![]() |
Vreau niste pareri
Salut am o supernova si as vrea sa imi inlocuiesc subwooferul..este un Pioneer 307 d2.. mentionez ca am un amplificator de 1200rms la 1 ohm..dar sa zicem 1000rms
Vreau ceva pt spl:un ground zero 30spl,xtr300d,alpine SWR-1522D sau as fi tentat sa merg pe 2 JL 12W3V3-2 sau o varianta mai extrema cu 4 Power Bass PS12 ce imi recomandati? |
Re: Vreau niste pareri
Quote:
|
Re: Vreau niste pareri
pai pt subwoofer am cam 10 mil si dupaia pt o incinta mai strang nu e problema asta in timp se strang banuti daca iti doresti ceva
|
Re: Vreau niste pareri
Quote:
|
Re: Vreau niste pareri
Quote:
|
Re: Vreau niste pareri
Quote:
|
Re: Vreau niste pareri
Quote:
|
Re: Vreau niste pareri
varianta cu 4pb-uri ai furato de la mine:twisted::lol:
eu am in plan asa ceva. uite ca sa-ti faci o idee, imi dau cu parerea legat de ce ai zis tu acum o luna i-am facut unui client un sistem care continea si un pb s12, am ramas impresionat de ce poate acest difuzor si mi-am pus in gand ca urmatorul meu sistem sa contina cel putin 2 astfel de difuzoare. actualmente am achizitionat unul si sper ca in 2 saptamani sa vina si al 2-lea iar pe viitor vor fi 4. am avut xtr300, un difuzor bun, dar nu se poate compara cu 4x12 in niciun caz am ascultat type r 15" ce am zis despre xtr se poate aplica si aici. am ascultat si gzrw 30spl, asta consider ca e cel mai slab dintre aceste 4 configuratii. |
Re: Vreau niste pareri
Quote:
|
Re: Vreau niste pareri
multi care, ca eu l-am pus pe un amplif de 350w si n-am reusit sa-l misc pe cat poate si presiune face. cu doua sigur ma apropii de 140db (cat am dat cu un xtr300) , cu 4 nu mai zic...
by the way, ce treaba are marimea magnetului ?:rolleyes2 |
Re: Vreau niste pareri
Mă înclin în faţa Maeştrilor mei ;)
4 o sa miste destul de mult aer....:) pigoo, cred ca ai furat tu de la mine ideea 8) PS: Eu ii dau la 10, AudioZoom sustine diferenta de bani, cum sustine si distractia la CNCA dar nu v-a zis si in ce conditii si ce il punem sa faca ptr diferenta:twisted:. |
Re: Vreau niste pareri
Eu ti-as recomanda o solutie pe S-12. Pentru moment, am pe masina o bucata, intr-o incinta ceva cam mare pentru el dar destul de ok, si sunt foarte multumit de ce aer misca. Costul pret/ performanta este unul foarte ok doar ca trebuie sa ai si cu ce sa dai in el, deoarece are nevoie si de o amplificare corespunzatoare( cu toate ca scriptic se precizeaza doar 300 W).
Bogdan a auzit si la mine cum suna bucata aia:). |
Re: Vreau niste pareri
;)) Ca sa fiu ras, spune cu ce ex-difuzor compari, cat costa ala ce putere are etc si unde e acum(hint: la reparat)...
|
Re: Vreau niste pareri
Buna la toata lumea.Am nevoie de o parere a cunoscatorilor in amplificatoare auto.Un prieten are de vanzare un amplificator marca FELIX FX-4410 la un pret de 200 de RON negociabil.Despre configuratia lui nu imi poate spune nici el nimic de ea.Va rog pe voi sa imi spuneti si mie ce putere are si daca merita sa il cumpar la pretul ala.AAa si daca imi trebuie vreun condensator,sau ce fire sa folosesc.Multumesc mult
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:09. |
- Copyright 2026 4Tuning