![]() |
407 1.6 HDI 109cp Esplanade?
despre 407 hdi 109cp Esplanade as dori cat mai multe amanunte legate de fiabilitate costuri intretinere consum etc. cam tot ce se poate. pe scurt cat este de buna sau nu interior exterior motor ca masina si ca o comparatie si intre alte marci cu, cam aceasi motorizare...307....focus..etc
|
Re: 407 1.6 HDI 109cp Esplanade?
intre peugeot 407 1.6 hdi si ford focus 1.6.tdci cam aceiasi km , optiuni,a.f. etc...care ar fi mai buna alegerea??
|
Re: 407 1.6 HDI 109cp Esplanade?
Nu prea e buna comparatia.
407 se poate compara cu mondeo. Parerea mea ca 1.6 hdi pe 407 este un motor subturat. Este o serie de productie atat din 1.6 cat si din 2.0 cu probleme la volanta. Scaunele sunt mari, fotolii, suspensia este nici prea dura nici barca, este exact ce trebuie. Garda la sol destul de joasa, botul e cam lung si sunt ceva dificultati la parcari, borduri. Parbriz imens, foarte misto senzatia cand vezi tot. Incearca sa te intinzi la un 2.0 hdi e cu totul altceva:-),136cp, 320nm. Un exemplu, 2.0 hdi 113000 km, revizii, vreo 2,3 becuri si cam atat.Pe la 120.000 cred ca vine prima volanta. 2.0 hdi Consum vara Urban 7 Extra urban 5.5-6 Iarna Urban 8.5-9 |
Re: 407 1.6 HDI 109cp Esplanade?
mai adaug si ca de obicei fac doar deplasari scurte,,servici--acasa 5 km dus 5 km intors, mai rar drumuri lungi si poate odata pe an concediu sau drum Germania-Ro. Imi place mult ca masina 407 dar din aceste cauze as alege 1.6 hdi in loc la 2.0. si nu vreau sa cumpar ca sa vand la putin timp. de asta ma intereseaza cat mai multe amanunte de bine sau rau la respectiva marca si model esplanade sau care sunt mai bune din aceasta gama
|
Re: 407 1.6 HDI 109cp Esplanade?
iti place atat de mult peugeot ?
ce buget ai, de ce nu iei in calcul si alta masina ? nu intreb cu rautate, sunt doar curios. personal mi se pare cam mic un motor de 1.6 pe o masina de aproape 1.5 tone, indiferent care ar fi el |
| All times are GMT +2. The time now is 21:50. |
- Copyright 2026 4Tuning