![]() |
UN SPORT NOU !!!!! ADRENALINA 100% Garantata :D
E foarte serios :D
Things necesare ptr practicarea acestui sport :D O masina , cu tractiune spate p undeva p la 150 de cai (preferabil) Niste adidasi buni :D Si un loc.. cu gheatza... Ideea e urmatoarea: Deschizi portbagajul... te prinzi cu mainile de el .. picioarele stau pe jos , pe gheatza.. Omu incepe sa invarta masina.. iar tu stai.. si te tzii de ea.. facand tot ce face ea E greu de explicat , tocmai de aceea ne-am decis ca diseara... sa mai facem odata treaba :D si sa filmam.. ca sa intelegeti despre ce e vorba :D Oricum .. ideea e ca senzatia e garantata... nu se compara cu senzatia din masina... Acestea fiind spuse.. va las sa va imaginati cum e... Pana cand pun filmele :D Eu unu de abia astept sa se faca 9... sa iesim din nou... :D e .. bestiala senzatia... B-18-CYF .. va poate spune .. cum e.. :) el a vazut tot :D Pana atunci , vreau sa aud pareri.. despre noul sport :D Peace |
Aseara... :D am reusit sa ma tzin de un bmw 323 .. la 170 km/h ... in a 5-ea... :D ideea e ca el era pe gheatza , se invartea... iar eu .. ma tineam d portbagaj :D
|
La 170 Km/h nu?
Si cam cu ce viteza se invartea? E tare ideea dar unde e gheata sa venim si noi sa facem o competie, care pica primu. Pune si tu filmuletu ca nu te cred. |
Cum man 170 la ora, si se si invartea? Hai baga filmu sa vedem si noi!!
|
bai baieti , nu intelegeti o chestie... pe gheatza poti sa-i dai si 300.. masina tot in cur se duce ;)
diseara o sa filmam.. aseara nu mai aveam baterie :D deci erau 170... dar ea tot ca melcu se invartea doar ca tzipa motoru mai tare si caucioacele se invarteau mult mai repede.. ca te invartzi la 30 sau la 170 tot aia e.. nu e nici o diferenta decat sunetul... si daca nu ma credeti filmez diseara sa vedeti ca asa e.. |
Ma intreb cum facea cand schimba vitezele. Si e diferenta, la 170 daca a prins aderenta ai cam zburat, si nu stiu unde ati gasit voi gheata asa clara, ca daca nu e clara si e si putina apa sa vezi la 170 ce arunca pe tine.
Chiar sunt curios, daca e fac si eu cu spatele si te tii de capota, poate imi smulgi pleoapele. :lol: :lol: |
aaaaaaaaaa....... how about .. NO ... ;)
Cauta si vei gasii gheatza.. daca vrei.. oricum astea se fac la 3-4-5 dim. ;) |
Pot sa fac si in fata gaborilor si daca vine ii spun ca am dat de gheata si a derapat masina de asta se invarte asa iar ala agatat de portbagaj incerca s-o impinga. :lol: :lol:
|
la 170 pe gheata crede-ma ca nu zboara nimeni cand prinde aderenta. moare motoru.
eu asa scoteam masinile din zapada iarna :lol: a5-a -blana la iveco 120 la bmw - nu merge kilometraju. ar fi interesant de vazut Santos :wink: |
aaaa si don't try this at home ca Santos are experienta - asta vara facea dastea cu un opel rekord pe asfalt. :wink:
are balls baiatu ca sa zic asa |
:) :) :) bine zis , asta seara sper din tot sufletul sa filmam , doar ca dudu cu bmw e bolnav are febra :( ... pana mea.. nu au intrat zilele-n sac :D
incercati.. da aveti grija unde si cu ce.. e senzatie :) :) |
Santos, ne lasi???
Cand o sa te tii tu de o masina la 170 la ora, eu prind 300 km/h cu Cielo!!! :lol: :lol: :lol: |
Explicatii unu dintre voi , ca de la mine nu intelege...
FRATE , 170 pe gheatza .... ;) asta ti-a scapat tie.. oricum , daca ai noroc , o sa o simti pe pielea ta azi ;) |
Re:
Quote:
acu intelegi ce fac oamenii astia pe gheatza ? doar ca senzatia e mai extrema decat atunci cand ai masina pe butuci |
Eu ma inteb, oare ce se intampla in cazul in care se inchide capota de la portbagaj.... peste degetele celui \"remorcat\" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ps: nu e chiar nou sportul.... se poarta de mult timp agatatul de barile masinilor din trafic cand e zapada/gheata pe strada.... :wink: |
| All times are GMT +2. The time now is 19:35. |
- Copyright 2026 4Tuning