Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   ajutor curatat jante (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/306153-ajutor-curatat-jante.html)

cosmabmw 28-02-12 20:13

ajutor curatat jante
 
ajutor curatat jante am borbet si vreau sa curat lacul de pe buze ceva diluant astep pareri ms

brandex 28-02-12 20:57

Re: ajutor curatat jante
 
decapant

cosmabmw 28-02-12 20:58

Re: ajutor curatat jante
 
brandex unde gasesc asa ceva

brandex 28-02-12 21:01

Re: ajutor curatat jante
 
pe la cei care vand vopsele, au si decapant, se gaseste si la spray

cosmabmw 28-02-12 21:02

Re: ajutor curatat jante
 
ms mult brandex

brandex 28-02-12 21:07

Re: ajutor curatat jante
 
cu placere. vezi ca e unul cu ceva verde pe el care e mai bun, dar nu mai stiu cum se numeste

cosmabmw 28-02-12 21:09

Re: ajutor curatat jante
 
ok ms

Catalin_br 28-02-12 21:51

Re: ajutor curatat jante
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 4906007)
cu placere. vezi ca e unul cu ceva verde pe el care e mai bun, dar nu mai stiu cum se numeste

Stii cumva e mai bun ca decanolul ca eu am luat pt vopsea, dar pe cea originala nu o curata decanolul.

rover_cabrio 06-03-12 08:29

Re: ajutor curatat jante
 
Quote:

Originally Posted by Catalin_br (Post 4906123)
Stii cumva e mai bun ca decanolul ca eu am luat pt vopsea, dar pe cea originala nu o curata decanolul.

decanolul actioneaza mai greu si nu sapa in vopsea cat trebuie , mam chinuit si eu FOOARTE mult cu el , mai mult inmoaie ..fa rost de un DECAPANT se gaseste atat la spray cat si la bidonas (tuburi) iti recomand la bidonas !!!

Catalin_br 06-03-12 09:34

Re: ajutor curatat jante
 
Quote:

Originally Posted by rover_cabrio (Post 4916826)
decanolul actioneaza mai greu si nu sapa in vopsea cat trebuie , mam chinuit si eu FOOARTE mult cu el , mai mult inmoaie ..fa rost de un DECAPANT se gaseste atat la spray cat si la bidonas (tuburi) iti recomand la bidonas !!!

MS mult!

cosmabmw 31-03-12 19:26

Re: ajutor curatat jante
 
cromofag se numeste decapantul am dat eu cu el bestial curata

FlorentinPavel 18-05-12 14:18

Re: ajutor curatat jante
 
Eu tot caut acest decapant cromofag si nu-l gasesc.
Voi de unde ati luat ?

Decanolul l-am incercat si doar ia luciul la vopsea, parca nici nu se atinge de ea.

cosmabmw 19-05-12 06:30

Re: ajutor curatat jante
 
scrie cromofag pe net si o sa gasesti eu am gasit in cluj si dupa aia am gasit si in tm la magazinul ciclop

FlorentinPavel 22-05-12 11:34

Re: ajutor curatat jante
 
Am luat cromofag, l-am comandat prin curier, 31 lei flaconul, 33 lei curierul, nici nu se atinge de vopsea, nici macar nu-i ia luciul.

Pe instructiuni scrie cateva minute, eu am deja doua ore de repetari si iar repetari, aplicari si iar aplicari, incercari de eliminare a vopselei si degeaba.

Asta dupa ce am incercat la fel cu decanol, care iar nu s-a atins de vopsea. Pe asta l-am lasat nopti intregi sa actioneze inutil.

ziemenz 22-05-12 15:33

Re: ajutor curatat jante
 
spay de la body, paint remover 25ron targ vitan, sau mai e o substanta gel verde/galben de pe nerva traian, un magazin de vopsele. kromofag n-am incercat. Decanol e varza.

Astea doua dau jos pana si electrostaticul, Cea mai buna vopsea (jante originale BBS) doar inmoaie baza de sub vopseaua electrostatica originala, nu o cojeste, dar o inmoaie, in rest reusesc sa zboare tot din 2-3 aplicari.

Lacul de borbet e fix 0, cade cu kromofag din cate stiu, incearca sa zgarii cu o cheie si vezi daca e doar aluminiu polishat din fabrica, sau e lac.


All times are GMT +2. The time now is 06:00.

- Copyright 2024 4Tuning