Ingrijita,ce planuri ai cu ea in afara de motor?:D

planuri foarte mari pt masina asta nu mai am,vreau doar sa o revopsesc si sa schimb motorul si sa o mai tin ceva timp,o am de 3 ani merge pe al 4-lea an,daca o luam de aici era data de mult timp,dar am luat-o din germania si nu mai eu am mers cu ea si nevasta-mea cand raman pieton :)

dani_smarandescu 05-03-12 01:31

Re: O PISIK SIMPLA
 
foarte frumoasa masina si cu multe dotari, bafta in continuare

e_emu3 05-03-12 07:39

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by dani_smarandescu (Post 4914682)
foarte frumoasa masina si cu multe dotari, bafta in continuare

ms dane bafta si tie cu masina

DEVIL's Style 05-03-12 07:49

Re: O PISIK SIMPLA
 
Ma bucur ca in sfarsit te ai hotarat sa iti prezinti masinuta. Astept totusi mai multe poze cu ea :D! cat despre partea mecanica , e bun motorul m44 1.9l , dar la fel cum ti am zis si la telefon , daca e sa prinzi piesele necesare , poti face ceva frumos si din acel 1.8i [ acum depinde daca merita sau nu pentru tine ]. De dotari nu mai comentez absolut nimic [ ce naiba , doar toti vin la tine pentru retrofituri de acest gen ]. In rest multa bafta cu ea in continuare. Daca ai nevoie de ajutor pe partea de mecanica , ai numarul meu si poti deranja oricand.stima !

florineluspr 05-03-12 08:00

Re: O PISIK SIMPLA
 
Foarte frumoasa!Defapt era de asteptat 8) Numai bine

e_emu3 05-03-12 09:09

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by florineluspr (Post 4914807)
Foarte frumoasa!Defapt era de asteptat 8) Numai bine

ms frumos si pisik ta e frumoasa,imi place mult interiorul,bafta

e_emu3 05-03-12 09:14

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4914795)
Ma bucur ca in sfarsit te ai hotarat sa iti prezinti masinuta. Astept totusi mai multe poze cu ea :D! cat despre partea mecanica , e bun motorul m44 1.9l , dar la fel cum ti am zis si la telefon , daca e sa prinzi piesele necesare , poti face ceva frumos si din acel 1.8i [ acum depinde daca merita sau nu pentru tine ]. De dotari nu mai comentez absolut nimic [ ce naiba , doar toti vin la tine pentru retrofituri de acest gen ]. In rest multa bafta cu ea in continuare. Daca ai nevoie de ajutor pe partea de mecanica , ai numarul meu si poti deranja oricand.stima !

cu motorul o sa vb,o sa iau spatamana viitoare un 1.8 is m44 mpaket la dezmembrat si o sa pastrez motorul pt mine.bafta si tie cu proiectul,dar noi o sa mai vb cand vin la tine

21UKS 05-03-12 09:27

Re: O PISIK SIMPLA
 
:lol: nu pricep cum vine asta: "o pisik simpla"...cu atatea optiuni....felicitari!;)

Sparkle_81 05-03-12 10:03

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by 21UKS (Post 4914908)
:lol: nu pricep cum vine asta: "o pisik simpla"...cu atatea optiuni....felicitari!;)

Inseamna ca nu-l cunosti pe emu si modestia lui ! ;)

Mult succes emu, ti-am spus si la intalnire ca-mi place masina! Numai lui Nosfer ii spun sa-si ia coupe ! :D

e_emu3 05-03-12 10:29

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by 21UKS (Post 4914908)
:lol: nu pricep cum vine asta: "o pisik simpla"...cu atatea optiuni....felicitari!;)

asa mi se pare mie: o pisik simpla cum zicea si sparkle sunt modest.bafta la toti

RIcKO 05-03-12 11:07

Re: O PISIK SIMPLA
 
Frumoasa masina , mai ales cu atatea optiuni ceva mai rar vezi pe la noi , ar merita un schimb de culoare daca tot vrei sa o revopsesti , o culoare mai vie , parerea mea.Bafta pe viitor

e_emu3 05-03-12 12:03

Re: O PISIK SIMPLA
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4915053)
Frumoasa masina , mai ales cu atatea optiuni ceva mai rar vezi pe la noi , ar merita un schimb de culoare daca tot vrei sa o revopsesti , o culoare mai vie , parerea mea.Bafta pe viitor

sincer tot verde va ramane dar cu siguranta va fi alta nuanta de verde

GOGU_VL 05-03-12 12:10

Re: O PISIK SIMPLA
 
O MASINA DE APRECIAT, O MASINA CUM RAR GASESTI, O MASINA DE NOTA 10+

UN OM DE APRECIAT, UN OM CUM RAR GASESTI, UN OM CU CARACTER......NU-MI AJUNG NICI 1.000 DE CUVINTE SA SPUN DESPRE ACEST OM ;)


All times are GMT +2. The time now is 13:31.

- Copyright 2024 4Tuning